Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Obóz tenisowy w Opavie - dzień piąty.
2015/7/3 0:23:00 ( 2708 reads )
   To był dzień sportowych emocji !!!

Po śniadaniu grupa Competition składzie Dawid, Maciek, Tymek, Kuba i Karol oaz część grupy Challenge w składzie Julia, Klara, Zuzia i Noelle wyruszyły na turniej międzybozowy do Bielecka pod Opavą. W turnieju Juniorek wystąpiło 7 zawodniczek. Na start turnieju Juniorów stawiło się 15 graczy. Turniej trwał 6 godzin. Każdy z zawodników TenisWil rozegrał po 4 mecze. 

W półfinałach rywalizacji Juniorów znaleźli się Maciek Romanowski, Dawid Jastrzębski i Karol Szczap. Maciek w drodze do półfinału wyeliminował dwóch rywali, w tym pierwszego rozstawionego Maxa Cudo 7/5 6/2. Dawid zwyciężył z Mikołajem Pączko 7/5 6/2 i Pawłem Franke 6/2 6/2. Karol w pierwszej rundzie pokonał po walce Kubę Krawczyka 6/4 6/2 oraz Mikala Woikovskyego 6/2 6/2. Woikovsky w pierwszej rundzie zwyciężył z Tymkiem Romanowskim wynikiem 7/6 7/5. Dawid Jastrzębski w półfinale zmierzył się z 17- letnim, atletycznie zbudowanym Pawłem Słyszem. Uległ mu 2/06 4/6 grając przez dwa sety bardzo odważnie i dynamicznie. Karol Szczap zwyciężył w półfinale z Maćkiem Romanowskim 6/4 6/3. Mecz stał na dobrym poziomie mimo upału i bardzo szybkich piłek.

W finale Karol Szczap pokonał dużo starszego, silniejszego i bardziej doświadczonego Pawła Słysza 7/5 6/4. Zwyciężył dzięki wszechstronnej technice, czuciu piłki i umiejętności gry kątowej. 

W rywalizacji Juniorek wygrała Zuzia Ostaszewicz pokonując Julię Darską 6/4 6/2. W półfinale w meczu dnia Zuzia Ostaszewicz wygrała z ambitnie walczącą Klarą Popielewską 6/4 6/4. Julia Darska w drodze do finału wygrała z Emilią Cimek 6/3 6/2 i Viktorią Kądziołką 6/4 6/3. Klara Popielewska w meczu o półfinał wyeliminowała Noelle Talarek 6/3 6/3. 

W turniejach pocieszenia do finałów doszli Kuba Krawczyk i Noelle Talarek w pełni wykorzystując okazję do gry turniejowej. 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za ofiarną walkę mimo dużych upałów. 

Zawodnicy nie biorący udziału w turnieju w sesji do południowej trenowali przez godzinę po czym udali się na basen z uwagi na stale rosnącą temperaturę. 

Po obiedzie trening popołudniowy był znacznie bardziej rozbudowany. W dwugodzinnym bloku ćwiczeń na kortach wspaniałymi rozegraniami błysnęli Qintian i Oskar, którzy grali 15 uderzeniowe wymiany wykorzystując pełen arsenał fajerwerków technicznych.

Mikolaj Wołczyński jak zwykle pokazał solidność i zaangażowanie w pracy z trenerem Konradem.

Po drugim treningu wszystkie grupy spotkały się na basenie. Kąpiel skutecznie ochłodziła i rozluźniła umysły i ciała naszych podopiecznych. Kolacja była jak zwykle obfita i znakomita. Pod wieczór zawodnicy TenisWil tradycyjnie już udali się na plac aktywności fizycznej pozbyć się resztek czwartkowej energii.

Godzina 22.00 zakończyła skutecznie i nieodwołalnie 2 lipca 2015 roku.   


Druzyna TenisWil wyrusza na turniej międzyobozowy.


Od lewej: Julia Darska, Zuzia Ostaszewicz i Klara Popielewska -
- trzy najlepsze tenisistki tirnieju międzyobozowego w Opavie.


Najlepsi tenisiści międzyobozowego turnieju w Opavie.
Od lewej: Maciej Romanowski - III miejsce, Paweł Słysz - II miejsce,
Karol Szczap - I miejsce, Dawid Jastrzębski - III miejsce.
Zobacz więcej zdjęć: Galeria "Obóz tenisowy w Opavie".

 


 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*