Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
II Mistrzostwa TenisWil do lat 10 i 12 wyłoniły zwycięzców.
2013/10/2 15:29:00 ( 2925 reads )

 

Na starcie tegorocznych mistrzostw klubu stanęło 22 zawodników i zawodniczek. Wszyscy stanęli do walki o tytuły mistrzowskie w pełni sił i co najważniejsze prezentując wyższy poziom umiejętności tenisowych.
Turniej rozpoczęły  pojedynki zawodników do lat 10.
Asia Granicka rozstawiona z nr 1, zagrała w I rundzie z Maximilianem Grott. Po zaciętej grze, zwłaszcza w drugiej części seta, wygrała starsza o 2lata Asia.
Do ciekawego pojedynku doszło między Tymkiem Hetko i Kubą Krawczykiem. Dopiero rozegranie tiebreaka rozstrzygnęło o wyniku – lepszym okazał się 7-letni Tymek.
Julia Darska pokonała 7:5 Philipa Blom (młodego, utalentowanego gracza ze Szwecji, który w TenisWil trenuje od początku września tego roku).
Maciej Romanowski rozstawiony z nr 2 wygrał dość pewnie z Klarą Popielewską 6/3.
Do finału doszli faworyci: rozstawiona z nr 1 Asia Granicka i rozstawiony z nr 2 Maciej Romanowski. Mecz finałowy , jak na ostatni pojedynek meczu przystało, poprzedzały narastające emocje i lekkie zdenerwowanie zawodników.
Zarówno dla Asi, jak i dla Macieja był to pierwszy wielki finałowy pojedynek. Początek finałowego seta rozstrzygały bardzo efektowne uderzenia po krosie - mocno bity bekhend Asi i trafiający z gema na gem coraz lepiej forhend Macieja. Od połowy seta zaczęła się jednak zarysowywać przewaga fizyczna Maćka. Jego bardzo dobrze uderzane bekhendy, przeplatane zdecydowanymi forhendami doprowadziły do stanu 4:2. Przełomowym okazał się siódmy gem, w którym Maciej zagrał dwa winnery z returnu. Asia dzielnie walczyła ale Maciej nie oddał prowadzenia do końca zwyciężył 6:3.
Uderzające postępy naszych 9-latków napawają optymizmem i sprawiły nam wszystkim prawdziwą niespodziankę.
Brawa dla Maćka, który w całym turnieju popełnił bardzo mało błędów i imponował wielką umiejętnością czytania gry i wyjątkowo dobrym poruszaniem się po korcie.

W turnieju dziewczynek do lat 12 wystartowało 5 zawodniczek. Przed rozpoczęciem turnieju trudno było wskazać jednoznacznie faworytkę. Obrończyni tytułu sprzed roku Iza Rosiak oraz dobrze grające Gabrysia Kornaszewska  i Sherry Qin mogły zagrozić liderce rankingu Challenge – Orianie Grott.
Wyniki półfinałowych meczów były swego rodzaju niespodzianką: bardzo uważnie grająca Oriana pokonała Izę 6:0, a Sherry nie oddała panowania na korcie i równie szybko zwyciężyła z Gabrysią 6:1.
Był to bez wątpienia turniej Oriany Grott, która w meczy finałowym po wyrównanym początku pokonała jednak zdecydowanie coraz pewniej grającą Sherry Qin w stosunku 6:3.
Słowa uznania dla Oriany za dużo dojrzalszą grę i postępy w technice uderzeń. Cieszy również znaczna poprawa koncentracji i taktyki gry naszej zawodniczki.

Wśród chłopców do lat 12 stanęło do walki 9 zawodników. Turniej ten miał jednego faworyta – zdecydowanego lidera rankingu Challenge. Karol Tomański, który i tym razem nie miał sobie równych , kolejno zwyciężał: w I rundzie Viktora Blom 6:2, w półfinale Mateusza Maciejewskiego 6:1, a w fiale Dawida Jastrzębskiego 6:1.
Bardzo miło było oglądać na korcie trzech nowych tenisistów TenisWil w tej kategorii: sympatycznych braci Blom, którzy wyrastają powoli na wartościowych tenisistów oraz Edgara Paszkowskiego, coraz lepiej czującego się u nas zdolnego gracza.
W tej kategorii tytuł wicemistrzowski przypadł Dawidowi Jastrzębskiemu, a trzecie miejsce zajęli Mateusz Maciejewski i Tymoteusz Romanowski.

Obserwując od dwóch lat naszych najmłodszych tenisistów wydaje się, że wspólnie udało nam się stworzyć atmosferę i klimat klubu tenisowego.
Młodzi sportowcy czuję się w TenisWil coraz pewniej, coraz milej spędzają czas w naszym klubie, a tylko dzięki temu mogą zostać w przyszłości znaczącymi tenisistami. Bowiem stare powiedzenie tenisowe mówi, że „dobrym tenisistą zostaje się tylko wtedy, gdy do klubu przychodzi się jako pierwszy, a wychodzi się jako ostatni”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych mistrzostwach. Dziękujemy wspaniałym rodzicom za obecność i szczery sportowy doping.
Były to udane II Mistrzostwa TenisWil, udany wspólnie spędzony czas na kortach, a przed nami kolejny rok i kolejne doświadczenia.  
Z nieukrywaną satysfakcją obserwujemy rosnące zaangażowanie naszych podopiecznych i coraz głębsze fachowe tenisowe komentarze kibiców i licznych zgromadzonych.
Wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że takie postawy będą towarzyszyć naszym wspólnym poczynaniom w przyszłości. Warto już teraz o niej pomyśleć. Spędzimy w niej bowiem resztę naszych tenisowych dni.

TenisWil


 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*