Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Zakończone turnieje MISTRZÓW TenisWil 2020 Ligi Pań i Panów.
2020/6/22 14:24:00 ( 1106 reads )   W niedzielę, 21 czerwca rozgrywane turnieje
   Masters Ligi TenisWil w kategorii Pań i Panów
   wyłoniły swoich zwycięzców.

Do finału turnieju Ligi Mężczyzn zaproszenia otrzymało dziesięciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników.
W pierwszej, sobotniej fazie turnieju rozgrywali oni swoje mecze w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym, do wygrania jednego seta. W rezultacie, po dwudziestu rozegranych pojedynkach - zaciętych, pasjonujących i trzymających do końca w napięciu setach, zostało wyłonionych dwóch najlepszych graczy z każdej grupy.
Do niedzielnych półfinałów awansowali Marcin Deszczyński i Leszek Jędrych oraz Olaf Dąbrowski i Grzegorz Jastrzębski.
W meczu decydującym o zwycięstwie w Turnieju Mistrzów, Olaf Dąbrowski pokonał zeszłorocznego triumfatora turnieju Masters - Leszka Jędrycha 6-2, 7-5. III miejsce wywalczył Marcin Deszczyński, pokonując Grzegorza Jastrzębskiego 6-4, 6-1.

Równie zacięte, wyrównane i zaskakujące w swoim przebiegu pojedynki miały miejsce w turnieju mistrzowskim Pań. Palmę pierszeństwa wywalczyła najbardziej doświadczona tenisowo Lidia Sykulak, która powtórzyła swoje osiągnięcie sprzed roku. II miejsce zdobyła Jagna Badurowicz, III miejsce wywalczyła debiutująca w turnieju mistrzyń TenisWil Katarzyna Boryczko. Stawkę zamknęła czwarta tenisistka turnieju Joanna Zbyrasz.

Tegoroczny finałowy turniej Ligi Pań i Panów zgromadził na swoim starcie czternaścioro tenisistów. To dzięki nim na kortach tenisowych znów zrobiło się gwarno i kolorowo. Przybyli członkowie rodzin, rodzice, dzieci, znajomi i przyjaciele oklaskiwali udane zagrania, trzymali kciuki, gdzy ząb sportowej rywalizacji zaciskał się najmocniej.
Było naprawdę miło oglądać mecze rozgrywane w tak sportowej atmosferze. Kolejny raz rodzice naszych najmłodszych tenisistów dali przykład sportowej zabawy, poważnej rywalizacji i postawy na korcie godnej naśladowania. 

Drodzy Państwo, dziękujemy za Waszą obecność i wspólnie spędzony czas w naszym klubie.
Wielkie słowa podziękowania kierujemy również do dyrektora Turnieju Mistrzów TenisWil 2020 - trenera Mateusza Misiewicza, do personelu klubu oraz do naszych nieocenionych kortowych :)

TenisWil


Najlepsze tenisistki Turnieju Masters Ligi TenisWil Pań 2020.


I i II miejsce w Turnieju Masters Ligi TenisWil Panów 2020.


III i IV miejsce w Turnieju Masters Ligi TenisWil Panów 2020.

Drodzy Zawodnicy!
Z wielką przyjemnością oglądaliśmy pojedynki turnieju Masters. Tworzycie na naszych kortach kulturę  prawdziwej rywalizacji sportowej. To własnie Wasze mecze skłoniły mnie do tych kilku zdań poniżej.

Magia sportowej rywalizacji na korcie tenisowym wprowadza grających i wszystkich uważnie obserwujących grę w niezwykły, pełen emocji nastrój. Zmienność i nagłe zwroty akcji w przebiegu walki o rozgrywany właśnie punkt, pokazują jak na dłoni blaski i cienie umiejętności tenisowych graczy.
Rywalizować na korcie można na wielu poziomach mistrzostwa w kunszcie władania rakietą. Jadnak nie jest to najważniejsze, bowiem w przebiegu gry w tenisa faktorem decydującym jest bez wątpienia CHARAKTER GRACZA, jego determinacja, pewność decyzji i postawa. Nie zważając na przed chwilą popełniony błąd, nie zważając na udane zagrania rywala, czy po prostu zwykły brak szczęścia, to właśnie CHARAKTER - OSOBOWOŚĆ TENISISTY pozwala utrzymać ducha walki o każdą piłkę, bez względu na ocean wątpliwości w głowie, krok po kroku do ostatniej piłki  skierowanej w prostokąt tak w prosty sposób wyrysowany po drugiej stronie siatki.
Tylko pokorni, skromni i szanujący swoich przeciwników tenisiści zdają sobie w pełni sprawę ze specyfiki tej gry - NASZEJ GRY. Świadomość ta jest drogą, która najwięcej radości daje tym, którzy nią kroczą. Słowa : GEM, SET, MECZ są jej kresem. Kolejny mecz, to kolejna droga w doświadczaniu tej radości.

Trener Andrzej Sikorski


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*