Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Tenisiści TenisWil zdominowali turniej ECT Tenis 10 w Mysiadle.
2022/3/7 11:31:14 ( 403 reads )

   W sobotę i niedzielę 5-6.03.2022 na kortach
   Europejskiego Centrum Tenisa w Mysiadle
   rozegrany został turniej chłopców
   w kategorii zielonej do 10 tat.Na starcie turnieju stawiło się 22 zawodników z całej Polski. Klub Tenisowy TenisWil reprezentowało 5 zawodników: Gustaw Będzia, Filip Boryczko, Piotr Łyżwa, Kornel Nagórski i Michał Pfeiffer.

Filip Boryczko stoczył zacięty mecz pierwszej rundy z późniejszym finalistą turnieju Karolem Gaskiem, ulegając mu dopiero w super tiebreaku 8/10.

Kornel Nagórski po wspaniałych dwóch pierwszych meczach, w których stracił jedynie 2 gemy, w spotkaniu ćwierćfinałowym przegrał ze znakomicie dysponowanym Gustawem Będzią 0/4 2/4.

Piotr Łyżwa dotarł aż do półfinału zdobywając trzecie miejsce w turnieju. W drodze do sukcesu pokonał Szymona Łuszczyńskiego 4/3 4/3 i Michała Szumowskiego 4/1 3/4 10/8. W półfinale przegrał z Karolem Gaskiem 3/4 0/4.

Gustaw Będzia zagrał bardzo dobry turniej, pewnie docierając do półfinału. W meczu o finał zmierzył się z Michałem Pfeifferem i po niezwykle zaciętym pojedynku uległ koledze klubowemu 8/10 w super tiebreaku.

Michał Pfeiffer rozegrał najwięcej pojedynków ze wszystkich zawodników występujących w ECT. Trzykrotnie wygrywał mecz po przegraniu pierwszego seta. W najlepszym z rozegranych przez siebie meczów z Gustawem Będzią, zwyciężył ze stanu 5/8 w super tiebreaku. W meczu o zwycięstwo pokonał Karola Gaska 4/3 4/2.

Tym sposobem w finałowej czwórce znalazło się aż trzech zawodników trenujących pod okiem trenerów z TenisWil. Jeśli wziąć również pod uwagę ćwierćfinał Kornela Nagórskiego i wspaniałą postawę Filipa Boryczko, to był to najlepiej rozegrany turniej zewnętrzny w dziesięcioletniej historii klubu. Planowe, przemyślane i perspektywiczne szkolenie zaczyna przynosić pożądane rezultaty zaledwie po dwóch latach intensywnych treningów.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*