Świetny występ zawodników TenisWil na turnieju WTK w Markach.

Date 2013/12/18 14:21:00 | Topic: 

Karol Tomański w finale turnieju WTK w Markach.
Sherry Qin wśród ośmiu najlepszych zawodniczek. 


Nasi młodzi zawodnicy wystartowali w miniony weekend w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Markach.

W turnieju zadebiutowała Sherry Qin, która swoją tenisową karierę rozpoczyna właśnie tym turniejem. Dzięki swojej ambitnej pracy na treningach i uporowi w doskonaleniu tenisowych umiejętności dotarła aż do ćwierćfinału, pokonując w pierwszej rundzie Leticie Matuszewską z KS Budowlani Olsztyn 6/3 6/1. W drugiej rundzie zwyciężyła w pojedynku z Joanną Płocicą z UKS Okęcie Sport W-wa 6/4 7/6 (5). W walce o półfinał uległa Lizie Kus z KT Legia W-wa  1/6 1/6.

W tym samym turnieju, w kategorii chłopców, wspaniale spisał się Karol Tomański. Był to jego piąty start w karierze i mimo walki z bardziej doświadczonymi przeciwnikami dotarł aż do meczu o tytuł, w którym zmierzył się z Adamem Kuligiem. Pojedynek miał dramatyczny przebieg, szczególnie w pierwszym secie, w którym nasz zawodnik popisywał się wspaniałymi uderzeniami, granymi z dużą intensywnością. Cały mecz skończył się wynikiem 6/4 6/1 dla Adama Kuliga.

W drodze do finału Karol pokonał Jana Piotrowskiego z ST Tie Break Warszawa wynikiem 6/0 6/1. W meczu o ćwierćfinał zwyciężył z meczu z Juliuszem Herokiem 6/1 6/0. W meczu półfinałowym wygrał z Antonim Bednarskim 6/2 6/0.

Następny start naszych zawodników już w najbliższą sobotę 21 grudnia, w turnieju WTK 5 organizowanym przez Centrum Tenisowe Prestige.   

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

TenisWil

This article comes from Sikorski-Pfeiffer
http://sikorski-pfeiffer.pl

The URL for this story is:
http://sikorski-pfeiffer.pl/article.php?storyid=60&topicid=1