Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Obozy letnie TenisWil Obozy letnie TenisWil
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
"Tomański Cup" – Rymanów Zdrój, 13 lipca 2013.
2013/7/13 19:38:00 ( 2598 reads )

 

Zakończył się właśnie ostatni z Małych Szlemów Cyklu "Tomański Cup".Czwarta odsłona cyklu miała odbyć się w Rymanowie Zdroju, jednak ze względu na warunki atmosferyczne turniej został przeniesiony do hali w Krośnie, dzięki pomocy Pana Tomasza Jezierskiego z Dada Paradiso Team.

W turnieju chłopców do lat 10 triumfował po raz czwarty Karol Tomański. Jego waleczność i nieustępliwość nie miały sobie równych. W finale pokonał agresywnie grającego Maxyma Jezierskiego wynikiem 10-5. Karol w walce o finał zwyciężył z robiącym szybkie postępy Mateuszem Maciejewskim 10-5. Maxym w meczu półfinałowym, będącym prawdziwym dreszczowcem, pokonał Dawida Jastrzębskiego 10-8.

W turnieju dziewczynek do lat 10 bezkonkurencyjna okazała się Julia Darska. Zdobywczyni głównej nagrody turnieju i 3 punktów do klasyfikacji "Tomański Cup".

Gwiazdą turnieju do lat 12 był znakomity Aleks Majewski. W rozgrywanych meczach zaskakiwał przeciwników potężnym backhandem, bardzo szybką pracą nóg i szybkością podejmowanych decyzji. W pierwszym meczu pokonał reprezentanta gospodarzy Filipa Cetnarskiego 10/1. W pojedynku ćwierćfinałowym zwyciężył z Maxymem Jezierskim 10-1. Maxym grał odważnie i ofiarnie jednak siła gry przeciwnika była zbyt wielka. W półfinale Majewski zmierzył się ze znakomitym leworęcznym Karolem Kandeferem. Karol gra w tenisa niecały rok, ale jego zdolności koordynacyjne i czucie piłki sprawiły, że stoczył równy mecz z doświadczonym Aleksem. Majewski awansował do finału pokonując Kandefera 10-7.  

Drugim finalistą turnieju został Karol Tomański. W grze ze starszymi przeciwnikami wykazał się dojrzałością taktyczną i wolą walki do ostatniej piłki. W pierwszej rundzie pokonał Michała Węglowskiego 10-3. W zaciętym pojedynku półfinałowym pokonał trenującego w Stanach Zjednoczonym Michała Mochóla wynikiem 10-7.
Jednym z najlepszych meczy turnieju okazał się finał chłopców do lat 12 między Aleksem Majewskim i Karolem Tomańskim. Obydwaj zawodnicy grali niezwykle ofiarnie. Karol trzymał dyscyplinę taktyczną, starając się grać przeciwnikowi poza strefy optymalnej koordynacji. Aleks natomiast nie ustawał w atakach, przeplatając je co jakiś czas efektownymi dropszotami. Wymianą turnieju okazał się ostatni punkt finału składający się aż z 24 uderzeń, wykonywanych przez obu zawodników we wszystkich strefach kortu, zarówno w obronie jak i w ataku. Ostatecznie zwyciężył Majewski wynikiem 10-7.

Turnieje Cyklu "Tomański Cup" pokazały jak ważne są dla zawodników starty w turniejach, a w szczególności ilość rozegranych meczy mistrzowskich. Różnorodność rywali, gra w różnych miejscach i na różnych nawierzchniach bardzo rozwijają młodego zawodnika i dają wiele wskazówek trenerom w kwestii przyszłej pracy z tenisistami. Trenerzy "TenisWil" byli świadkami każdego z tych meczy, mieli okazję poznać zachowanie się w walce każdego ze swoich podopiecznych. Dzięki temu przygotowania do przyszłych turniejów będą przebiegały w "TenisWil" na najwyższym możliwym poziomie, z pełną świadomością działań podejmowanych na drodze do tenisowej dojrzałości naszych wychowanków.

TenisWil

Uczestnicy czwartego turnieju Cyklu "Tomański Cup" - 13 lipca 2013r.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*