Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Obozy letnie TenisWil Obozy letnie TenisWil
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Maciej Rajski zakończył swój udział w turnieju ITF Futures 15000$ w Madrycie.
2017/4/29 23:06:00 ( 836 reads )   W walce o półfinał madryckiego turnieju Maciej stoczył bardzo zacięty w swoim przebiegu
   pojedynek z hiszpańskim tenisistą Javierem  Marti (570ATP), przegrywając  2-6  7-6(4) 1-6.Wczorajszy pojedynek trwał  2 h 38 min i w opinii Maćka cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie. „Trenerze, w  drugim secie zagrałem swój najlepszy tenis. Od roku nie miałem takiego poczucia rytmu gry i czucia piłki. Wszystko wchodziło i forhend funkcjonował doskonale”.

Maciej w całym pojedynku wygrał 84 punkty jego rywal zdobył  ich 100. Przeciętny obserwator statystyk po meczowych zapyta, no dobrze skąd zatem tak znaczna różnica w wyniku pierwszego i trzeciego seta. Otóż drogi i szanowny obserwatorze w walce na korcie o przebiegu meczu rozgrywanego na wysokim poziomie decydują  pojedyncze piłki  i tak było w przypadku starcia z Javierem Marti . Nasz tenisista w pierwszym secie, bardzo wyrównanym (czas gry 46 min) przestrzelił dosłownie 4 piłki, 2-3 centymetrowe auty po atakach forhendowych w kluczowych momentach walki (Maciej miał 3 rebreaki przy podaniu rywala) zdefiniowały wynik pierwszej partii. Podobnie było w trzecim secie gdzie prowadziliśmy 1-0 i przy równowadze w drugim i trzecim gemie ten przysłowiowy łut szczęścia był po stronie rywala.                                                                                                 

Doskonały II set

Po przegraniu pierwszego seta 2-6  Maciej rozpoczął walkę o wygranie drugiej partii. Do stanu 4-4 tenisista TenisWil gonił wynik bowiem jako pierwszy serwować zaczął przeciwnik, a tenisiści utrzymywali swoje podania. Wspaniale wytrzymywał chwile, w których nieustannie był zagrożony wynikiem bo Marti to były numer (170ATP) i grać w tenisa potrafi znakomicie. Niesiony dopingiem czterdziesto-osobowej grupy jego fanów w większości członków jego rodziny (rodzina Marti należy do znanych arystokratycznych, majętnych rodów madryckich, jego ojciec jest właścicielem super nowoczesnego tenisowego ośrodka „Ciudad de la Raqueta”) Hiszpan grał z coraz większą pewnością.

 W dziewiątym gemie Maciej zdołał przełamać jednak swojego przeciwnika i przy stanie 5-4 rozpoczęła się seria dokładnych zagrań rywala. Javier Marti wyrównał na  5-5 i w następnym gemie wyszedł na prowadzenie 6-5. Był to okres skutecznych pięknie rozgrywanych akcji kończonych piłkami zwycięskimi raz z jednej, raz z drugiej strony. Gra naprawdę mogła się podobać , a znający tenis kibice oklaskiwali długo obu tenisistów. Po wyrównaniu na  6-6 nasz zawodnik rozegrał bardzo pewnie tie breaka zwyciężając II seta 7-6(4).

Często wielu członków naszego klubu pyta nas jak to jest ,że najlepszy gracz  klubu, najlepszy aktualnie tenisista w Warszawie nie wygrywa tej klasy turniejów. Otóż drodzy Państwo poziom turniejów z cyklu ITF Futures o puli nagród 15000 $ to poprzeczka zawieszona niezwykle wysoko. Tenisiści rozgrywający te turnieje tworzą obok turniejów Challenger bezpośrednie zaplecze tenisa światowego jakim rozkoszujemy się oglądając transmisje w telewizji Eurosportu czy Polsatu. Bardzo często w turniejach tej rangi występują zawodnicy, którzy grali już w pierwszej 100 ATP , bądź byli sklasyfikowani tuż za nią, nie licząc oczywiście kilkunastotysięcznej rzeszy juniorów czy też wszystkich młodych graczy z całego świata, których największym marzeniem jest zdobycie pierwszego punktu ATP i znalezienie się na wyjątkowej i prestiżowej liście zawodowych tenisistów.

 W wielu wypadkach Maciej Rajski wygrywał z 200 setnym ,300 setnym tenisistą świata i cały czas potwierdza swój wysoki poziom tenisa.

 Maciej oddał tenisowi cała swoją młodość, dziś dedykuje tej dyscyplinie swoje najlepsze sportowe lata. Rzecz w tym aby trwać w swoich przekonaniach i dążyć do realizacji swojej drogi, drogi prawdziwej, realnej , przepełnionej zwycięstwami i sportowymi porażkami , ale ponad wszystko walki o swoje marzenia i dążenie do raz wyznaczonego celu. Zawsze wobec reguł Fair-Play.

Z punktu widzenia trenerskiego ostatni występ Macieja w turnieju w Madrycie oceniamy bardzo wysoko, nasz gracz przeszedł pewnie turniej eliminacyjny, w turnieju głównym dotarł do ćwierćfinału pokonując po drodze 400 –setnego w rankingu ATP. Jesteśmy przekonani, że Maciejowi jest potrzebna  odrobina szczęścia i wytrwałości, trzy kolejne udane tygodnie dokonują wielkiej zmiany w psychice każdego tenisisty i pchają gracza jeszcze bardziej do przodu, awansując go mocno w rankingu.

Maciej Rajski to również wybitny przykład do naśladowania dla wszystkich młodych tenisistów TenisWil i nie tylko. Jego praca , jego dotychczasowe osiągnięcia i zaciętość  wskazują  drogę  jego młodszym klubowym  następcom.

Gratulacje Maciek i do następnego udanego turnieju.

Trenerzy TenisWil


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*