Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Cykl turniejów "TenisWil" Cup 2014 zakończony !!!
2014/10/28 10:04:00 ( 2101 reads )W niedzielę, 26 października zakończyliśmy tegoroczny cykl turniejów „TenisWil” Cup dla zawodników do lat 10 i do lat 12.

Zwycięzcami zostali Sherry Qin i Karol Tomański w kategorii do lat 12 oraz Maciej Romanowski w kategorii do lat 10.

Zarówno Sherry jak i Karol wygrali bardzo pewnie i zdecydowanie. Sherry straciła w turnieju 2 gemy, a Karol żadnego. Z całą pewnością wynika to z ich doświadczenia turniejowego oraz zaangażowania i uwagi z jakimi podchodzą do każdego treningu. W tenisie najczęściej wygrywają zawodnicy najbardziej zdeterminowani, i tej cechy nie można odmówić naszym zwycięzcom.

Ta determinacja cechuje również triumfatora turnieju do lat 10. Maciej stoczył dwa niezwykle zacięte i dramatyczne pojedynki. W półfinale pokonał Maxa Grotta 7/5. Maximilian grał fantastycznie, niezwykle agresywnie, z dużym czuciem piłki i wizją gry. Wspaniale wygrywał pozycję forehandem. Maciej zdołał zwyciężyć właśnie dzięki determinacji i zdolności koncentracji w decydujących momentach. W meczu finałowym Maciek pokonał utalentowanego Filipa Bloma. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg, emocjonalnie lepiej zniósł trudy spotkania Maciek i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich gemach finałowego seta, wygrywając go 7/5. W turnieju do lat 10 świetnie spisali się Julia Darska i Kuba Krawczyk. Kuba w pierwszej rundzie pokonał pięknie walczącą Klarę Popielewską 6/4, a w meczu półfinałowym nie ustępował pola w żadnym gemie Filipowi Blomowi ostatecznie ulegając faworytowi 2/6. Na uwagę zasługuje również ambitna postawa Julii Darskiej, walczyła jak zwykle o każdą piłkę mimo znaczącej przewagi Filipa. W turnieju wystąpił również najmłodszy stażem Stanisław Romanowski, któremu niestraszne są potyczki z "doświadczonymi" weteranami challengów TenisWil.

W turnieju do lat 12 chłopców najciekawszym pojedynkiem było spotkanie Tymka Romanowskiego z Maciejem Romanowskim. Tymek grał odważnie i zdecydowanie, kończąc spotkanie efektownym i dobrze opartym winnerem z forehandu po prostej.   

Mocno bijący forehandem Dawid Jastrzębski pokonał w półfinale Tymka 6/0 aby w meczu o zwycięstwo ulec tym samym wynikiem Karolowi Tomańskiemu. W turnieju do lat 12 wystąpił również Karol Szczap. Długie i bardzo wyczerpujące wymiany w decydujących punktach gemów, w półfinale z Karolem Tomańskim, dały mu się dość mocno we znaki, ale dzielnie walczył do ostatniej piłki.

W kategorii skrzatek formą błysnęła Gabrysia Kornaszewska, pokonując w półfinale Orianę Grott 6/2.  Dobrze zaprezentowała się Iza Rosiak, próbując szybkością poruszania się skompensować siłę uderzeń i rotacji Sherry Qin. Spotkanie wygrała Sherry 6/1. W finale Sherry zagrała swój najlepszy mecz turnieju zwyciężając z Gabrysią 6/1.

Rywalizacja klubowa jest najważniejszym etapem kariery każdego zawodnika. Swoich dziecięcych rywali z klubu wybitni zawodnicy pamiętają przez całe życie, gdyż to właśnie dzięki współzawodnictwu z nimi ukształtowała się ich sportowa osobowość.

Klub tenisowy "TenisWil" dba i rozwija rywalizację w najmłodszych kategoriach. Następny turniej z okazji Święta Niepodległości już 11 listopada.    


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*