Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Obozy letnie TenisWil Obozy letnie TenisWil
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Nowi Mistrzowie TenisWil do lat 8, 10 i 12!
2014/9/29 13:40:00 ( 2406 reads )III Mistrzostwa TenisWil po raz kolejny okazały się wielkim świętem tenisowych talentów.Wewnętrzna rywalizacja w TenisWil zawsze była niezwykle istotna dla naszych zawodników. Jak bardzo istotna jest teraz?

Dość powiedzieć, że obecny Mistrz TenisWil do lat 10 - Maciej Romanowski, już tydzień temu twierdził, że nie może doczekać się dnia turnieju. Mistrz TenisWil do lat 12 - Karol Tomański, który dwa tygodnie temu zdobył mistrzostwo Warszawy, pokonując zawodników 15 najlepszych warszawskich klubów, gotów był jeszcze przed wczoraj napisać petycję do ordynatora szpitala z prośbą o zezwolenie na start w turnieju, choćby i z kroplówką wciąż przyczepioną do jego przedramienia.

W mistrzostwach klubu po prostu trzeba wystąpić. Tutaj zdobywamy pierwsze trofea, tutaj kształtują się nasze charaktery, tutaj najrzetelniej weryfikowane są nasze postępy względem tych, którzy pracują w bardzo podobnych do nas warunkach.

Najbardziej wyrównany poziom rywalizacji panował wśród skrzatek. Wszystkie mecze w tej kategorii miały zacięty przebieg. Wysoką formą popisała się wracająca do tenisa po kontuzji pierwsza Mistrzyni TenisWil Iza Rosiak, ulegając w zaciętym półfinale odważnie grającej Orianie Grott 4/6. Niezwykle dramatyczny przebieg miał drugi półfinał, w którym Sherry Qin pokonała Gabrysię Kornaszewską 7/6 (4). Gościnnie w turnieju do lat 12 wystąpiła również utalentowana Asia Granicka, przegrywając w ćwierćfinale z będącą w świetnej dyspozycji Gabrysią. W meczu finałowym zwyciężyła Sherry pokonując Orianę 6/4.

W rywalizacji skrzatów prym wiódł Karol Tomański, tradycyjnie już nie lekceważący w walce ani jednej piłki. W półfinale zwyciężył 6/0 z bardzo starannym technicznie Tymkiem Romanowskim. Tymek w pierwszej rundzie zwyciężył z Mateuszem Dudzikiem 6/2. W drugim półfinale, rewelacja turnieju Karol Szczap pokonał Dawida Jastrzębskiego 6/4. Karol imponował spokojem gry oraz doborem podejmowanych decyzji na korcie. W ćwierćfinałach wystąpili również Edgar Paszkowski i Viktor Blom. Edgar musiał uznać wyższość znakomitego Karola Szczapa, przegrywając z nim 2/6. Viktor Blom zagrał świetny mecz z Dawidem Jastrzębskim, w którym zwyciężył bardziej doświadczony Dawid 6/4
W finale mistrz "systemu pięciu zmiennych" i heros waleczności Karol Tomański zwyciężył z bardzo odważnie grającym Karolem Szczapem 6/2.
Turniej pocieszenia wygrał Viktor Blom zwyciężając z Mateuszem Dudzikiem 10/5

Do lat 10 wystąpiła najliczniejsza grupa młodych adeptów tenisa. W turnieju zagrało również, z uwagi na wysoki poziom wytrenowania, dwóch ośmiolatków - Maksymilian Grott i Aleksander Zbyrasz. Obydwaj spisali się znakomicie. Aleksander w pierwszej rundzie pokonał waleczną Julię Darską 7/6 (5). Obydwoje dali pokaz ambicji i walki do ostatniej piłki. Szkoda, że mógł wygrać tylko jeden.
Max Grott w pierwszej rundzie zwyciężył ze znakomicie spisującym się Janem Romanowskim 6/4. W pierwszej rundzie niezwykle zacięty pojedynek stoczyli Aleksander Kozakiewicz i Roch Dąbrowski. Wygrał Aleksander 7/6 (4) wprawiając swoich kibiców w stan łagodnej euforii. Max Grott i Aleksander Kozakiewicz zagrali razem o półfinał. Zwyciężył ośmiolatek 6/3.
W dolnej części drabinki turniejowej dominował Philip Blom. Do półfinału nie przegrał ani jednego gema pokonując Alicję Dylevich i Petera Gao. Niezwykle zacięty przebieg miał ćwierćfinał Asia Granicka i Zuzia Ostaszewicz. Ostatecznie wygrała Asia 7/6 (4), która jako jedyna dziewczynka znalazła się w półfinale turnieju. Zmierzyła się w nim z grającym z dużą swobodą Philipem Blomem.  Ostatecznie zwyciężył Philip 6/2.
W drugim półfinale Maksymilian Grott przegrał z solidnym Maciejem Romanowskim 3/6. Tej solidności wystarczyło Maciejowi również na to aby wygrać cały turniej pokonując w finale Philipa Bloma 7/6 (5).
Turniej pocieszenia wygrał Aaron Ghelani wygrywając w finale z Rochem Dąbrowskim 10/4

Do lat ośmiu, w kategorii tygrysków, wystąpiły dwie dziewczynki i siedmiu chłopców.  Pierwsza z dziewczynek Adrianna Kozakiewicz dzielnie walczyła z bardzo dobrze zapowiadającym się Stanisławem Romanowskim. Wygrał Staś 10/1, który w następnej rundzie rozegrał najbardziej zacięty mecz turnieju przeciwko Oskarowi Henremu. Zwyciężył świetnie poruszający się po korcie Oskar 10/9. Oskar z kolei, mimo ogromnej ambicji i zaciętości nie zdołał pokonać wybornie grającego Quintona Qin, któremu uległ w półfinale 7/10.
Dolną część drabinki turniejowej zdominował Mikolaj Sikorski, wygrywając w ćwierćfinale z Mikołajem Malikiem 10/1, a w meczu o finał tracąc zaledwie jeden punkt ze wspaniale spisującą się na Mistrzostwach Anastazją Kanią.
Turniej wygrał Quinton, zwyciężając w finale przeciwko Mikołajowi 10/2.
Turniej pocieszenia wygrał Alexander Bousquet w finale z Rohanem Ghelani.

Dziękujemy wszystkim 34 zawodnikom za ambitną walkę i nienaganną sportową postawę, gdyż to właśnie dzięki nim III Mistrzostwa TenisWil należały do największych sportowych wydarzeń w naszym klubie w nowym sezonie 2014/2015.  
Dziękujemy wiernym kibicom - rodzicom i dziadkom, którzy dopingowali i wspierali swoje pociechy.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólnie spędzoną tenisową niedzielę.

TenisWil


Nagrodzeni zawodnicy III Mistrzostw TenisWIl - 2014.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*