Printer Friendly Page
Maciej Rajski w półfinałach Halowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Bydgoszczy.
2015/2/12 0:21:00 ( 2575 reads )

11 lutego 2015r. - 4 dzień mistrzostw.
   Dzisiejszym rywalem Macieja był najlepszy singlista Bydgoszczy – Mikołaj Szmyrgała.

Świetnie zbudowany rywal, o wysokiej sprawności w poruszaniu się na korcie, znający doskonale halę i specyfikę nawierzchni, zaprezentował bardzo wysoki poziom gry. Dość powiedzieć, że pierwszy set w stosunku 6-2 stał się jego udziałem już po 27 minutach. Przeciwnik Maćka zaserwował w tym secie 7 asów, Maciej niestety nie utrzymał swojego serwisu.

W drugim secie Maciej konsekwentnie gonił wynik, doprowadzając przy swoim serwisie do sytuacji 4-5 i po 30. Była to chwila prawdy, gdzie każdy tenisista musi wykazać się odpornością psychiczną, bowiem następna przegrana piłka doprowadza do przewagi przeciwnika i piłki meczowej kontra.
Na szczęście najlepszy singlista „TenisWil” to zaprawiony w ciężkich meczach zawodnik, wyróżniający się niezwykłą odpornością psychiczną – prawdziwy gracz. Wyrównuje po 5.
Następny gem serwisowy rywala to popis serwisu i jego zwycięstwo. Maciej ponownie rozpoczyna swój gem serwisowy przy stanie 5-6. I tym razem jego dojrzałość i spokój biorą górę i nasz zawodnik doprowadza do stanu po 6.
Decydującą partię w tiebreaku Maciej wygrywa 7-3, tym samym wyrównuje wynik w setach.

Trzeci set to kolejny popis bardzo wyrównanej gry z obu stron, aż do stanu po 3. Od tego momentu bierze górę mądra gra taktyczna Macieja, który wygrywa decydujący set 6-3.
2,5 godziny wyrównanej rywalizacji zakończyły się zwycięstwem Macieja Rajskiego 2 : 1 w setach. W całym meczu rywal zaserwował 16 asów, Maciej – 9.
Wynik meczu Maciej Rajski – Mikołaj Szmyrgała: 2-6, 7-6(3), 6-3.
Było to wyjątkowo ciężki, wyczerpujący mentalnie i emocjonalnie mecz.

Jutro Maciej walczy o wejście do finału Halowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Bydgoszczy.