PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Sukces Karola Tomańskiego w Mistrzostwach Warszawy do lat 12.
2014/9/17 8:17:00 ( 1842 reads )

Wiara, upór i walka o każdy punkt przyniosły 11-latkowi z TenisWil tytuł Mistrza Warszawy.

W dniach 13-16 września na kortach przy ulicy Włodarzewskiej rozegrano Mistrzostwa Warszawy do lat 12. Do walki o zaszczytny tytuł stanęło 32 młodych tenisistów z 15 klubów Warszawy i Wrocławia.
Bardzo dobrze zagrał w turnieju nasz wychowanek Karol Tomański, który wygrał pięc pojedynków zdobywając tytuł mistrzowski.
Przygoda Karola z tenisem wzięła swój początek 3 lata temu, kiedy to trenerzy TenisWil dotarli do Szkoły Podstawowej Nr 261 w Wilanowie. W czasie naborów tenisowych ówczesny uczeń klasy IIa, 8-letni Karol wyróżniał się wyjątkową walecznością. Po niespełna 3 latach treningów  Karol  wywalczył swój pierwszy znaczący tytuł - Mistrz Warszawy do lat 12. Regularne i dobrze prowadzone treningi pozwoliły naszemu tenisiście na walkę z zawodnikami o znacznie dłuższym stażu tenisowym. Większość bowiem naszych rywali trenuje tenis od 6 roku życia.

W walce o zwycięstwo w turnieju Karol kolejno pokonał:
- w I rundzie - Wiktora Plechę (ST TieBreak Warszawa) 6-0, 6-0,
- w II rundzie - Franciszka Gniazdowskiego (ST TieBreak Warszawa) 6-3, 3-6, (10-5),
- w  ćwierćfinale - Cezarego Lasotę (ST TieBreak Warszawa) 6-1, 6-1,
- w półfinale - Oliviera Mańczak-Mancewicza (Klub Tenisowych Asów Wrocław) 2-6, 6-4, (10-7).
W finale Karol Tomański walczył z Jakubem Grabczanem (WTS Deski Warszawa) zwyciężając 7-5, 7-6(2).

W turnieju deblowym para Juliusz Herok - Karol Tomański zdobyła pierwsze miejsce, pokonując w finale parę Cezary Lasota - Kacper Romer (ST TieBreak Warszawa) 6-0, 6-0.

Wiara, upór i walka o każdy punkt przyniosły  Karolowi  Tomańskiemu tytuł Mistrza Warszawy do lat 12.