Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Zacięte mecze i wysoki poziom tenisa w Grand Prix TenisWil do lat 10 i 14.
2016/4/21 23:47:00 ( 2066 reads )   17 kwietnia, na starcie drugiego turnieju stanęło 27 naszych najmłodszych tenisistów i tenisistek.
   Już tradycyjnie pogoda dopisała naszym zawodnikom. Ciepły i słoneczny dzień zachęcił
   zawodników, rodziców i kibiców do rodzinnego spędzenia czasu na kortach TenisWil.

Po losowaniu i pamiątkowym zdjęciu na centralnym korcie, rozpoczęły się turniejowe pojedynki.
W kategorii dziewcząt do lat 10 zagrało 6 tenisistek. Pola Wylęga i Matylda Kruppik, jako dwie pierwsze zawodniczki turnieju, dostały „bye” – pierwszy mecz wolny i tym samym awansowały bezpośrednio do półfinałów.
W pierwszej rundzie Mela Nowakowska pokonała Anię Bernatowicz v/o, a Karina Plata, po zaciętym pojedynku wygrała z Mają Jankowską 7/6, 6/3. Duże słowa uznania należą się Mai, która rozpoczęła swoje treningi w TenisWil dopiero kilka miesięcy temu.
W pierwszym półfinale faworytka turnieju, rozstawiona z nr 1 Pola Wylęga, pokonała Melę Nowakowską 6/4, 6/2. W dolnej części tabelki turniejowej, Karina Plata wygrała niezwykle zacięty i pełen emocji pojedynek z Matyldą Kruppik 3/6, 7/6, 11/9. W tym meczu szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, a razem z nią niejedna łza radości i rozpaczy.
Mecz finałowy między Polą Wylęgą, a Kariną Plata to pokaz dobrze ułożonego tenisa i ambitnej walki do ostatniej piłki meczu. Zwyciężyła Pola Wylęga 6/3, 7/6. Brawa dla naszych najmłodszych tenisistek.

W kategorii chłopców do lat 10 zagrało 8 zawodników. W pierwszych rundach zwyciężyli faworyci: Qingtian Qin pokonał Janka Szulca 6/3, 6/2, Staś Sprung wygrał z Mikołajem Sikorskim 6/3, 6/3, Igor Wojciechowski pokonał Ignasia Skibę 6/2, 6/3, a Oskar Henry okazał się lepszy w meczu z Adamem Żelaznym, wygrywając 6/2, 6/2.
Do finału awansowali najwyżej rozstawieni tenisiści turnieju – Qingtian Qin (nr 1) oraz Oskar Henry (nr 2). Obaj młodzi zawodnicy nagrodzili swoich kibiców pięknym tenisowym widowiskiem. Wspaniale rozgrywane akcje i przemyślane zagrania sprawiły, że mecz trzymał do końca w napięciu. W końcówce, minimalnie lepszy okazał się Qingtian Qin – 4/6, 6/4, 7/6(7).

Lista zgłoszonych tenisistów i tenisistek do turnieju w kategorii do lat 14, z uwagi na swoją obsadę oraz udział w jednym turnieju dziewcząt i chłopców, zapowiadała bardzo ciekawy przebieg rywalizacji.
Zuzia Ostaszewicz pokonała Stasia Bednarczyka 6/3,6/4, Peter Gao po wyrównanym meczu z Friedrichem von Werner wygrał 7/5,6/4, Roch Dąbrowski odniósł zwycięstwo w meczu z Timote Antiga 6/2,7/5, a Janek Romanowski pokonał Mateusza Krzysztoporskiego 6/2,6/2.
Wydarzeniem tej fazy turnieju był mecz Noelle Talarek ze Stachem Romanowskim (aktualnym mistrzem klubu do lat 10). Zarówno Noelle, jak i Stach rozegrali bardzo dobry mecz, obfitujący w zagrania kątowe, przemyślane akcje obronne i dynamiczne, kończące ataki. Trzysetowa walka na korcie pokazała również zaawansowane predyspozycje mentalne obojga tenisistów, wyrażające się spokojem i odpornością psychiczną w chwilach trudnych, decydujących dla przebiegu meczu. W końcówce spotkania minimalnie lepsza okazała sie Noelle, która awans do II rundy wywalczyła wynikiem 6/7(5),6/2,7/6(5).

W ćwierćfinałach meczem o podobnej dramaturgii okazał sie pojedynek Klary Popielewskiej (rozstawionej z nr 1) z Zuzią Ostaszewicz. Tutaj widzowie byli świadkami bardzo długich wymian, liczących nierzadko po 40 uderzeń. Tenisistki walczyły w wyrównanych trzech setach, a szczęście uśmiechnęło sie tym razem do Zuzi, która wygrała cały mecz 3/6,7/5,7/6(4).
Do półfinału dotarli również Roch Dąbrowski, który pewnie pokonał Petera Gao 6/2 ,6/2 oraz Sebastian Wojciechowski, który wygrał z Janem Romanowskim 6/3 ,6/2.  Noelle Talarek tym razem poradziła sobie z Julią Darską (nr 2 turnieju) w stosunku 6/3,6/3.
Dwie dziewczynki i dwóch chłopców walczyło o awans do finału turnieju. Wytrwała Zuzia Ostaszewicz mocno wspierana przez swoja mamę i tym razem dopięła swego. W równie zaciętym trzysetowym pojedynku pokonała Rocha Dąbrowskiego 6/2,4/6,7/6(4).

W drugim pojedynku półfinałowym, rozegranym tym razem na korcie krytym (cały turniej był grany na kortach krytych i korcie otwartym), górą był Sebastian Wojciechowski, który odnalazł swój dynamiczny rytm i z dużą skutecznością rozgrywał poszczególne punkty. Zmęczona trudami dwóch poprzednich zwycięskich meczów Noelle Talarek. uznała wyższość swojego kolegi ulegając 2/6,3/6. Finał turnieju do lat 14 decyzją sędziego zostanie rozegrany w kolejną niedzielę, 24 kwietnia.

I tym razem korty TenisWil tętniły emocjami i sportową rywalizacją. Coraz lepsze serwisy, precyzyjne forhendy i bekhendy są w posiadaniu naszych, robiących duże postępy wychowanków. Wysoki poziom technicznych umiejętności najmłodszych „TenisWilków” jest bez wątpienia efektem wytrwałości i codziennej pracy wszystkich, którzy tworzą codzienność tenisa w Wilanowie. Wszystkich tenisistów mocno namawiamy do pójścia drogą Oskara, Qingtiana, Noelle, Poli, Klary, Zuzi, Kuby, Stasia i wielu innych, którzy swój tenis wykuwają w codziennych treningach, nierzadko stojąc na korcie już o 7 rano.

TenisWil dziękuje wszystkim, którzy przybyli na turniej ostatniej niedzieli.

 


Uczestnicy II turnieju cyklu Grand Prix TenisWil 2016.


Karina Plata i Pola  Wylega - finalistki turnieju w kategorii dziewcząt do lat 10.


Oskar Henry i Qingtian Qin - finaliści turnieju w kategorii chłopców do lat 10.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*