Tenisiści TenisWil na kortach w sezonie 2016. Podsumowanie.

Date 2017/1/5 16:08:00 | Topic:

TenisWil zamyka 2016r. 5 zwycięstwami w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych
   i 13 triumfami w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych.

Tenis w Wilanowie za sprawą tenisistów TenisWil wywalczył 5 zwycięstw w turniejach ogólnopolskich do lat 14. Wszystkie tytuły zdobył wychowanek klubu, jeszcze 13-letni Karol Tomański, który okazał się najlepszy w grze pojedynczej w turniejach OTK w Kołobrzegu, Pobiedziskach, Łęcznej i Olsztynie. W Stalowej Woli w turnieju rangi Super Seria wygrał turniej deblowy.
Karol Tomański wywalczył również swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski do lat 14 w Sobocie koło Poznania, zdobywając III miejsce w grze podwójnej.
Karol został również członkiem kadry narodowej tenisistów do lat 14.

W turniejach wojewódzkich nasze tenisistki i tenisiści zwyciężyli aż w 13 turniejach.
Kolejne zwycięstwa odnosili:
11-letnia Zuzanna Ostaszewicz wygrała swój pierwszy turniej WTK do lat 12 w singlu (Łęczyca),
13-letni Karol Szczap – zdobył 4 zwycięstwa w WTK do lat 14 w grze pojedynczej (Warszawa, Warszawa, Warszawa, Piotrków Trybunalski),
13-letni Filip Łukowski wygrał 2 turnieje WTK do lat 14 w grze pojedynczej (Łęczyca, Warszawa),
11-letni Kuba Krawczyk wygrał 2 turnieje WTK do lat 12 w grze pojedynczej (Łęczyca, Warszawa),
12-letni Maciej Romanowski wygrał 2 turnieje WTK do lat 12 w grze pojedynczej (Brwinów, Warszawa),
11-letnia Noelle Talarek i 12-letnia Klara Popielewska zwyciężyły w WTK do lat 12 w grze podwójnej (Warszawa),
13- letni Filip Łukowski i 14-letni Tymoteusz Romanowski zdobyli tytuł Mistrzów Warszawy wygrywając turniej WTK do lat 14 w deblu (Warszawa).

Trzech zawodników TenisWil to tenisiści pierwszej „30” rankingu Polskiego Związku Tenisowego do lat 14:
Karol Tomański – ranking 6,
Filip Łukowski *– ranking 20,
Karol Szczap – ranking 28,
Miłosz Góra – ranking 54

*Warto podkreślić, że zawodnik Filip Łukowski osiągnął 20 pozycję w rankingu PZT rozpoczynając rywalizację w turniejach dopiero od 1 września 2016.

W kategorii do lat 12 chłopców na starcie sezonu 2017, 37 miejsce zajmuje Jakub Krawczyk.

Najlepsi tenisiści TenisWil, seniorzy Maciej Rajski i Piotr Zbroja utrzymali rankingi zawodowe w turniejach ITF PRO Circuit , Maciej Rajski (896 ATP) i Piotr Zbroja (1600 ATP). Obaj nasi wychowankowie reprezentując Akademie Leona Koźmińskiego zdobyli po raz III z rzędu tytuł Akademickiego Drużynowego Mistrza Polski.

Również w tenisie amatorskim odnosiliśmy wartościowe sukcesy. Nasi najlepsi seniorzy odgrywali czołowe role w turniejach towarzyskich i amatorskich. Autorem żelaznej konsekwencji i prawdziwej pasji w tenisie okazał się Olaf Dąbrowski, jeden z czołowych amatorów TenisWil, który w sezonie 2016 stoczył 111 spotkań mistrzowskich, rozegrał 252 sety, które tworzyły 2262 gemy.

Wszystkim tenisistom TenisWil dziękujemy za swoje starania, ambitną walkę i grę do ostatniej piłki.

W nowym nadchodzącym sezonie 2017 TenisWil będzie stawiał czoła ambitnym celom sportowym. Wszystkim naszym członkom życzymy wytrwałości bowiem w niej jest zawarte 90% sukcesu.