2018/8/30 10:29:00 ( 1469 reads )

Agata Bachanek od czerwca trenuje w TenisWil.
   Po dłuższej przerwie wróciła do rywalizacji w turniejach seniorskich PZT.
   Cieszymy się z jej pierwszego, znaczącego sukcesu.

Agata Bachanek gra w tenisa od 8 roku życia. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, ma na koncie również osiągnięcia międzynarodowe.
Swoje największe sukcesy w Polsce odnosiła w wieku 16 oraz 18 lat ( pozycja 4 w rankingu PZT).
Od 2012 do 2016 roku studiowała Zarządzanie w sporcie na uczelni Weber State University w USA. Grała w drużynie akademickiej na pierwszej rakiecie, zdobywając tytuły w rozgrywkach drużynowych oraz indywidualnych NCAA - Division 1.
Obecnie jest studentką II roku roku studiów magisterskich na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie studiuje zarządzanie.
Od 3 miesięcy Agata trenuje w TenisWil. Codziennie, ambitnie ciężką pracą podnosi swoje umiejętności na kilkugodzinnych treningach tenisa i przygotowania fizycznego.
Po dłuższej przerwie wróciła również do rywalizacji w seniorskich turniejach PZT.

W dniach 18-20 sierpnia, w rozgrywanym  Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Sobocie (koło Poznania) Agata Bachanek zajęła pierwsze miejsce.
Pokonała kolejno 4 przeciwniczki. W finale zagrała przeciwko Julii Przybylskiej, z którą wygrała 6-1, 6-3.
To pierwszy, znaczący sukces Agaty po powrocie do Polski i dłuższej przerwie w rozgrywkach turniejowych.