Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Finał Mistrzostw Polski Mężczyzn - Bydgoszcz 2020!
2020/2/2 23:42:00 ( 1328 reads )   Maciej Rajski - Klub Tenisowy TenisWil - Warszawa.
   Kamil Gajewski - Sopot Tenis Klub - Sopot.

Po interesujących meczach półfinałowych Halowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w tenisie między Maciejem Rajskim a Piotrem Gryńkowskim (6-4, 6-4) oraz Kamilem Gajewskim a Mikołajem Szmyrgałą (6-2, 6-3), dzisiejszy finał zapowiadał dynamiczną i wyrównaną walkę o tytuł Halowego Mistrza Polski.

Silny "mental' - spokój i słuszna taktyka.
Nie jest tajemnicą, że w każdym meczu tenisowym, a zwłaszcza w pojedynkach finałowych o znaczącą stawkę przygotowanie mentalne stanowi bardzo ważną i niejednokrotnie decydującą płaszczyznę tenisowego starcia.
W dzisiejszym, finałowym spotkaniu między doświadczonym i bardziej utytułowanym Maciejem Rajskim, a stale rozwijającą się nadzieją polskiego tenisa - Kamilem Gajewskim (członkiem kadry narodowej Pucharu Davisa) - mówiąc krótko - walki nie było. Mecz trwał dokładnie 58 minut, a wynik spotkania to 6-1, 6-1 dla tenisisty TenisWil.
Od początku meczu Maciej Rajski prowadził grę na bazie spokoju, wynikającego z pełnego zrozumienia atutów siły gry rywala. Uznając świetny występ w turnieju Gajewskiego, który rozpoczął drogę do finału nie będąc zawodnikiem rozstawionym, a po drodze "kruszącym" zawodników wyżej rangowanych, Maciej przystąpił do finału z wielką koncentracją i skupieniem. Jego długie, niskie i mocno podcięte uderzenia z bekhendu udanie uniemożliwiały agresywne przyspieszenia gry przez rywala. Znacząca i widoczna przewaga w serwisie, poparta ciągłymi zmianami rytmu gry i przyspieszeń, całkowicie zneutralizowała tenis Kamila Gajewskiego.
Dla uważnie obserwujących to spotkanie widzów stało się oczywistym, kto dyktował warunki tego finałowego pojedynku. Między odbijanymi forhendami i bekhendami, piłkami uderzanymi płasko, liftem i slicem, w tle ukazała się prawdziwa wartość w tenisie - siła spokoju.
W tak ważnych spotkaniach finałowych, ten element walki sportowej na korcie wydaje się być decydujący, bowiem pozwala na trzeźwą ocenę sytuacji prawdziwemu tenisiście, którym bez wątpienia jest zawodnik Maciej Rajski.

Już trzeci tytuł naszego wychowanka w Mistrzostwach Polski Mężczyzn jest wyjątkowym wynikiem w historii Klubu Tenisowego TenisWil w Wilanowie.
Szczere gratulacje, Maciej!
Było wielką satysfakcją dla nas wszystkich - obecnych na meczu klubowych kolegów i przyjaciół (wśród nas 14-letni Jakub Krawczyk - nadzieja TenisWil) oglądać tak mądrze rozegrany mecz w Twoim wykonaniu.
Podziękowania dla wszystkich Rywali Macieja w tych mistrzostwach. Bez Waszej obecności i postawy nie byłoby Mistrza Polski - Macieja Rajskiego.
Wielkie gratulacje dla Halowej Mistrzyni Polski w singlu i w deblu (Bydgoszcz 2020) - miłej i sympatycznej Anastasiyi Shoshyny!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Trener Andrzej Sikorski


Halowy Mistrz Polski Mężczyzn w tenisie - Maciej Rajski
Bydgoszcz, 27.01.- 02.02.2020.


Finaliści Halowych Mistrzostw Polski Mężczyzn - Bydgoszcz 2020.
Maciej Rajski i Kamil Gajewski


18 lat wspólnej pracy - 3 tytuły Mistrza Polski Mężczyzn Macieja Rajskiego


Maciej Rajski z trenerem Andrzejem Sikorskim
oraz najlepszym kadetem TenisWil - Jakubem Krawczykiem.


Katarzyna Nowak - wybitna polska tenisistka wręcza puchar mistrzowski Maciejowi Rajskiemu.


Finalisci i finalistki Halowych Mistrzostw Polski w tenisie wraz z Organizatorami turnieju.
Bydgoszcz, 27.01.- 02.02.2020.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*