Relacja z meczu finałowego ITF Men's Future w Mrągowie.

Date 2017/8/7 0:28:00 | Topic:

Niedziela, 6 sierpnia, godzina 11.00, Mrągowo ITF Futures 15 000 $, kort nr 6.
   Na korcie dwóch tenisistów - Paweł Ciaś i Maciej Rajski,  ...
   którzy w swoim sportowym dorobku mają co najmniej po dwa tytuły Mistrzów Polski. Dziś stawką meczu było zwycięstwo w zawodowym turnieju ITF Futures i 18 punktów do rankingu ATP i małe coś nie coś.
Na widowni około 50 osób, w tym mała, ale głośna grupa fanów Pawła Ciasia. Nasz rywal poważnie zasłużył na taki doping, ponieważ w poprzednim tygodniu wygrał cały turniej tej samej rangi na tych samych kortach. Teraz, podobnie jak Maciej, dotarł do finałowego pojedynku bez straty seta i jak niektórzy uważali  "jest w gazie".
Cały pojedynek trwał 2 godziny 53 minuty i w swoim przebiegu błyszczał udanymi zagraniami, ostrymi przyspieszeniami i przede wszystkim wielką zaciętością. Rywale znali się doskonale, chociażby dlatego, że w 2015 roku dla tej samej drużyny zdobywali Akademickie Mistrzostwo Europy uczelni wyższych we Wrocławiu.
Pierwszy set dzisiejszego finału to ponad godzinna walka i popis Ciasia w poruszaniu się po korcie (gracz ten bez wątpienia należy do najszybszych w kraju, jak i Europie). Wynik 7-6(5) przypieczętowało pierwszą partię dla naszego rywala.
W drugim secie gra nie ulegała zmianie, cały czas lekką przewagę utrzymywał tenisista rodem z Sopotu. Przy stanie 2-4 i serwisie Macieja Rajskiego doszło do piłki na breaka na korzyść coraz pewniej uderzającego i zachowującego się na korcie młodszego z tenisistów. W tym właśnie momencie kibice TenisWil, których również nie brakowało dziś w Mrągowie przekonali się o prawdziwej sile Macieja. Bohater dzisiejszego finału od pierwszej piłki meczu nie mógł złapać swojego rytmu gry, właściwie przez cały czas gonił prowadzącego przeciwnika, ale po raz kolejny pokazał co oznacza w tenisie opanowanie i cierpliwość. Jego nienaganna postawa fair play i nieustępliwość ukazały prawdziwe oblicze znaczenia "Stałości" na korcie. Maciek Rajski wiedział jak czekać i wiedział jak kontynuować, wyszedł z opresji - doprowadził do stanu 4-4 i objął prowadzenie 5-4, aby zdobyć II seta 7-5.
Wówczas szale pojedynku wyrównały się. Ponad 2 godziny uważnej, pełnej koncentracji i ambicji gry dosięgły tenisistę po drugiej stronie siatki. III set to przewaga Rajskiego, który bezlitośnie wykorzystał słabość Ciasia i doprowadził do prowadzenia 5-0. Wówczas to rozpoczęła się batalia o zwycięstwo na dobre. Głośne okrzyki:  "Paweł możesz, walcz, nie poddawaj się!", jakby uskrzydliły adresata, który doprowadził wynik seta do stanu 5-3. Maciej stanął przed nie łatwą próbą serwowania na mecz, zrobiło się nerwowo i gorąco. Wielu kibiców oglądało wymiany na stojąco. Dokładność serwisu dała prowadzenie Maciejowi 40-15, co jak wszyscy wiedzą oznaczało tylko jedno - dwie piłki meczowe do upragnionego pierwszego zwycięstwa w zawodowym tenisie.
Szybko zrobiło się po 40, a po równowadze przewaga Pawła Ciasia na 5-4, kolejna piłka meczowa dla Macieja, po niej "deuce" i tak bez końca. Szósta meczowa przyniosła wymarzony triumf i zwycięstwo 6-7(5), 7-5, 6-3.
Nie będę opisywał co sam czułem - szczęście, wielką radość - to mało powiedziane.
Jedno jest pewne, że mamy wspaniałego tenisistę, wybitnie odpornego psychicznie gracza, który jest wspaniałym przykładem dla wszystkich młodych zawodników TenisWil.