Printer Friendly Page
Karol Tomański w drugim dniu turnieju Nike Junior Tour 2014 w Madrycie.
2014/1/3 19:26:00 ( 3441 reads )

Kolejny ciężki mecz naszego młodego tenisisty.

Nicolas Herrero Cuesta, nr 8 turnieju eliminacyjnego pokonał Karola Tomańskiego 6/1, 2/6, 6/2. Trenujący na co dzień w Segowii 12 letni Hiszpan okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla Karola.
Dzisiejszy mecz był rozgrywany na znacznie wyższym poziomie technicznym. Druga runda pozwoliła obu zawodnikom uderzać piłki znacznie swobodniej. Bardziej doświadczony Herrero pewnie rozpoczął, wygrywając pierwszego seta 6-2. Grający odważnie Karol odwrócił bieg wydarzeń na korcie. Grając mądrze taktycznie zdołał narzucić swój styl, co pozwoliło mu na wygranie dwóch pierwszych gemów i w konsekwencji wzięcie drugiego seta 6-2.
Wystarczyło odwagi, zabrakło jednak sił. Trzeci set był grany pod dyktando Hiszpana, który objął prowadzenie i nie oddał już do końca, wygrywając cały mecz 2-1 w setach.
Słowa uznania za dwa wspaniałe mecze i sportową postawę Karola. Brawo.