Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
II turniej serii Grand Prix TenisWil 2021/2022 do lat 10 - wielkie emocje!
2021/10/9 18:43:00 ( 399 reads )

   Jak walczą zawodnicy grupy Competition w Teniswil?
   Szczerze, całym sercem, oddając się w pełni wirowi walki.
   Ten wir porwał podczas dzisiejszego Grand Prix do lat 10
   nie tylko zawodników...... ale też rodziców, trenerów oraz najmłodszych graczy naszego klubu w osobach Hani i Ignacego Boryczko.

Na start dzisiejszej rywalizacji zgłosiło się 10 wspaniale zmotywowanych młodych tenisistów.

W meczu pierwszej rundy znakomicie grający technicznie Antoś Badurowicz pokonał fantastycznie poruszającego się po korcie Piotra Łyżwę. Piotrek walczył niezwykle zacięcie do ostatniej piłki, jednak musiał uznać wyższości rywala w tie – breaku drugiego seta.

Drugi mecz to spotkanie robiącego bardzo szybkie postępy Filipa Boryczko z pogodnym i nigdy nie poddającym się Kajetanem Cackiem. Filip grał nieco precyzyjniej, przez co zdołał zdobyć dwa sety jako pierwszy.

W kolejnej rundzie naprzeciw Filipa stanął rozstawiony z numerem dwa, finalista poprzedniego Grand Prix Szymon Tafelski. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg i skończył się zwycięstwem Szymka w dwóch tie – breakach.
W drugiej rundzie wystąpiła również jedyna tenisistka grupy wyczynowej Lila Kowal. Jej przeciwnikiem był bardzo dynamicznie grający Kornel Nagórski. Kornel zdołał przekuć przewagę fizyczną w wygrany mecz z pięknie rywalizującą przeciwniczką.
W drugiej rundzie starli się również Kacper Boryczko i Staś Płociński. Kacper przez cały mecz był niesłychanie spokojny, mimo że świetnie dysponowany Staś walczył z nim o każdy punkt w tie-breakach obu setów.

Meczem, który wywołał w walczących zawodnikach największe emocje w drugiej rundzie był pojedynek Antosia Badurowicza z Michałem Pfeifferem. Tenisiści rozdzielili równo między siebie pierwsze dwa sety. W ostatniej partii Antoś prowadził już 6/1. Pogoń Michała skończyła się jego zwycięstwem 10/8 w decydującym secie.

W turnieju pocieszenia triumfowała Lila Kowal pokonując w finale Piotra Łyżwę.

Mecze półfinałowe to spotkanie Michała Pfeiffera z Kacprem Boryczko, zakończone kreczem w wyniku kontuzji Kacpra oraz pojedynek pomiędzy Szymonem Tafelskim a Kornelem Nagórskim. Podczas tego półfinału na 11 rozegranych gemów 9 rozstrzygnęło się w punkcie decydującym. Ostatecznie triumfował Szymon wynikiem 4/1 4/2.

W finale po raz kolejny spotkali się Szymon Tafelski oraz Michał Pfeiffer. Szymon wykazał się spokojem i opanowaniem w rozgrywanych wymianach. Michał walczył do upadłego, dosłownie i w przenośni. Zwycięzcą drugiego Grand Prix Teniswil został Szymon, który mecz finałowy wygrał wynikiem 4/2 4/1.

Rywalizacja w sporcie jest czymś co fascynuje zawodników i kibiców. Pragnienie zwycięstwa nie może jednak przysłaniać ważniejszych od niego wartości, takich jak przyjaźń, szacunek do kolegi lub koleżanki po drugiej stronie kortu, fair play i wdzięczność, że możemy uprawiać tak piękną dyscyplinę sportu.

Gratulacje dla wszystkich uczestników dzisiejszego turnieju.


Nasi dzielni tenisiści grupy competition z trenerami
już po rozegranym finale.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*