Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil Oferta TenisWil
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2020 Półkolonie 2020
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
02.07. Dzień trzeci.
2014/7/3 0:17:00 ( 2312 reads )Zawodnicy stawili się na rozruchu wyjątkowo punktualnie.

Przywitała nas piękna pogoda, wspaniałe słońce i świeże rześkie powietrze. Zawodnicy ambitnie trzymali rytm biegu trenera i sumiennie wykonywali ćwiczenia rozgrzewki.

Podczas śniadania trener Krystian opowiedział historię "Budujesz swój dom". Mówiła ona o tym jak ważne jest by trenować, grać i dawać z siebie to co najlepsze, nie tylko ze względu na innych (publiczność, rodziców, trenera) ale przede wszystkim z myślą o sobie samym. Każdy trening, każda chwila spędzona na korcie może być bardzo istotna w kontekście całej naszej kariery. Nie warto i nie wolno jej zmarnować.

Pierwszy dzisiejszy trening poświęcony był w grupie competition returnowi oraz pracy nóg, połączonej z taktyką i oceną dystansów w pierwszych dwóch uderzeniach po returnie. Tenisiści pozytywnie odebrali dzisiejszy śniadaniowy trening mentalny. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Sherry, Oriany i Asi. W obozowym challenge zwyciężyła Sherry, natomiast o drugie miejsce walczyło aż czterech zawodników, którzy mieli  po 7 zwycięstw. Drugie miejsce zdobyła Oriana po zwycięstwie nad Viktorem.

Inne grupy wyczynowe pracowały również nad returnem. Na uwagę zasługuje wspaniała praca nóg Mani, duża koncentracja na technice uderzeń Marcina. Zaangażowaniem w trening imponowała Julia, trenerowi Marcinowi bardzo spodobała się postawa Anfiski, jej koncentracja i chęć pracy nad techniką gry. Nasi najmłodsi stażem zawodnicy dopracowywali do perfekcji arkana techniczne podstawowych uderzeń. W programie była również gra na ścianie, unihockej i badminton.

Obiadowe zmagania z daniem głównym - pizzą własnego wypieku, zakończyły się miażdżącym zwycięstwem obozu TenisWil. Talerze zostały wylizane, pojawiły się liczne dokładki.

Drugi trening zdominowała praca nad serwisem. Grupa competition rzetelnie przepracowała część techniczną treningu. W grze na punkty najlepsi okazali się Maciek - 9 zwycięstw, Tymek - 7 zwycięstw oraz Victor - 6 zwyciestw.

Trener Konrad wyróżnił świetną postawę Kuby, Łukasza Grzybowskich i Szymona Koszczyńskiego.

W bloku wieczornych zajęć programowych nasi obozowicze doświadczyli zajęć z języka angielskiego i zostali poddani treningowi mentalnemu.

Myśl na dziś: Gdy budujesz swoją tenisową karierę, to buduj dobrze, ponieważ od twojej staranności zależy twoja przyszłość

TenisWil


Poranny rozruch - godzina 7.40
Zobacz aktualną Galerię: "Obóz sportowy TenisWil - Turawa 2014".


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*