Bydgoszcz, kort II SKT Centrum,13 lutego 2015, godz. 11.10.13sek.
   Rozpoczyna się finałowy mecz o tytuł Halowego Mistrza Polski Mężczyzn.

Po przeciwnych stronach siatki stoją:
Maciej Rajski, wychowanek TenisWil, lat 23, Mistrz Polski Juniorów 2009 oraz
Marcin Gawron, rodem z Nowego Sącza, 27-latek,Wicemistrz juniorów Wimbledonu (2006), który w swojej karierze zdobył już 6 tytułów Mistrza Polski (MP Juniorów 2005 i 2006, Młodzieżowy MP  do lat 21 2009, MP Mężczyzn 2007, 2008, 2010), zwycięzca dwóch turniejów zawodowych rangi Futures w Meksyku i w Gdyni.
Losowanie wygrał Gawron – wybrał serwis.
W pierwszej piłce meczu Gawron decyduje się na atak do siatki. Rajski bardzo czujnie mija wprost pod nogi atakującego  – jest 0:15. Zaczyna się obiecująco, wygraliśmy przecież pierwszą piłkę meczu.
Mecz toczy się na nawierzchni dywanowej, gdzie ważność  serwisu jest wyjątkowa, bowiem obaj zawodnicy serwują ok.200 km/h. Umiejętność utrzymania serwisu będzie w tym meczu decydująca, obaj zawodnicy zdają sobie z tego doskonale sprawę.
Gawron wygrywa pierwszego gema i obejmuje prowadzenie 1-0. Zmiana stron.
Rajski wychodzi do serwisu i ma świadomość, że będzie musiał gonić wynik. Najmniejsza chwila nieuwagi nie wchodzi w rachubę. W meczu z takim przeciwnikiem nie można przegrać swojego podania. Maciek rozpoczyna pewnie, widać, że jest przygotowany znakomicie do tego meczu. Na jego twarzy nie ma chwili zwątpienia – wyrównuje 1-1.
Obraz zaciętej walki o utrzymanie i przełamanie serwisu będzie towarzyszył, aż do stanu 5-5. W czasie tych 10-ciu gemów, obaj zawodnicy atakowali się nawzajem agresywnymi krosami, kombinacyjną grą, zaskakującymi atakami do siatki, kończącymi wolejami , smeczami  i celnymi minięciami.

Mija 45-ta minuta pierwszego seta. Serwuje Marcin Gawron. Do tej pory Maciej miał jedną okazję do przełamania  serwisu przeciwnika, zaś rywal – nie. Wytrawny obserwator zauważyłby lekką przewagę Maćka Rajskiego, wyrażającą się w pewności uderzeń, zwłaszcza mocnego, bardzo mocno opartego w nogach forhendu i większej różnorodności gry. Gem 11-ty stał na bardzo wysokim poziomie kunsztu tenisowego. Maciej w tym gemie pokazał błyskotliwe zagrania, zakończone wspaniałą grą przy siatce. Każda piłka rozgrywana w atmosferze maksymalnego napięcia, dawała większą przewagę Maciejowi. Nasz tenisista dostrzegł szansę, zdobył się na odwagę i uderzał piłki z wielkim zaufaniem. Wspaniałe minięcie po linii przyniosło pierwsze przełamanie serwisu dla Maćka. Jego głośny okrzyk  JEST !!!, zaciśnięta pięść i wymowne spojrzenie w kierunku swojego boksu oddało radość i znaczenie momentu – prowadzimy 6-5. Za chwilę sędzia wymieni piłki na nowe.
Teraz przychodzi chwila na krótki odpoczynek i kilka małych łyków wody. Za wszelką cenę musimy wygrać swoje podanie. Szansa na wygranie pierwszego seta jest przecież tak blisko.
Maciek Rajski to w pełni dojrzały mentalnie tenisista. Serwuje pewnie i nie daje szans rywalowi.
Wygrywamy seta w stosunku 7-5.

