11 listopada - Turniej z okazji 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Date 2015/11/11 18:20:00 | Topic:

Środa 11 listopada stała się kolejnym szczególnym dniem w historii TenisWil.

To właśnie dzisiaj, z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, członkowie naszego klubu uczcili bliskie sercu każdego Polaka święto, biorąc udział w corocznym turnieju niepodległościowym.
Punktualnie o godzinie 10.30 rozpoczęła się oficjalna ceremonia obchodów Dnia Niepodległości w TenisWil. Na korcie nr 1, wobec licznie przybyłych gości, wmaszerował poczet sztandarowy, który tworzyli mistrzowie klubu: do lat 9 – Staś Romanowski, do lat 10 – Kuba Krawczyk, do lat 14 – Klara Popielewska i Karol Tomański. Flagę wniósł Karol Tomański.
Po wysłuchaniu hymnu narodowego trener Andrzej Sikorski, jak co roku, przypomniał o udziale Polaków w tworzeniu polskiej niepodległości. Tym razem opowiedział najmłodszym tenisistom TenisWil o żołnierzach  2 Korpusu Polskiego generała broni Władysława Andersa, walczących pod Monte Casino, o ich walce o Anconę i Bolonię.
Ten podniosły nastrój znalazł swój epilog w radosnym i emocjonalnie rozegranym turnieju tenisowym, w którym wzięło udział 31 tenisistów i tenisistek w 4 kategoriach wiekowych:
do lat 9 – dziewczynki, do lat 9 – chłopcy,
do lat 10 – chłopcy,
do lat 12 – dziewczynki, do lat 12 – chłopcy,
do lat 14 – chłopcy.
W kategorii do lat 9 dziewcząt  I miejsce zajęła Pola Wylęga, w turnieju pocieszenia I miejsce zajęła Lena Haftek-Lis.
W kategorii do lat 9 chłopców I miejsce zajął Oskar Henry, zaś w turnieju pocieszenia triumfował najmłodszy zawodnik dzisiejszego turnieju, 7-letni Ignacy Skiba.
W kategorii do lat 10 I miejsce wywalczył Kuba Krawczyk.
W kategorii do lat 12 chłopców I miejsce zdobył Tymoteusz Hetko, a spośród dziewcząt do lat 12 – Klara Popielewska.
I miejsce w turnieju pocieszenia zajął Sebastian Wojciechowski.
W kategorii do lat 14 chłopców zdobywcą I miejsca został Karol Tomański.

W dniu dzisiejszym zwycięzcami okazali się wszyscy zawodnicy, biorący udział w turnieju niepodległościowym TenisWil.
Dziękujemy rodzinom, które  wspólnie z nami uczciły na sportowo ten ważny dla wszystkich Polaków dzień.

TenisWil

Poczet Sztandarowy TenisWil.

Najlepsi tenisiści dzisiejszego turnieju ze swoimi rodzinami i trenerami TenisWil.