Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Obozy letnie TenisWil Obozy letnie TenisWil
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Wiosenny Turniej TenisWil pobił rekord frekwencji.
2017/4/4 11:32:00 ( 1245 reads )   Trzydzieści siedmioro wychowanków Klubu Tenisowego TenisWil
   zagrało na kortach naszego klubu w miniony weekend.Tenis prawdziwą pasją naszych wychowanków.

Tenisiści i tenisistki w wieku od 7 do 14 lat dzielnie stanęli do walki o trofea w Wiosennym Turnieju TenisWil w sześciu kategoriach wiekowych. Turniej był rozgrywany w pełnej formule, tzn. do wygrania dwóch setów.

TenisWil po raz kolejny nabrał koloru tenisowej rywalizacji i gwaru wielu towarzyszących im emocji sportowych. Był to prawdopodobnie najlepszy turniej, jaki w sześcioletniej historii naszego klubu udało nam się przeprowadzić.

Pogoda na „szóstkę”, 37 wychowanków klubu wraz z 37 rodzinami pojawiło się w ostatnią niedzielę na naszych kortach. Wielu graczy, którzy tak naprawdę zaczynało treningi zaledwie 2-3 lata temu, dzisiaj rozgrywa turnieje z pozycji zawodników rozstawionych w swoich kategoriach wiekowych. Poziom sportowy rozgrywanych pojedynków, ich zaciętość i wyrównana gra do ostatniej piłki sprawił, że byliśmy świadkami wielu bardzo ciekawych i barwnych meczów.

Doniosłość i znaczenie turniejów TenisWil jest tak wielkie dla naszych najmłodszych wychowanków, że niektórzy przekładali nawet swoje wyjazdy na ostatnie narty w tym roku o jeden dzień po to, aby wystąpić i walczyć na naszych kortach. Miło nam o tym wiedzieć, a jeszcze milej jest nam o tym poinformować.

Na kortach TenisWil rozgrywane są coraz bardziej zacięte mecze.

W kategorii dziewcząt do lat 10 zagrały 4 zawodniczki.
7-letnia Hania Zervakos pokonała po wyjątkowo wyrównanym pojedynku 8-letnią Helenkę Kazalską 6-3, 4-6, 7-6(6).
Zosia Troniewska wygrała z Marysią Nowakowską 6-2, 6-2.
W finale turnieju lepszą nieznacznie tenisistką okazała się Zosia Troniewska, zwyciężając Hanię Zervakos 6-3, 4-6, 7-6(6).
Hania Zervakos otrzymała również puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju.

W turnieju dziewcząt do lat 12 zagrały nasze 10-latki. Sześć tenisistek rozegrało bardzo pasjonujące i trzymające dosłownie do ostatniej piłki w napięciu pojedynki.
Pola Wylęga po dobrym meczu pokonała Melę Nowakowską 6-3, 6-2.
Autorkami meczu – „małej bitwy” były Lena Haftek-Lis i Weronika Kuźniar. Ładne akcje i walka do końca tworzyły charakter tego spotkania. Nieznacznie lepszą okazała się Lena, która awansowała do półfinału wygrywając 4-6, 6-3, 7-6(3).
W półfinałach Pola Wylęga pokonała Karinę Plata 6-4, 6-2, a Matylda Kruppik po zaciętym meczu pokonała Lenę Haftek-Lis 7-5, 6-4.
Pola i Matylda zmierzyły się ze sobą w walce o tytuł mistrzowski – po wyrównanym pojedynku nieznacznie wygrała Pola Wylęga 7-6(5), 7-5.

W kategorii dziewcząt do lat 14 najlepszą zawodniczką okazała się Julia Darska.

W kategorii chłopców do lat 10 zagrało 8 chłopców. Grający w tym turnieju z nr 1 Ignacy Skiba spotkał się w finale z nr 2 -  Carlem von Werner. Wygrał Ignacy w stosunku 6-2, 6-2.
Miłą niespodzianką było dotarcie do półfinałów Niklasa Huterer i Joshua Mc Kelvie.

W grupie chłopców do lat 12 wystąpiło 10 tenisistów. Interesującym meczem I rundy było spotkanie Kuby Nguyen z Mikołajem Sikorskim. Wygrał po zaciętej walce i meczu obfitującym w długie wymiany Kuba 7-6(3), 6-4.
Wszystkie mecze ćwierćfinałowe stały na wysokim poziomie i cechowały się wyjątkową zaciętością, bowiem każdy z tenisistów chciał się znaleźć w strefie medalowej. Igor Wojciechowski pokonał Jana Czepiela 7-5, 6-4, Bobi Ta po niezwykle wyrównanym meczu wygrał z czyniącym stałe postępy Adamem Żelaznym 7-5, 6-4, Oskar Henry wywalczył awans do półfinału pokonując Jana Szulca 6-4, 7-5, a rozstawiony z nr 2 w turnieju Aleksander Zbyrasz zwyciężył Kubę Nguyen 6-4, 6-3.
Półfinałowe mecze wyłoniły finalistów, kolejno zwyciężał Igor Wojciechowski z Bobi Ta 6-3, 7-5 i Oskar Henry z Aleksandrem Zbyraszem, po naprawdę trzymającym w napięciu do końca swojego przebiegu meczu, 6-3, 2-6, 7-6(5). To właśnie pojedynek finałowy Igora z Oskarem był ostatnim rozegranym niedzielnym meczem. Po wyrównanym i mocno emocjonalnym spotkaniu zwyciężył Igor Wojciechowski 7-5, 7-5 (mecz zakończył się o 21.30).

