Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Sukcesy najlepszego tenisisty Wilanowa we Włoszech.
2019/11/19 17:45:00 ( 1451 reads )   Forza Maciej Rajski!
   Rakieta nr 1 drużyny  Circolo Tennis Brindisi.

Podczas, gdy uczta tenisowa w Londynie zachwycała wszystkich sympatyków tenisa na całym świecie i wszem wobec ogłaszała i koronowała nowego Mistrza Turnieju Masters - Greka Stefano Tsitsipasa, chyba słusznie nazwanego nadchodzącym ze wzgórz Olimpu Zeusem tenisa, daleko na południe od kortów TenisWil bardzo udanie i z sukcesami nasz reprezentant - najlepszy tenisista TenisWil odnosił również zwycięstwa na korcie.

Forza Maciej!
Tak, to właśnie Maciej Rajski, rakieta nr 1 drużyny Circolo Tennis Brindisi Liga Serie A2 we Włoszech spisywał się wspaniale w walce na kortach.
W ostatnich meczach odniósł kilka wartościowych zwycięstw, pokonując uznanych tenisistów, którzy w tenisie zawodowym grają na poziomie rankingu ATP od trzeciej do siódmej setki najlepszych tenisistów świata*.
Nasz reprezentant pokonał w kolejnych meczach tenisistów takich jak Tomislava Brikica (Bośnia i Hercegovina, obecny 95 ATP w deblu) 6-3, 3-6, 6-3, zwyciężył bardzo utalentowanego młodego tenisistę z Austrii - Lenny Hampela 6-3, 6-7, 6-1, a ostatnio w Trydencie, w wyjazdowym decydującym meczu o awansie do play off w walce o pozostanie w Serie 2 ligi włoskiej w tenisie Maciej pokonał Carlosa Boludę (Hiszpania) w dwóch setach 6-3, 7-5. Zwycięstwo to cieszy tym bardziej, ponieważ grający zawsze na wysokim i równym poziomie Boluda był przed laty dwukrotnym Mistrzem Świata i Europy do lat 13 i 14, a w Hiszpanii został okrzyknięty następcą Rafaela Nadala.

Historia i życie pokazuje, że kolejny polski akcent przewija sie przez południowe miasto Włoch - Brindisi. W latach 1941-1945 polscy i brytyjscy piloci startowali na swoich samolotach transportowych HALIFAX 319, niosąc pomoc Powstaniu Warszawskiemu i oddziałom AK na terytorium Polski.
Dziś tenisista z Polski prowadząc tenisową drużynę Brindisi i będąc pierwszą rakietą klubu przynosi im sportową radość.

* Wymienieni tenisiści prezentują wysoki i uznany poziom w tenisie zawodowym. To dzięki ich umiejętnościom i licznym meczom na poziomie turniejów zawodowych rangi futures wyrastają późniejsze gwiazdy tenisa w osobach Stefano Tsitsipasa, Dominika Thiema i innych.


Maciej Rajski (pierwszy od prawej) - rakieta nr 1 włoskiej drużyny tenisowej Circolo Tennis Brindisi.


Prasa włoska o dokonaniach drużyny tenisowej z Brindisi.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*