Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Obozy letnie TenisWil Obozy letnie TenisWil
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Deblowy Turniej z Przyjacielem do lat 12,
2015/4/13 15:57:00 ( 2172 reads )   W słoneczne niedzielne popołudnie 12 kwietnia, w klubie "TenisWil" pojawiło się 23 przyjaciół
   pałających wielką chęcią przetestowania swoich tenisowych umiejętności w rywalizacji par
   deblowych.Turniejowymi faworytami byli Kuba Krawczyk i Olek Zbyrasz oraz Klara Popielewska i Zuzia Ostaszewicz. Rozstawieni w turnieju również zostali Mateusz Dudzik i Aleksander Kozakiewicz oraz „tygryski” - Oskar Henry i Janek Szulc.
Na starcie pojawili się również bracia Mateusz i Michał Chazan oraz perfekcyjnie władający językiem francuskim Alex Bousquet i Timoté Antiga.
Wielką niewiadomą była dyspozycja pary Roch Dąbrowski i Franek Smyk, który występował u nas gościnnie na zaproszenie Rocha.
Victoria Gołębiowska jako najbardziej przyjaźnie usposobiona zawodniczka zagrała aż w dwóch parach - z Polą Wylęgą ( pseudonim Żbik) oraz Anną Zhou, dla której turniej był okazją do zaprzyjaźnienia się z większym gronem młodych i bardzo ambitnych tenisistów "TenisWil".

W pierwszej rundzie wspaniale zaprezentowali się Mateusz i Michał Chazan. Pokonali oni Polę ( Żbika) Wylęgę i Victorię Gołębiowską 6/0. Mateusz wspaniale serwował, a Michał znakomicie przyspieszał piłkę z forehandu.
Ambitni Alex Bousquet i Timoté Antiga przegrali z silnie bijącymi Kubą Klosem i Antonim Skupem 1/6.
Roch Dąbrowski i Franek Smyk okazali się czarnym koniem turnieju wygrywając pewnie w pierwszej rundzie z Kubą Nguyenem i Stasiem Bednarczykiem 6/1.
W jednym z ładniejszych meczów pierwszej rundy Tonia Reczyńska i Ada Kozakiewicz zwyciężyły Victorią Gołębiowską i Anną Zhou 6/1.

Druga runda to pojedynki zwycięzców pierwszych rund z rozstawionymi parami mocnych przyjaciół.
Bracia Chazan zmierzyli się z turniejową „1” - Kubą Krawczykiem i Olkiem Zbyraszem. Twarda walka w każdym gemie zakończyła się zwycięstwem Kuby i Olka 6/2, którzy nie mogli wyjść z podziwu nad siłą podania Mateusza.
Pogromcy pary francuskiej Kuba Kłos i Antoni Skup walczyli jak lwy z bardziej doświadczonymi Mateuszem Dudzikiem i Aleksem Kozakiewiczem, ulegając jednak faworytom 2/6.
Czarny koń (a może raczej zaprzęg) turnieju para Roch Dąbrowski i Franek Smyk pokonali w walce o półfinał niesamowicie walczące 'tygryski"  Oskara i Janka 6/1.
Klara Popielewska i Zuzia Ostaszewicz zwyciężyły z Tonią Reczyńską i Adą Kozakiewicz 6/0.

Do finału awansowali Kuba i Olek pokonując na korcie otwartym Mateusza i Alexa 6/1. W finale znalazły się również Zuzia i Klara, które nie zraziły się świetną dyspozycją Rocha i Franka pokonując ich wynikiem 6/1.
Mecz finałowy rozpoczął się świetną i agresywną grą Kuby i Olka, którzy po 10 minutach prowadzili już 4/0. Zuzia i Klara, świadome swoich tenisowych umiejętności nie dały za wygraną i doprowadziły do stanu 3/4. Punkt decydujący w ósmym gemie zadecydował o losach finałowego pojedynku, który zakończył się triumfem Kuby Krawczyka i Olka Zbyrasza 6/3.

Turniej pocieszenia okazał się prawdziwym szlagierem wywołującym chyba jeszcze więcej emocji niż turniej główny.
Victoria Gołębiowska po raz kolejny wystąpiła w parach z obiema swoimi przyjaciółkami. W parze z Anną Zhou przegrały z Kubą Nguyenem i Stasiem Bednarczykiem 4/10. Wspólnie z Polą Wylęgą awansowała do finału pokonując w prawdziwym dreszczowcu Alexa Bousqueta i Timotégo Antigę 10/9.
W finale pocieszenia znalazły się również ”tygryski” Oskar Henry i Janek Szulc po zwycięstwie nad Kubą Nguyenem i Stasiem Bednarczykiem 10/6.
Mecz finałowy turnieju pocieszenia składał się z pełnych napięcia 19 punktów, z których 10 udało się wygrać Victorii i Poli. Wielkie brawa również należą się Oskarowi i Jankowi, którym do zwycięstwa zabrakło zaledwie jednej piłki.

Deblowy turniej z przyjacielem został rozegrany w atmosferze pasji i radości z rywalizacji. Na twarzach przyjaciół malowało się skupienie, powaga i chęć zamienienia setek godzin pracy na treningu w wynik sportowy.

To samo skupienie i powaga maluje się na twarzy naszego seniora Macieja Rajskiego walczącego w czwartej rundzie zawodowego turnieju Futures ITF 10000, ale o tym trochę później.  

Dziekujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju, za emocje i sportową rywalizację.
Dziekujemy rodzicom i kibicom za spędzenie razem z nami wspaniałego tenisowego popołudnia, za doping i wspieranie swoich pociech w realizacji sportowych marzeń.

TenisWil


Najwytrwalsze pary  Deblowego Turnieju z Przyjacielem, 12 kwietnia 2015r.
Zobacz Galerię: "Deblowy Turniej z Przyjacielem".


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*