Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Święto Tenisa na piotrkowskich kortach.
2015/5/23 22:09:00 ( 2861 reads )

   16 maja na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim
   odbył się I Piotrkowski Dzień Tenisa, zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta
   Krzysztofa Chojniaka, przy współpracy piotrkowskich mediów, OSiR-u , firmy Arbud
   oraz Klubu Tenisowego TenisWil.Piękna sportowa idea i wyjątkowo sprzyjająca tego dnia pogoda zgromadziła na trybunach kilkuset  widzów - pasjonatów tenisa: dzieci i młodzież, grających w piotrkowskich klubach tenisowych wraz z ich rodzicami, byłych i obecnych zawodników i trenerów tenisa oraz wielu działaczy sportowych związanych z piotrkowskimi kortami, dzisiaj już seniorów, którzy dali początek rozwojowi tego pięknego sportu w Piotrkowie Trybunalskim.

Od samego rana dużo działo się na kortach tenisowych OSiR-u.  Tego dnia bowiem rozegrały się mecze w ramach Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Tenis 10 oraz  miejski turniej OSiR Cup.
Najmłodsi tenisiści otrzymali od publiczności gromkie brawa za zaciętą walkę na korcie i pokaz swoich tenisowych umiejętności.

Kulminacyjnym punktem dnia miał być mecz pokazowy dwóch piotrkowskich tenisistów: Macieja Rajskiego i Kamila Majchrzaka.
Obaj tenisiści pochodzą z Piotrkowa Trybunalskiego i mogą poszczycić się licznymi tytułami zdobytymi na kortach. Maciej Rajski to aktualny Mistrz Polski Mężczyzn (1077 ATP). Kamil Majchrzak to obecnie najbardziej obiecujący zawodnik w polskim tenisie -  Młodzieżowy  Mistrz Olimpijski z Chin (2014r), obecnie 351 ATP..
Ceremonię rozpoczął trener Andrzej Sikorski, obecny trener Macieja i oczywiście piotrkowianin, zaproszony przez władze miasta do udziału w tym tenisowym święcie.
Na wstępie trener Sikorski podziękował wszystkim obecnym za przybycie, a władzom miasta, organizatorom oraz sponsorom za wysiłek i pracę włożoną w przygotowanie i organizację uroczystości.
Prowadzący przedstawił zgromadzonym krótką historię tenisa w Piotrkowie Trybunalskim - historię, która z roku na rok zaciera się w pamięci dorosłych już piotrkowian, a najmłodsi często w ogóle jej nie znają. Ta historia, to ważny element świadomości i przynależności każdego człowieka do jego miejsca w rodzinie, w rodzinnym mieście, w ojczyźnie. Trener Sikorski przedstawił postaci, a publiczność nagrodziła brawami, obecnych na widowni seniorów tenisa:  braci Mariana i Stanisława Sikorskich - tenisistów z okresu powojennego, którzy nie tylko zdobywali tytuły tenisowe na kortach naszego kraju, ale również uczestniczyli w tworzeniu kultury i tradycji tenisowych w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawił obecnych na trybunach byłych zawodników i trenerów, w tym 13-krotnego Mistrza Polski, reprezentanta Polski w Pucharze Davisa w latach 2000 i 2001, a obecnie uznanego polskiego trenera – Krystiana Pfeiffera.

Wystąpienie trenera Sikorskiego było bardzo miłym akcentem, wytworzyło wspaniały tenisowy klimat, dzięki któremu wszyscy zgromadzeni na trybunach poczuli się wielką tenisową rodziną. Był to idealny moment, aby zaprosić na korty naszych mistrzów rakiety i - jak trener Sikorski zaznaczył - „ambasadorów” Piotrkowa na świecie: Macieja Rajskiego i Kamila Majchrzaka.

Nasi mistrzowie przed rozegraniem meczu uhonorowali najpierw swoich pierwszych trenerów, którzy wprowadzali ich w świat tenisa i z którymi zdobywali swoje pierwsze mistrzowskie tytuły, za pracę i wzorowy, sportowy przykład.
Kamil i Maciej podziękowali również najważniejszym osobom w swoim życiu – swoim mamom, które zawsze wspierały  rozwój i kariery tenisowe swoich synów, które zawsze dodawały im otuchy w trudnych chwilach i zawsze wierzyły w ich sukces.

Po tym serdecznym geście, zabrał głos przedstawiciel lokalnych władz  – Wiceprezydent Miasta pan Andrzej Kacperek, który przywitał zebranych widzów i dzisiejszych zawodników,  podziękował wszystkim organizatorom imprezy i życzył powodzenia naszym  mistrzom rakiety w dzisiejszym pokazowym meczu.
Maciej i Kamil rozegrali najpierw kilka piłek z młodszymi kolegami, nagrodzonymi dzisiaj w turniejach rozgrywanych na kortach OSiR-u, po czym przystąpili do rozgrzewki.
Sędzią meczu był Konrad Sakwerda. Losowanie wygrał Maciej, wybierając swój odbiór.
Cały mecz był popisem talentu, szybkości i celnych uderzeń obu zawodników. Widzowie mogli po raz pierwszy zobaczyć swoich najlepszych tenisistów na rodzinnych kortach, co szczególnie ważne było dla najmłodszych piotrkowskich adeptów tenisa, idących śmiało w ślady swoich starszych kolegów.
Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kamila Majchrzaka 4/6, 6/0, 10/7.
Wiceprezydent Andrzej Kacperek wręczył naszym tenisistom wspaniałe nagrody, jako podziekowanie za dzisiejszy mecz, za pracę jaka wkładają w rozwój tenisa w swoim rodzinnym mieście i za dobry sportowy przykład dla młodszych kolegów.

Wyjątkowy tenisowy dzień, wyjątkowe tenisowe święto.
Tego dnia wszyscy zgromadzeni widzowie, w tym przedstawiciele władz miasta mogli się przekonać, jak znaczącą tradycję ma tenis w Piotrkowie Trybunalskim, jak wielką popularnością  cieszy się wśród dzieci i młodzieży oraz jak wspaniałych, obiecujących zawodników dochował się w ciągu ostatnich lat.

I Piotrkowski Dzień Tenisa to wspaniały pomysł, świetna organizacja i doskonały przykład zgodnej współpracy ludzi zaangażowanych w życie miasta i dla przyszłości tenisa w Piotrkowie Trybunalskim.

Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich obecnych tego dnia na piotrkowskich kortach.
TenisWil

Zobacz całą Galerię: I Piotrkowski Dzień Tenisa
 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*