Jakub Krawczyk w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Rybniku.
2021/5/8 1:52:00 ( 295 reads )

Bardzo dobry występ wychowanka TenisWil
   Jakuba Krawczyka w turnieju OTK kadetów
   w Rybniku.

W majówkowy weekend 1-3 maja, na kortach Klubu Sportowego Rybnickie Towarzystwo Tenisowe został rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów - dziewcząt oraz chłopców do lat 16.
Klub tenisowy TenisWil reprezentował Jakub Krawczyk.

W turnieju zagrało 16 czołowych zawodników z całej Polski. W fazie eliminacyjnej Kuba odniósł trzy kolejne zwycięstwa, tym samym przechodząc do fazy finałowej.
W fazie finałowej nasz tenisista pokonał:
w cwierćfinale - Mikołaja Kowala (AZS Poznań) 7/5, 6/4,
w półfinale - Oskara Szymczaka  (PKT Pabianice) 4/6, 6/4, 11/9.

W finale Kuba uległ zawodnikowi Top Tennis Player Gorzów Wielkopolski -  Jakubowi Włodarczykowi 0/6, 5/7.

Równolegle z turniejem w grze pojedynczej, Kuba rozgrywał turniej deblowy w parze z Przemysławem Nikołajukiem (CKT Grodzisk Mazowiecki). Para deblowa J. Krawczyk - P. Nikołajuk zajęła III miejsce w tym turnieju.

W trudnym okresie pandemii, przy znacznie mniejszej liczbie rozgrywanych turniejów, zawodnicy muszą wykazać się cierpliwością i dyscypliną pracy na treningach. Nie jest to łatwe. Tenisista TenisWil - Jakub Krawczyk świetnie sobie z tym radzi, czego efektem są wyniki ostatniego turnieju.