Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
4 - 5 czerwca, Mistrzostwa TenisWil.
2022/6/6 14:45:27 ( 325 reads )


   W pierwszą sobotę i niedzielę czerwca
   zostały w Teniswil rozegrane Mistrzostwa do lat 12.

 Na starcie stanęło dwunastu młodych zawodników oraz jedna zawodniczka pragnących sięgnąć po tytuł mistrza naszego klubu. Dwanaścioro z nich to regularnie trenujący od dwóch lat zawodnicy grupy Competition.

Jedyną osobą spoza grupy regularnie trenujących był odważny Antoni Rybicki, który w pierwszej rundzie trafił na rozstawionego z numerem 4 Kacpra Boryczko.  Mecz był zacięty, szczególnie w pierwszym gemach obu setów. Jednak regularność i waleczność Kacpra pozwoliła mu zwyciężyć wynikiem 6/3 6/2.

Odkryciem w spotkaniach pierwszej okazał się ambitny Julian Gielec. Stawił on czoła, doświadczonemu triumfatorowi turnieju tenis 10 w Piotrkowie Trybunalskim, Piotrkowi Łyżwie. Po pierwszym secie wygranym 6/0 przez Piotra, Julian podniósł swoją grę na wyższy poziom doprowadzając do tie-breaka w drugim secie. Mecz zakończył się rezultatem 6/0 7/6 (3) dla Piotra.

Wspaniałe spisała się również w pierwszej rundzie Lila Kowal, walcząc zaciekle ze znakomicie dysponowanym Ihorem Hrushchyńskim na korcie centralnym. Lila popisywała się wspaniałymi zagraniami z forehandu, świetnym poruszaniem się i walką do ostatniej piłki, mimo niekorzystnego wyniku. Mecz wygrał Ihor 6/3 6/1.

W meczu inaugurującym turniej zagrali również Staś Płociński i Staś Hamera.  Pierwszy ze Stasiów trafił na będącego w mistrzowskiej formie Mateusza Bańbułę, któremu uległ 6/0 6/0. Stanisław Hamera walczył z późniejszym finalistą Szymonem Tafelskim, z którym przegrał 6/0 6/1.

Walkę o półfinały otworzyło spotkanie Piotra Łyżwy z Filipem Boryczko.  Zawodnicy grali bardzo dynamicznie i pomysłowo, stosując pełne spektrum rozwiązań taktycznych. Skuteczniejszym w swoich poczynaniach był spokojny Filip Boryczko, który awansował do finałowej czwórki wynikiem 6/4 6/3.

Drugi ćwierćfinał w górnej części tabelki to starcie dwóch ambitnych jedenastolatków Szymona Tafelskiego i Kornela Nagórskiego. Agresywne ataki Kornela napotkały na wyjątkowo skuteczną obronę Szymona. Po godzinie i dwudziestu minutach gry na wysokim poziomie zwycięzcą okazał się Szymon pokonując swojego kolegę 6/2 6/4.

Kolejny ćwierćfinał to bardzo emocjonalne starcie Kacpra Boryczko z Ihorem Hrushchyńskim.  Zwyciężył spokój i opanowanie Ihora 6/4 7/6 (2).

Najbardziej zaciętym spotkaniem tej fazy turnieju była epicka batalia Gustawa Będzi i Mateuszem Bańbułą. Po przegranym pierwszym secie 6/4 Mateusz uspokoił nerwy by rozstrzygnąć dwa następne sety w tie-breakach na swoją korzyść 8/6 i 7/4.

Półfinały to walka Filipa Boryczko z Szymonem Tafelskim zakończona wynikiem 6/2 6/3 dla Szymona oraz pojedynek Mateusza Bańbuły z Ihorem Hrushchyńskim, w którym zwycięzcą został Mateusz rezultatem 6/1 3/6 7/6 (5).

Mecz finałowy między Szymonem i Mateuszem to popis znakomitej gry Mateusza, który przy bardzo niewielkiej ilości błędów był w stanie przejmować inicjatywę w kluczowych momentach spotkania.  Zwyciężył pewnie Mateusz pokonując rywala 6/1 6/3.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw TenisWil został również rozegrany turniej par deblowych.  Rywalizację wygrali Filip Boryczko i Mateusz Bańbuła pokonując Lilę Kowal i Laurę Badurowicz 6/1.

Wyniki turnieju deblowego:

Ćwierćfinały:
Gustaw Będzia/Piotr Łyżwa vs Julian Gielec/Ihor Hrushchyński 6/2
Filip Boryczko/ Mateusz Bańbuła vs Kacper Boryczko/Stanisław Płociński 6/3

Półfinały:
Laura Badurowicz/Lila Kowal vs Gustaw Będzia/Piort Łyżwa 6/2
Filip Boryczko/Mateusz Bańbuła vs Nagórski K/Tafelski Szymon 6/4

Finał:
Filip Boryczko/ Mateusz Bańbuła vs Lila Kowal/Laura Badurowicz 6/1

W turnieju pocieszenia triumfowała Lila Kowal, która w finale zwyciężyła ze Stasiem Hamerą 10/6

Wyniki półfinałów pocieszenia:
Lila Kowal vs Stanisław Płociński 10/7
Stanisław Hamera vs Julian Gielec 10/8

Mistrzem został Mateusz Bańbuła, który popełnił w całym turnieju najmniej błędów.
Wytrwałość, konsekwencja, nieustępliwość, waleczność i pewnie też uśmiech fortuny to czynniki, które pozwoliły najlepszym cieszyć się z triumfów.


Uczestnicy Mistrzostw TenisWil do lat 12
4-5 czerwca 2022r.


Najlepsi tenisiści Mistrzostw TenisWil w grze pojedynczej:
I miejsce - Mateusz Bańbuła, II miejsce - Szymon Tafelski,
III miejsce - Filip Boryczko, IV miejsce - Ihor Hrushchynskyy
 


Zwycięska para deblowa Mistrzostw TenisWil do lat 12
Filip Boryczko i Mateusz Bańbuła


Finaliści turnieju singlowego :)


Kibice podczas meczu półfinałowego Szymona z Filipem.


Nasi tenisiści w przerwie między meczami - wspólne rozmowy i zabawy.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*