Po niezwykle zaciętej walce w pierwszym secie obaj zawodnicy usiedli na ławce. Marcin Gawron zanurzył głowę w ręczniku i wydawało się, że zadaje sobie pytanie „Co się dzieje?”. Przecież to on nie stracił w drodze do finału nawet seta. Przecież to on jest znany na kortach całej Polski z ogromnej waleczności i silnej psychiki.
Set drugi ponownie rozpoczyna  Gawron. I tym razem obejmuje prowadzenie 1-0. Rajski  również  w drugim secie nie będzie mógł sobie pozwolić na chwilę dekoncentracji. Walka rozgorzała na dobre. Obaj tenisiści wywierali maksymalną presję na rywala do stanu 3-4. Maciej wypracował dwie przewagi, w których mógł przełamać przeciwnika, lecz precyzyjny serwis i szybkie kontrataki z bekhendu bardziej utytułowanego gracza nie dawały  za wygraną.  Szczególnym momentem dla przebiegu meczu okazał się ósmy gem, w którym Maciej przy swoim serwisie przegrał 3 piłki z rzędu. Zrobiło się nagle 0-40. Przeciwnik ustawił się ochoczo na stronie przewagi i obniżając swoją sylwetkę szykował się do wygrywającego returnu. Maciej przedłużył przygotowanie do pierwszego serwisu, odbijając piłkę o kort dłużej niż zwykle. Pierwszy serwis wymusił błąd, jest 15-40. W kolejnym punkcie pierwszy serwis nie trafił. Zostało już tylko drugie podanie. Ostry, zdecydowany, otwierający drugi serwis wyrzucił returnującego z kortu, następna piłka natychmiast  została  zagrana  ostrym krosem do bekhendu, zrobiło się 30-40.

Maciej i tym razem zdobył się na kolejna” bombę” serwisową , as wyrównał na po 40. W tym właśnie momencie stało się jasne , że nasz tenisista zmierza pewnie po zwycięstwo . Po kolejnym fragmencie szalenie wyrównanej gry doprowadził do  stanu  po  4-4. Mecz wkraczał nieuchronnie w decydującą fazę.  W każdej chwili jeden, bądź drugi gracz mógł przy odrobinie szczęścia przełamać  podanie przeciwnika.

Przy stanie po 6 rozpoczął się tie break. I tym razem rozpoczął Marcin, pewnie zdobywając punkt i obejmując prowadzenie 1-0,Maciej niestety przegrał jeden ze swoich serwisów zrobiło się 1-2.Kolejny serwis rywala  wymusił  błąd , zrobiło się 1-3.Nasz przeciwnik pewnie zaserwował i rozgorzała wściekła wymiana z głębi kortu, kilka genialnie  podciętych krosów bekhend lądowało tuż przy linii uspakajając na małą chwilę agresywność dwóch godnych siebie przeciwników. To właśnie w tym momencie Maciej przejął inicjatywę i otworzył mocno krosem forhend wymuszając błąd. Mamy jak ważne  2-3. Kolejny punkt będziemy rozgrywać przy własnym podaniu i w tym momencie fortuna uśmiecha się do Macieja, kolejna piękna wyrównana wymiana zakończona atakiem do siatki. Jest wyrównanie 3-3. Po zmianie ponownie serwis Maćka, świetne pierwsze podanie - as. Po raz pierwszy w tej partii wychodzi na prowadzenie 4-3 .
Teraz serwuje ponownie przeciwnik, wyrzuca pierwszym podaniem Maćka na zewnątrz i z drugiej piłki atakuje ostro do forhendu. Maciek dobiega i doskonale mija wzdłuż linii. Mamy 5-3. Marcin nie daje za wygraną - gra mądrze i zdobywa dziewiąty punkt 5-4. To tylko 5 do 4 ale serwis jest po naszej stronie, wydawało się że emocje eksplodują, absolutna cisza i koncentracja myśli. Maciek serwuje mocno Marcin odpowiada w środek, wymieniają cztery piłki. Nasz tenisista czując wyjątkowość  momentu wysyła mocny forhend po krosie i idzie do siatki, przeciwnik nie mający wiele czasu mija po linii, wprost do czekającej już tam rakiety Macieja. Volej bekhend zdobywa jakże cenny i ważny 6 punkt, który daje nam dwie piłki meczowe.
Kolejny serwis Rajskiego i przejęcie intensywności gry forhendem, kolejna wymiana i w trzeciej piłce Gawron zagrywa w aut.
„JEST, JEST, JEST” Maciej Rajski zdobył Tytuł  Indywidualnego Mistrza Polski Mężczyzn 2015.

Nie opisana radość i przepiękny moment spełnienia najskrytszych marzeń każdego sportowca.
Być najlepszym w danym dniu, w konkretnej godzinie i w określonych okolicznościach.
Potem, wywiady, gratulacje i ceremonia wręczenia zaszczytnych tytułów i nagród.

Był to dobry , bardzo dojrzały i męski mecz. Gratulacje dla Marcina Gawrona za walkę do końca i sportowe zachowanie.

Obaj panowie to normalni ludzie, młodzi sportowcy umiejący odbijać żółtą, tenisową piłkę trochę lepiej od innych.