Dobrze przepracowany miesiąc przez seniorów TenisWil.
2017/2/7 23:26:00 ( 779 reads )

Maciej Rajski i Piotr Zbroja powrócili po miesięcznym okresie startów w cyklu
   turniejów ITF Futures PRO-CIRCUIT rozgrywanym na Florydzie USA.

Wyjazd naszych najlepszych tenisistów to kolejny etap okresu przygotowawczego do turniejów zawodowych w sezonie 2017. Przypomnijmy, że wyjazd Rajskiego i Zbroi poprzedził I etap treningów, jaki miał miejsce na kortach TenisWil w Wilanowie. Przez 5 ostatnich tygodni sezonu 2016 obaj tenisiści pracowali bardzo intensywnie w aspekcie przygotowania fizycznego i poprawy w treningu techniczno-taktycznym.
W czterech turniejach z cyklu ITF Futures PRO-CIRCUIT o puli nagród 15.000$ każdy, nasi zawodnicy walczyli na bardzo wysokim poziomie rywalizacji. Dość powiedzieć, że w każdym turnieju rozgrywano eliminacje na 128 zawodników, w których brali udział również zwycięzcy turniejów ITF Futures.
Maciej Rajski rozegrał 19 pojedynków singlowych, w których odniósł 15 zwycięstw i 4 porażki.
Pokonał Evgeny Koroleva (RUS), który był klasyfikowany na 46 miejscu w rankingu ATP. Zwyciężył Dominika Koepfera (GER) 480 ATP – numer 1 w rankingu NCAA w USA (nr 1 rankingu Uniwersyteckich rozgrywek ligowych). Uległ w III-setowym pojedynku (6/7 w III secie) jednej z największych nadziei tenisa w USA – Tommy Paul, 191 ATP, zwycięzcy juniorskiego turnieju Roland Garros 2015.
Maciej zdobył 2 punkty do rankingu ATP.
Piotr Zbroja grał z mniejszym szczęściem, rozegrał 8 spotkań w turniejach eliminacyjnych, wygrał 4 i przegrał 4 mecze.

Przed naszymi tenisistami pozostały 3 tygodnie przygotowań do turniejów na kortach już w Europie. Akcenty treningowe będą koncentrowały się nad poprawą przygotowania fizycznego i doskonaleniem rozgrywania gemów serwisowych.