Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Obóz tenisowy w Opavie - dzień piąty.
2015/7/3 0:23:00 ( 3406 reads )
   To był dzień sportowych emocji !!!

Po śniadaniu grupa Competition składzie Dawid, Maciek, Tymek, Kuba i Karol oaz część grupy Challenge w składzie Julia, Klara, Zuzia i Noelle wyruszyły na turniej międzybozowy do Bielecka pod Opavą. W turnieju Juniorek wystąpiło 7 zawodniczek. Na start turnieju Juniorów stawiło się 15 graczy. Turniej trwał 6 godzin. Każdy z zawodników TenisWil rozegrał po 4 mecze. 

W półfinałach rywalizacji Juniorów znaleźli się Maciek Romanowski, Dawid Jastrzębski i Karol Szczap. Maciek w drodze do półfinału wyeliminował dwóch rywali, w tym pierwszego rozstawionego Maxa Cudo 7/5 6/2. Dawid zwyciężył z Mikołajem Pączko 7/5 6/2 i Pawłem Franke 6/2 6/2. Karol w pierwszej rundzie pokonał po walce Kubę Krawczyka 6/4 6/2 oraz Mikala Woikovskyego 6/2 6/2. Woikovsky w pierwszej rundzie zwyciężył z Tymkiem Romanowskim wynikiem 7/6 7/5. Dawid Jastrzębski w półfinale zmierzył się z 17- letnim, atletycznie zbudowanym Pawłem Słyszem. Uległ mu 2/06 4/6 grając przez dwa sety bardzo odważnie i dynamicznie. Karol Szczap zwyciężył w półfinale z Maćkiem Romanowskim 6/4 6/3. Mecz stał na dobrym poziomie mimo upału i bardzo szybkich piłek.

W finale Karol Szczap pokonał dużo starszego, silniejszego i bardziej doświadczonego Pawła Słysza 7/5 6/4. Zwyciężył dzięki wszechstronnej technice, czuciu piłki i umiejętności gry kątowej. 

W rywalizacji Juniorek wygrała Zuzia Ostaszewicz pokonując Julię Darską 6/4 6/2. W półfinale w meczu dnia Zuzia Ostaszewicz wygrała z ambitnie walczącą Klarą Popielewską 6/4 6/4. Julia Darska w drodze do finału wygrała z Emilią Cimek 6/3 6/2 i Viktorią Kądziołką 6/4 6/3. Klara Popielewska w meczu o półfinał wyeliminowała Noelle Talarek 6/3 6/3. 

W turniejach pocieszenia do finałów doszli Kuba Krawczyk i Noelle Talarek w pełni wykorzystując okazję do gry turniejowej. 

Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników za ofiarną walkę mimo dużych upałów. 

Zawodnicy nie biorący udziału w turnieju w sesji do południowej trenowali przez godzinę po czym udali się na basen z uwagi na stale rosnącą temperaturę. 

Po obiedzie trening popołudniowy był znacznie bardziej rozbudowany. W dwugodzinnym bloku ćwiczeń na kortach wspaniałymi rozegraniami błysnęli Qintian i Oskar, którzy grali 15 uderzeniowe wymiany wykorzystując pełen arsenał fajerwerków technicznych.

Mikolaj Wołczyński jak zwykle pokazał solidność i zaangażowanie w pracy z trenerem Konradem.

Po drugim treningu wszystkie grupy spotkały się na basenie. Kąpiel skutecznie ochłodziła i rozluźniła umysły i ciała naszych podopiecznych. Kolacja była jak zwykle obfita i znakomita. Pod wieczór zawodnicy TenisWil tradycyjnie już udali się na plac aktywności fizycznej pozbyć się resztek czwartkowej energii.

Godzina 22.00 zakończyła skutecznie i nieodwołalnie 2 lipca 2015 roku.   


Druzyna TenisWil wyrusza na turniej międzyobozowy.


Od lewej: Julia Darska, Zuzia Ostaszewicz i Klara Popielewska -
- trzy najlepsze tenisistki tirnieju międzyobozowego w Opavie.


Najlepsi tenisiści międzyobozowego turnieju w Opavie.
Od lewej: Maciej Romanowski - III miejsce, Paweł Słysz - II miejsce,
Karol Szczap - I miejsce, Dawid Jastrzębski - III miejsce.
Zobacz więcej zdjęć: Galeria "Obóz tenisowy w Opavie".

 


 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*