Maciej Rajski rozgrywa turnieje rangi ITF Futures w Chorwacji.

Date 2017/3/10 19:10:00 | Topic:

Najlepszy senior TenisWil - Maciej Rajski rozpoczął starty na riwierze chorwackiej
   w cyklu ITF PRO CIRQUIT 15 000$
Nasz tenisista klasyfikowany obecnie na 910 ATP rozpoczął turniej w ROWNIJ-ROVIGNO od rozegrania trudnych, ciężkich eliminacji, w których kolejno pokonał :
I runda - bye,
II runda M.R.- Bojanovic Darko (BiH, 1468 ATP) - 7-6(4), 6-1,
III runda M.R.- Melchiore Davide (ITA) 6-4, 6-3,
IV runda M.R.- Fetisleam Edris (ROU, 1507 ATP) -7-6(4), 6-3.
W turnieju głównym Maciej Rajski w I rundzie wygrał z reprezentantem Niemiec Prechtel Sebastian 1053 ATP -6-1, 6-0. Był to bardzo dobrze taktycznie rozegrany mecz przez tenisistę z Wilanowa, w którym ogrywał słabe strony rywala, nie pozwalając swoim agresywnym tenisem na przejęcie inicjatywy w pojedynku.
W II rundzie Maciej zmierzył się z turniejową "2" Kolar Zdenek (CZE) 236 ATP. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. W tej fazie spotkania stroną dyktującą warunki gry był Maciek. Pomimo przewagi rywala 4-2 zdołał jednak mądrą grą doprowadzić do zwycięstwa w I secie 6-4. W drugim secie rywal grał regularniej i zepchnął naszego gracza do defensywy. Jego konsekwentna strategia dała mu w efekcie II seta, którego wygrał 6-3. Niestety w III secie obraz gry nie uległ zmianie, Czech grał dokładniej w sensie unikania błędów, co dało mu zwycięstwo 6-2.
Maciej rozegrał pięć spotkań. Bilans pojedynków to 4 zwycięstwa i jedna porażka.

Od soboty Rajski rozpoczyna następny turniej w Porec również w Chorwacji. I tym razem rozpoczyna od turnieju eliminacyjnego.