2018/4/14 22:59:00 ( 3122 reads )

Po pasjonującym finale wychowanek TenisWil - Kuba Krawczyk
   wywalczył na korcie awans do elity 12-latków Świata.

Jak rozpocząć komentarz w tak wybitnie radosnym dniu w historii TenisWil, a tym bardziej, gdy chodzi o naszego wychowanka. Wybaczcie mi Państwo, że powiem "We are the Champions".

Do finałowego turnieju Longines Future Tennis Aces the Road to the French Open 2018 przystąpiło osiem najlepszych dziewcząt i ośmiu najlepszych chłopców w Polsce. Sam awans do tak zaszczytnego turnieju wydawał się wielkim wyróżnieniem i nagrodą dla tych wszystkich tenisistów, którzy swoimi staraniami, ambicjami, a przede wszystkim solidną pracą na treningach wypracowali udział w gronie najlepszych 12-latków kraju. Był również miłym zaskoczeniem dla samego Kuby, jego Rodziców  i nas trenerów.

Mecze w turnieju, zgodnie z regulaminem Longines Future Tennis Aces, były rozgrywane do wygrania dwóch setów do 4 gemów, w przypadku wyniku po 4 o zwycięstwie w secie decydował tie-break do 7 punktów.

W dniu wczorajszym, w pierwszej rundzie turnieju Kuba pokonał Jakuba Gogulskiego (Park Tenisowy Olimpia Poznań) 2-4, 5-3, 5-4(5). Po przegraniu pierwszego seta nasz tenisista zmienił taktykę rozgrywania punktów i na bazie agresywnej gry z głębi kortu, doprowadził do zwycięstwa.

Dzisiaj, w półfinałowym pojedynku, zadanie jakie czekało naszego gracza było bardzo trudne. Kuba zmierzył się z numerem „1” turnieju, faworyzowanym Jakubem Jędrzejczakiem (BKT Adwentage Bielsko-Biała), aktualnym Mistrzem Polski do lat 12.
Po trudnym pierwszym secie wygranym 5-4, do 5 w tie-breaku, Kuba zwyciężył pewnie 4-2 w drugiej partii i awansował do wymarzonego finału turnieju, w którym miał szansę wywalczyć awans do upragnionego Roland Garros w Paryżu.

Naszym rywalem w finale okazał się być Hugo Kwaśniewski (AT Angelique Kerber Puszczykowo). Obaj tenisiści wyszli na kort nr 6, aby rozstrzygnąć kto z nich zagra na Roland Garros. Dla znających zagadnienie tenisa obserwatorów dzisiejszego finału ewidentnym było, że mecz ten rozegra się głównie w głowach dwóch tak jeszcze młodziutkich pretendentów. Nad kortem wydawało się słyszeć słowa piosenki legendarnej grupy Queen „No time for losers”.
Początek pierwszego seta to seria błędów naszego gracza i pewne uderzenia Kwaśniewskiego, które w krótkim czasie dały mu zwycięstwo 4-1. Zrobiło się 1-0 w setach dla rywala.
W drugim secie gra uległa zmianie – Kuba opanował zdenerwowanie i objął prowadzenie 2-0. Zacięty przeciwnik nie chciał jednak wypuścić szansy z ręki. Poprawił grę i w szybkim czasie wyszedł na prowadzenie 3-2. Tym razem nasz tenisista zareagował i doprowadził do wyrównania 3-3. Siódmy gem drugiego seta okazał się bardzo nerwowy. Stał się on udziałem naszego przeciwnika – zrobiło się 3-4 i serwis rywala. W takich momentach, kiedy stawka jest wysoka, a zwycięstwo już nie daleko, nie serwuje się najwygodniej. Dobrze o tym wiedział Kuba. Wygrał gema na po 4 i doprowadził do tie-breaka, w którym zagrał pewniej i odważniej - zwyciężył 5-4(2).
Zatem jest szansa! Gra w Paryżu to nie tylko obiekt marzeń, ale całkiem realna pozostająca w zasięgu wygrana.

Myślę, że tych kilka zdań oddaje atmosferę i ducha walki tego niezwykle zaciętego finału.

W trzecim secie Kuba okazał się tenisistą bardziej odpornym psychicznie i zwyciężył po równie zaciętej walce 5-4 do 5 w tiebreaku.
Mamy Pierwszy Roland Garros w historii TenisWil i Wilanowa!