Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Towarzyski mecz drużynowy TenisWil – KAT Prince w Krośnie.
2016/10/4 15:55:00 ( 2026 reads )   Wyjątkowy, przepiękny dzień 1 października był scenerią bardzo zaciętego w swoim przebiegu
   meczu tenisowego młodych tenisistów TenisWil z zespołem Krośnieńskiej Akademii Tenisa PRINCE
   w Krośnie.

W sobotę, o godzinie 10.00 obie drużyny stanęły na korcie nr 1. Bardzo uroczyste i miłe otwarcie spotkania zgromadziło wielu rodziców i sympatyków tenisa. Jego rangę podniosła obecność Prezydenta Miasta Krosna - Pana Bronisława Barana (byłego sportowca) oraz znanego w Krośnie biznesmana z krwi i kości, a przede wszystkim człowieka, który zawsze wyciąga pomocną dłoń w kierunku zdolnych, obiecujących tenisistów – Pana Tomasza Jezierskiego.
Już od pierwszych chwil spotkania obu drużyn dało się wyczuć miły klimat i prawdziwie rodzinną atmosferę. Na pięciu kortach Krośnieńskiej Akademii tenisa PRINCE rozgorzała walka o cenne punkty do końcowej klasyfikacji pojedynku.
Pierwsze punkty dla TenisWil zdobyły Klara Popielewska i Noelle Talarek, które przewyższały swoje rywalki doświadczeniem. Pierwszy punkt dla Gospodarzy zdobył Maksym Jezierski, który pewnie zwyciężył z Tymkiem Romanowskim. Pojedynek rakiet nr 1 – Karola Szczapa z Karolem Kandeferem, stał na najwyższym sportowym poziomie i obfitował w dojrzałe fragmenty walki. W końcówce meczu, zawodnik TenisWil dowiódł swojej tenisowej determinacji, zwyciężając 6-4.
Czujący się bardzo pewnie na swoich kortach Gospodarze, odrabiali konsekwentnie straty i zwyciężali w kolejnych meczach. Niebywale staranny w swojej grze Miłosz Pańczuk, poradził sobie z Miłoszem Górą, Kuba Paszek zdecydowanie pokonał Macieja Romanowskiego, waleczna i niezwykle utalentowana Zuzia Kolanko wygrała z ambitnie walczącą Niną Haftek-Lis. Bardzo uważnie i spokojnie grający Wojtek Malinowski pokonał Kubę Krawczyka. Po tej fali zwycięstw zrobiło się 5:3 na korzyść tenisistów z Krosna. Lecz był to zaledwie początek tenisowych zmagań.
Walke na kortach rozpoczynali kolejni zawodnicy. Nasza tenisistka Zuzia Ostaszewicz przyniosła zwycięstwo w pojedynku z Kają Ginalską, uspokajając tylko na chwilę stan meczu 5:4. Zaraz potem Michał Węglowski pokonał 10-letniego Olka Zbyrasza, a Karol Marosz  wygrał z Julią Darską. Krosno Objęło zdecydowane prowadzenie 7:4. Wówczas to nasza drużyna rozpoczęła udanie finiszować. Kolejne punkty dla TenisWil zdobyli w pojedynkach singlowych ponownie: Karol Szczap, Miłosz Góra. Nina Haftek-Lis i Tymek Romanowski. Na korty wyszły po zwycięstwo pary deblowe dziewcząt, chłopców oraz mikst.
Przy stanie 10:10 tego wyrównanego pojedynku, ostatni mecz gry pojedynczej rozgrywał Kuba Krawczyk z Bartkiem Paszkiem. Tutaj doświadczenie startowe 11-letniego tenisisty TenisWil wzięło górę. Po efektownej grze, wygrał Kuba Krawczyk, ustalając wynik całego meczu na 11:10 dla drużyny Gości – TenisWil.

Nie wynik był jednak celem tego bardzo udanego, towarzyskiego meczu. Poza sportowym doświadczeniem, młodzi tenisiści obu drużyn stworzyli  piękne podziękowanie władzom miasta Krosna i całemu środowisku tenisowemu Krośnieńskiej Akademii Tenisa PRINCE za rozwój tej pięknej dyscypliny na Podkarpaciu.
Nie jest tajemnicą, że właśnie Krosno jest obecnie jednym z nielicznych miast w Polsce, w których buduje się korty i hale tenisowe dla mieszkańców. Nowy, powstały w Krośnie obiekt tenisowy, budzi zachwyt i radość w sercach wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie sportu i kultury fizycznej w rozwoju każdego z nas, a co za tym idzie – w rozwoju zdrowego społeczeństwa w każdym mieście naszego kraju.

Brawa dla Krosna za wspaniałą atmosferę, prawdziwe i ciepłe przyjęcie naszej drużyny. Uroczysty obiad, zjedzony wspólnie na Krośnieńskim Rynku w pobliżu przepięknej Kamienicy Wójtowskiej, przy akompaniamencie ciepłego, słonecznego popołudnia i niebywałej serdeczności Gospodarzy, na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.
Warto dodać, że następnego dnia – w niedzielę, rodzice i zawodnicy obu drużyn udali się na wspólną wycieczkę, do bacówki w pobliżu góry Chyrowa.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy stworzyli to bardzo miłe wydarzenie tenisowe.

TenisWil

Wyniki meczów
1) Gra pojedyncza:  Krosno 7 - 9 Warszawa

Kandefer Karol 4 - 6 Szczap Karol
Jezierski Maksym 6 - 0 Romanowski Tymek
Pańczuk Miłosz 6 - 3 Góra Miłosz
Marosz Karol 6 - 0 Darska Julia
Wałęga Martyna 0 - 6 Talarek Noelle
Ginalska Kaja 0 -6 Ostaszewicz Zuzanna
Marosz Julia 0 - 6 Popielawska Klara
Kolanko Zuzia 6 - 1 Haftek-lis Nina
Węglowski Michał 1 - 6 Szczap Karol
Sanocki Maciej 0 - 6 Góra Miłosz
Paszek Bartosz 3 - 6 Romanowski Tymek
Malinowski Wojciech 6 - 1 Krawczyk Kuba
Paszek Kuba 6 - 0 Romanowski Maciej
Węglowski Michał 6 - 0 Zbyrasz Aleksander
Walaszczuk Martyna 0 - 6 Haftek-lis Nina
Paszek Bartek 1 - 6 Krawczyk Kuba

2) Gra podwójna:  Krosno 3 - 2 Warszawa

Marosz Karo l/ Marosz Julia 3 - 6 Popielawska Klara / Romanowski Maciej
Malinowski Wojciech / Miłosz Pańczuk 6 - 3 Krawczyk Kuba / Zbyrasz Aleksander
Kolanko Zuzia / Ginalska Kaja 0 - 6 Ostaszewicz Zuzanna / Talarek Noelle
Jezierski Maksym / Kandefer Karol 6 - 2 Szczap Karol / Góra Miłosz
Paszek Kuba / Węglowski Michal 6 - 2 Romanowski Tymek / Romanowski Maciej


Otwarcie towarzyskiego meczu druzynowego TenisWil - KAT PRINCE


Prezydent Miasta Krosna - Pan Bronisław Baran oraz Pan Tomasz Jezierski
wraz  z  trenerami obu drużyn  podczas uroczystego otwarcia spotkania.


Drużyna TenisWil na Krośnieńskim Rynku.


Podkarpacie to przepiekne widoki i szlaki turystyczne.


Wspólne chwile naszej drużyny.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*