Dobry początek Macieja Rajskiego w turnieju ITF Futures w Madrycie.
2017/4/25 22:59:00 ( 792 reads )

Udanie rozpoczął swój kolejny turniej zawodowy z cyklu ITF Futures 15.000$
   w Madrycie najlepszy tenisista TenisWil Maciej Rajski.

Na kortach CLUB INTERNACIONAL DE TENIS w Madrycie nasz zawodnik przeszedł turniej eliminacyjny, w którym wygrał 3 pojedynki bez straty seta.
Maciej Rajski kolejno zwyciężał:
1 runda - Miguel Vellejo (ESP) 6-2, 6-3
2 runda - Patrick Mayer (GER) 6-2, 6-3
3 runda - Alejandro Artunedo (ESP) 7-5, 6-4

W dniu dzisiejszym Maciej rozegrał pierwszą rundę turnieju głównego, w której zmierzył się z nr 6 turnieju, zawodnikiem hiszpańskim - Andres Artunedo Martinavarr (436 ATP). Rajski zwyciężył 6-4, 6-3.
Tenisista hiszpański to doświadczony zawodnik, który rozegrał już 290 meczów w turniejach zawodowych i z którym nasz zawodnik stoczył niezwykle wyrównany pojedynek w ubiegłym roku na turnieju ITF 15.000$ w Porto (Portugalia). Wówczas to Maciej po 4-godzinnej walce uległ rywalowi 6-7 w trzecim secie (6-8 w tie break).

"Trenerze, trzeba było przetrzymać" - takie były pierwsze słowa relacji telefonicznej Macieja Rajskiego.
Dzisiejszy mecz rozpoczął się z opóźnieniem z uwagi na nocne opady deszczu w Madrycie. Zawodnicy rozpoczęli walkę na ciężkim, wilgotnym korcie przy odgłosach oddalającej się burzy i lekko przeszkadzającym deszczu. Drugi set meczu był już rozgrywany przy bardzo silnym wietrze i mocnym słońcu. Całe spotkanie przebiegało w niezwykle trudnych, zmiennych warunkach atmosferycznych, którym lepiej sprostał reprezentant TenisWil.
Często mecze tenisowe rozgrywane na zewnątrz mają właśnie taką nieprzyjazną scenerię, z którą tenisiści muszą umieć sobie radzić.

Wielkie gratulacje Maciej za koncentrację i walkę do ostatniej piłki.