Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Turniej Masters Ligi TenisWil Pań i Panów 2018/2019.
2019/6/12 18:32:00 ( 1639 reads )


  
   Dwa tenisowe wydarzenia w naszym klubie przyciągały uwagę
   sympatyków tenisa w czasie ostatniej niedzieli.

Pierwsze, to słynny na całym świecie finał turnieju panów na paryskich kortach Rolanda Garrosa, gdzie po raz 12 w swojej karierze bez wątpienia największy tenisista świata na nawierzchni ceglanej – Hiszpan Rafael Nadal sięgnął po 18 tytuł w swojej karierze w turniejach wielkoszlemowych, pokonując w finale Austriaka Dominika Thiema.

Drugim wydarzeniem w naszym klubie był finałowy Turniej Masters Pań i Panów, rozgrywany na kortach ziemnych TenisWil.
Choć uderzane piłki na kortach w Paryżu i Wilanowie różniły się swoją szybkością i intensywnością rotacji, to na pewno towarzyszyły im podobne emocje, napięcie nerwowe i znaczenie ważności zdobywanych punktów.
W turnieju Pań rozegrano tylko finałowy pojedynek, którego bohaterkami były warszawianka Lidia Sykulak i Chinka Li Yi. Słowo bohaterki pasuje absolutnie do scenerii tego pojedynku, bowiem lejący się z nieba żar – temperatura w słońcu +35oC – nie odbierał finalistkom w żaden sposób zaciętości w grze.
Zwyciężczynią okazała się Lidia Sykulak, która wygrała z Li Yi w stosunku 6-4, 6-4.

Turniej Panów już tradycyjnie zgromadził na starcie czterech pretendentów do tytułu. Wśród finalistów znaleźli się Grzegorz Jastrzębski, Leszek Jędrych, Paweł Łyżwa i Paweł Skrodzki.
Tutaj walka rozgorzała na dobre. Pierwsze pojedynki rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00. Po dwóch rundach mecze nie wyłoniły jeszcze faworyta turnieju. O wszystkim miała rozstrzygnąć ostatnia, trzecia runda pojedynków.
Elementem znamiennych spotkań była doskonała dyspozycja fizyczna i waleczność wszystkich bez wyjątku graczy. W pojedynkach decydujących o końcowej kolejności Grzegorz Jastrzębski pokonał Pawła Skrodzkiego 6-2, 6-2, a Leszek Jędrych po 2 godzinach i 26 minutach wygrał z Pawłem Łyżwą 3-6, 7-6(3), 10-3, broniąc w II secie dwóch piłek meczowych.
Panowie błysnęli regularnością i żelazną cierpliwością - jak w przypadku Grzegorza Jastrzębskiego. Zmienność gry w połączeniu z urozmaiceniem taktycznym – to znak rozpoznawczy Pawła Łyżwy. Silny charakter i nieustępliwość, w połączeniu ze znakomitą dyspozycją fizyczną – to domena Leszka Jędrycha. Błyskotliwe i czysto techniczne uderzenia z forhendu – to zaleta Pawła Skrodzkiego.
Dynamiczne zmiany rytmu, głównie z forhendu to zaleta Lidii Sykulak. Li Yi imponowała regularnością i zaciętością w rozgrywaniu ważnych punktów.

Te wyjątkowo zacięte mecze tenisowe oglądało się bardzo przyjemnie i z zaciekawieniem. Zachęcały do tego sportowa atmosfera - fair play i kultura rywalizacji na korcie.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich dorosłych tenisistów TenisWil do udziału w naszej klubowej lidze Pań i Panów w przyszłym sezonie 2019/2020.
We will see, WHO IS THE BEST!

TenisWil


Uczestnicy Turnieju Masters Ligi TenisWil Pań i Panów w sezonie 2018/2019.


Najlepsze tenisistki Turnieju Masters Pań.


Najlepsi tenisiści Turnieju Masters Panów.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*