Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Cykl turniejów "TenisWil" Cup 2014 zakończony !!!
2014/10/28 10:04:00 ( 2675 reads )W niedzielę, 26 października zakończyliśmy tegoroczny cykl turniejów „TenisWil” Cup dla zawodników do lat 10 i do lat 12.

Zwycięzcami zostali Sherry Qin i Karol Tomański w kategorii do lat 12 oraz Maciej Romanowski w kategorii do lat 10.

Zarówno Sherry jak i Karol wygrali bardzo pewnie i zdecydowanie. Sherry straciła w turnieju 2 gemy, a Karol żadnego. Z całą pewnością wynika to z ich doświadczenia turniejowego oraz zaangażowania i uwagi z jakimi podchodzą do każdego treningu. W tenisie najczęściej wygrywają zawodnicy najbardziej zdeterminowani, i tej cechy nie można odmówić naszym zwycięzcom.

Ta determinacja cechuje również triumfatora turnieju do lat 10. Maciej stoczył dwa niezwykle zacięte i dramatyczne pojedynki. W półfinale pokonał Maxa Grotta 7/5. Maximilian grał fantastycznie, niezwykle agresywnie, z dużym czuciem piłki i wizją gry. Wspaniale wygrywał pozycję forehandem. Maciej zdołał zwyciężyć właśnie dzięki determinacji i zdolności koncentracji w decydujących momentach. W meczu finałowym Maciek pokonał utalentowanego Filipa Bloma. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg, emocjonalnie lepiej zniósł trudy spotkania Maciek i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatnich gemach finałowego seta, wygrywając go 7/5. W turnieju do lat 10 świetnie spisali się Julia Darska i Kuba Krawczyk. Kuba w pierwszej rundzie pokonał pięknie walczącą Klarę Popielewską 6/4, a w meczu półfinałowym nie ustępował pola w żadnym gemie Filipowi Blomowi ostatecznie ulegając faworytowi 2/6. Na uwagę zasługuje również ambitna postawa Julii Darskiej, walczyła jak zwykle o każdą piłkę mimo znaczącej przewagi Filipa. W turnieju wystąpił również najmłodszy stażem Stanisław Romanowski, któremu niestraszne są potyczki z "doświadczonymi" weteranami challengów TenisWil.

W turnieju do lat 12 chłopców najciekawszym pojedynkiem było spotkanie Tymka Romanowskiego z Maciejem Romanowskim. Tymek grał odważnie i zdecydowanie, kończąc spotkanie efektownym i dobrze opartym winnerem z forehandu po prostej.   

Mocno bijący forehandem Dawid Jastrzębski pokonał w półfinale Tymka 6/0 aby w meczu o zwycięstwo ulec tym samym wynikiem Karolowi Tomańskiemu. W turnieju do lat 12 wystąpił również Karol Szczap. Długie i bardzo wyczerpujące wymiany w decydujących punktach gemów, w półfinale z Karolem Tomańskim, dały mu się dość mocno we znaki, ale dzielnie walczył do ostatniej piłki.

W kategorii skrzatek formą błysnęła Gabrysia Kornaszewska, pokonując w półfinale Orianę Grott 6/2.  Dobrze zaprezentowała się Iza Rosiak, próbując szybkością poruszania się skompensować siłę uderzeń i rotacji Sherry Qin. Spotkanie wygrała Sherry 6/1. W finale Sherry zagrała swój najlepszy mecz turnieju zwyciężając z Gabrysią 6/1.

Rywalizacja klubowa jest najważniejszym etapem kariery każdego zawodnika. Swoich dziecięcych rywali z klubu wybitni zawodnicy pamiętają przez całe życie, gdyż to właśnie dzięki współzawodnictwu z nimi ukształtowała się ich sportowa osobowość.

Klub tenisowy "TenisWil" dba i rozwija rywalizację w najmłodszych kategoriach. Następny turniej z okazji Święta Niepodległości już 11 listopada.    


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*