Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Turniej Masters Ligi TenisWil Pań i Panów 2018/2019.
2019/6/12 18:32:00 ( 868 reads )


  
   Dwa tenisowe wydarzenia w naszym klubie przyciągały uwagę
   sympatyków tenisa w czasie ostatniej niedzieli.

Pierwsze, to słynny na całym świecie finał turnieju panów na paryskich kortach Rolanda Garrosa, gdzie po raz 12 w swojej karierze bez wątpienia największy tenisista świata na nawierzchni ceglanej – Hiszpan Rafael Nadal sięgnął po 18 tytuł w swojej karierze w turniejach wielkoszlemowych, pokonując w finale Austriaka Dominika Thiema.

Drugim wydarzeniem w naszym klubie był finałowy Turniej Masters Pań i Panów, rozgrywany na kortach ziemnych TenisWil.
Choć uderzane piłki na kortach w Paryżu i Wilanowie różniły się swoją szybkością i intensywnością rotacji, to na pewno towarzyszyły im podobne emocje, napięcie nerwowe i znaczenie ważności zdobywanych punktów.
W turnieju Pań rozegrano tylko finałowy pojedynek, którego bohaterkami były warszawianka Lidia Sykulak i Chinka Li Yi. Słowo bohaterki pasuje absolutnie do scenerii tego pojedynku, bowiem lejący się z nieba żar – temperatura w słońcu +35oC – nie odbierał finalistkom w żaden sposób zaciętości w grze.
Zwyciężczynią okazała się Lidia Sykulak, która wygrała z Li Yi w stosunku 6-4, 6-4.

Turniej Panów już tradycyjnie zgromadził na starcie czterech pretendentów do tytułu. Wśród finalistów znaleźli się Grzegorz Jastrzębski, Leszek Jędrych, Paweł Łyżwa i Paweł Skrodzki.
Tutaj walka rozgorzała na dobre. Pierwsze pojedynki rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00. Po dwóch rundach mecze nie wyłoniły jeszcze faworyta turnieju. O wszystkim miała rozstrzygnąć ostatnia, trzecia runda pojedynków.
Elementem znamiennych spotkań była doskonała dyspozycja fizyczna i waleczność wszystkich bez wyjątku graczy. W pojedynkach decydujących o końcowej kolejności Grzegorz Jastrzębski pokonał Pawła Skrodzkiego 6-2, 6-2, a Leszek Jędrych po 2 godzinach i 26 minutach wygrał z Pawłem Łyżwą 3-6, 7-6(3), 10-3, broniąc w II secie dwóch piłek meczowych.
Panowie błysnęli regularnością i żelazną cierpliwością - jak w przypadku Grzegorza Jastrzębskiego. Zmienność gry w połączeniu z urozmaiceniem taktycznym – to znak rozpoznawczy Pawła Łyżwy. Silny charakter i nieustępliwość, w połączeniu ze znakomitą dyspozycją fizyczną – to domena Leszka Jędrycha. Błyskotliwe i czysto techniczne uderzenia z forhendu – to zaleta Pawła Skrodzkiego.
Dynamiczne zmiany rytmu, głównie z forhendu to zaleta Lidii Sykulak. Li Yi imponowała regularnością i zaciętością w rozgrywaniu ważnych punktów.

Te wyjątkowo zacięte mecze tenisowe oglądało się bardzo przyjemnie i z zaciekawieniem. Zachęcały do tego sportowa atmosfera - fair play i kultura rywalizacji na korcie.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich dorosłych tenisistów TenisWil do udziału w naszej klubowej lidze Pań i Panów w przyszłym sezonie 2019/2020.
We will see, WHO IS THE BEST!

TenisWil


Uczestnicy Turnieju Masters Ligi TenisWil Pań i Panów w sezonie 2018/2019.


Najlepsze tenisistki Turnieju Masters Pań.


Najlepsi tenisiści Turnieju Masters Panów.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*