Błyskotliwe zwycięstwo 10-latka w turnieju do lat 14.

Wśród kategorii najstarszych chłopców do lat 14-stu już w pierwszej rundzie sprawcą nie małej niespodzianki był Mateusz Maciejewski, który po wyrównanej walce ograł nr 1 turnieju Sebastiana Wojciechowskiego 7-5, 3-6, 7-6(6).
Kajetan Góra pokonał Jana Romanowskiego 6-4, 6-3 (Janek należy do tych zawodników TenisWil, którzy swoim uporem i pracą poprawili swój klubowy ranking i dzisiaj są rozstawiani w naszych turniejach).
Najmłodszy z uczestników tej kategorii 10 letni Qingtian Qin pokonał Rocha Dąbrowskiego 6-2, 3-2 ret.
Rozstawiony z nr 2 Stach Romanowski wygrał ze Stasiem Bednarczykiem 6-2, 6-4.
W pojedynkach o finał turnieju Mateusz Maciejewski ponownie wygrał po bardzo ciężkim meczu z Kajetanem Górą 7-5, 3-6, 7-6(5), a Qingtian Qin pewnie zwyciężył Stacha Romanowskiego 6-3, 6-2.
Mecz finałowy został rozegrany w poniedziałek na centralnym korcie klubu. Zwyciężył w nim najmłodszy zawodnik turnieju Qingtian Qin w stosunku 7-5, 6-7(5), 7-6(3). Wynik młodziutkiego Qingtiana ustanowił swoisty rekord Klubu Tenisowego TenisWil, a to dlatego, że po raz pierwszy gracz młodszy o 3 lata od swoich rywali klubowych zdołał wygrać turniej. 

Nasi tenisiści walczą również na kortach Warszawy i Europy.

W tym samym czasie był rozgrywany turniej WTK 5 do lat 12 na kortach warszawskiej „Spójni”. Dobrze wypadły nasze dziewczęta Zuzia Ostaszewicz i Noelle Talarek.
Zuzia dotarła do finału turnieju, pokonując kolejno:
1 runda – BYE,
2 runda – Jednacz Lena (KT Warszawianka W-wa) 6-2, 6-4,
3 runda – Domaszewicz Lidia (ST TIE BREAK W-wa)) 6-4, 6-2,
półfinał – Walaszek Aleksandra (TKKF FALENICA W-wa) 7-5, 6-2,
finał – Witkowska Nelli (Frajda Tennis Club W-wa) 2-6, 6-1, (7-10).

Nasza para deblowa Ostaszewicz – Talarek dotarła również do finału turnieju.

Nasz najlepszy młodzik, członek Kadry Narodowej do lat 14 Karol Tomański przygotowuje się do startów w dwóch turniejach Tennis Europe Junior Tour w Chorwacji.
Już 10 kwietnia Karol rozpocznie swoje gry w Vinkovci, w kolejnym tygodniu zagra w miejscowości Solin.

W dalekiej Portugalii na kortach w Lizbonie walczy nasz najlepszy tenisista Maciej Rajski (910 ATP). Maciej przeszedł pewnie turniej eliminacyjny odnosząc w nim zwycięstwa:
1 runda – BYE,
2 runda – Von Hafe Perez (POR) 6-1, 6-2,
3 runda – Goncalo Falcao (POR) 6-2, 6-1.
W pierwszej rundzie turnieju głównego Maciej zagra z Jeroen Vanneste (BEL) 841 ATP.

TenisWil pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, członkom rodzin i opiekunom za obecność, wsparcie i wszelką pomoc w organizacji udziału naszych zawodników w turniejach klubowych, krajowych i zagranicznych.

Serdecznie pozdrawiamy,
TenisWil


37 uczestników Wiosennego Turnieju TenisWil


Zosia Troniewska i Hania Zervakos - I i II miejsce w turnieju dziewcząt do lat 10.


Igracy Skiba i Carl von Werner - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat 10.


Pola Wylęga i Matylda Kruppik - I i II miejsce w turnieju dziewcząt do lat 12.


Igor Wojciechowski i Oskar Henry - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat 12.


Qingtian Qin i Mateusz Maciejewski - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat14.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*