Juniorski Turniej TenisWil, 20 marca 2016r.
2016/3/21 13:26:00 ( 2743 reads )

Kolejna niedziela marca aktywnie spędzona przez tenisistów TenisWil.
   Tym razem do walki na kortach naszego klubu stanęli tenisiści do lat 18.

Nie zabrakło również naszych młodszych zawodników, którzy zachęceni udanymi startami sprzed tygodnia, postanowili dotrzymać kroku starszym kolegom.

W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zdobyły Julia Darska i Nina Haftek-Lis, drugie miejsce zdobyła Zuzia Ostaszewicz. Najlepszą tenisistką w kategorii do lat 18 została Klara Popielewska, pokonując w meczu finałowym Zuzię 6/4, 6/2.

Wśród chłopców najlepszym okazał się Paweł Skrodzki, który w finale wygrał z Bartłomiejem Błaszkiewiczem 7/5, 6/3.
Trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 18 przypadło w udziale Rochowi Dąbrowskiemu i Stasiowi Romanowskiemu.

Wart podkreślenia jest fakt, że w turnieju chłopców najmłodszymi uczestnikami było czterech dzielnych tenisistów: Roch Dąbrowski, Peter Gao oraz bracia Jaś i Staś Romanowscy. Roch i Staś dotarli aż do półfinałów, gdzie w walce o finał „nie sprzedali tanio swej skóry”, ulegając odpowiednio Pawłowi Skrodzkiemu – 4/6, 2/6 oraz Bartkowi Błaszkiewiczowi – 3/6, 6/7(4).
I tym razem los sprawił, że w meczu I rundy turnieju, bracia Janek i Staś zagrali przeciwko sobie. Konfrontacja dwóch stylów gry, dwóch różnych osobowości i dwóch lat różnicy, dała w efekcie obraz stojącego na dobrym poziomie, zaciętego pojedynku. I tym razem zwyciężył młodszy z braci Staś, ale wynikiem już tylko 6/3, 7/5.

Dziękujemy rodzicom, którzy do końca byli z nami i dopingowali swoje dzieci. Miło było Państwa gościć na naszych kortach kolejnej, tenisowo spędzonej niedzieli.