Zwycięstwo Macieja Rajskiego w II rundzie turnieju ITF Reus (Barcelona).

Date 2015/4/17 0:56:00 | Topic:

Najlepszy singlista "TenisWil"  we wspaniałym meczu pokonał dzisiaj doświadczonego gracza
   z Czech - Duchana Lojdę.

Dzisiaj w późnych  godzinach popołudniowych na korcie centralnym CLUB TENNIS REUS MONTEROLS  został rozegrany Mecz Dnia między Maciejem Rajskim zawodnikiem "TenisWil", a Dusanem Lojdą - 27-letnim doświadczonym tenisistą  z Czech (288 ATP).
Cały mecz trwał 1 godz. 58 min, a jego 2 i 3 set odbywał się w lekko przeszkadzającym deszczu.
Maciej w koncertowej grze dość szybko (23 min.) wygrał pierwszego seta wynikiem 6-1. Zagrał w tym secie aż 10 winnerów.
Podczas 5-minutowej przerwy. o którą poprosił przeciwnik naszego tenisisty zaczął padać deszcz, który przez dwa kolejne sety utrudniał grę obu graczom.
Drugi set rozpoczął się niewygodnie dla Macieja, Lojda objął prowadzenie 5-1. Kolejne dwa gemy to dobra, rozsądna praca Maćka, który jednak nie zdołał wyrównać wyniku przegrywając tego seta 3-6.
Trzeci decydujący set ponownie rozpoczął sie przewagą Lojdy 2-0, ale ambitna i mądra taktycznie gra pozwoliła Maciejowi odrobić straty i wygrać trzeci set 6-2.
Mecz zakończył się wynikiem 6-1, 3-6, 6-2 dla zawodnika "TenisWil".
Radość Macieja i wielkie brawa licznie zgromadzonej publiczności oddały emocje towarzyszące tej zacietej walce.