Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Z dobrą energią zagraliśmy dla WOŚP!
2023/1/30 20:53:00 ( 331 reads )


   Dobra wewnętrzna energia jest ważna
   nie tylko w życiu zwykłych ludzi - nas wszystkich,
   jest również wyjątkowo cenna - ba - decydująca
   w grze na punkty w czasie tenisowego meczu.

Podczas, gdy w dalekiej Australii w Melbourne Novak Djokovic sięgał po dziesiąty tytuł Mistrza Australian Open w grze pojedynczej i tuż po zakończonym finałowym meczu ze Stefanem Tsitsipasem wymownie wskazał palcem na swoją głowę i serce, było jasne - grał finał z największą i najlepszą energią, jaką był w stanie stworzyć w swoim wnętrzu.

Energia była z nami.

Było nam niezmiernie miło dostrzegać tę niewidoczną siłę w poczynaniach naszych najmłodszych podczas 31-go Finału WOŚP na kortach TenisWil.

Punktualnie o godzinie 14.00 pojawili się uczestnicy Talentiady tenisowej. Nasi tenisiści w wieku od 5 do 8 lat stanęli na starcie konkurencji koordynacyjnych pomocnych w pokonywaniu wymagającego toru przeszkód, wykazywali się celnością i precyzją mierząc piłkami tenisowymi do wiszących balonów i stojących pachołków, by w końcowej partii zagrać w tenisa z trenerami TenisWil.

Tuż po nich rywalizację rozpoczęła grupa wyczynowa do lat 8. Hania Boryczko, Konrad Cichoń, Tymon Korwin - Małaszyński i Łukasz Pfeiffer rozegrali godzinny „maraton” tenisa, grając w kategorii pomarańczowej – każdy z każdym.
Rywalizacja o każdy punkt i waleczność tworzyły obraz „rodzących się” dopiero przyszłych tenisistów. Wygrał Łukasz przed Hanią, Tymonem i Konradem.

W kategorii do lat 12 zagrało ośmioro tenisistek i tenisistów, którzy na treningi do naszego klubu uczęszczają od roku bądź 2 lat.
W sportowej atmosferze rywalizowali zatem chłopcy z dziewczętami. Ku miłemu zaskoczeniu wszystkich obecnych, najlepszą okazała się Sofia Pechenko, która w finale wygrała z Jakubem Siwą.

Do lat 16 najlepszą okazała się Marysia Sadza przed Santiago de la Garza i Filipem Olszewskim.

Kulminacją wydarzeń sportowych 29 stycznia 2023 był turniej grupy wyczynowej do lat 12 w grze pojedynczej i podwójnej. Dziewięciu graczy stanęło do walki o tytuł najlepszego singlisty TenisWil w tej kategorii.
Dobre, solidne oparcia uderzeń z głębi kortu, które tak często są powtarzane na treningach, dały swój efekt w postaci celnie kierowanych uderzeń i co za tym podąża – ciekawie rozgrywanych punktów.
Meczem, który swoją jakością przykuł uwagę wszystkich sympatyków tenisa obecnych w hali TenisWil, bez wątpienia był pojedynek finałowy pomiędzy Piotrem Łyżwą a Kornelem Nagórskim. Wygrał po pięknej, naprawdę porywającej grze Piotr 11-9, broniąc przy stanie 7-9 dwóch piłek meczowych.
Na wyróżnienie zasługują również Kacper Boryczko, stale czyniący postępy w swojej technice gry( gracz o wielkim potencjale ruchowym, gdyby tylko chciał lepiej słuchać trenerów) i  Filip Boryczko nieustannie powiększający arsenał swoich zagrań. Miło było również oglądać ambitnie walczącego Kostka Kozakiewicza, który po walce uległ zwycięzcy turnieju 7-10.

Turniej deblowy wygrała para Filip Boryczko i Mateusz Bańbuła pokonując w finale Kornela Nagórskiego i Szymona Tafelskiego 10-3

Turniej ten pokazał dużo sportowej energii, sportowej mocy i młodości, która nie ma ograniczeń swojego zasięgu, jeśli tylko da się jej pole do rozwoju, zrozumienia i właściwych wyborów, które są tak ważne i znaczące w rozwoju każdego młodego tenisisty czy tenisistki.

Energia od starszych

Cóż oznaczałaby ta akcja gdyby nie pomoc rodziców, dziadków i opiekunów. Nie jest to tylko zauważalne w przypadku takich dni jak 29 stycznia 2023. Na co dzień bramę naszego klubu przekraczają dziesiątki aut, to właśnie najbliżsi zawodników i zawodniczek z niestrudzoną energią i uporem dowożą i odwożą naszych graczy na korty TenisWil. Często obserwują swoje pociechy w ich staraniach na korcie, dodając im otuchy i chęci do jeszcze lepszej pracy na treningach. To Wam drodzy Państwo należą się serdeczne dzięki za pomoc w realizacji naszych wspólnych celów, planów, marzeń.

Specjalny gość turnieju

To był na pewno miły moment dla wszystkich, kiedy to  nasza znakomita tenisistka sprzed lat Katarzyna Nowak grała z najmłodszymi w tenisa. Ku zaskoczeniu naszych najmłodszych zawodników to właśnie z rąk naszej Olimpijki (Katarzyna Nowak była pierwszą w historii Polką grającą na Igrzyskach Olimpijskich, Barcelona1992), uczestniczki wszystkich Turniejów Wielkoszlemowych, 47 tenisistki świata w rankingu WTA otrzymywali pamiątkowe medale za udział w dzisiejszych turniejach.

Kończąc tę krótką relację o naszym wilanowskim, tenisowym działaniu wraz z 31 WOŚP 2023 chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za pomoc i wsparcie w naszej akcji, za dobrą wolę i hojne datki, które wypracowały znaczną sumę w rozliczeniu naszej puszki w sztabie WOŚP.

Osobiście oddawałem puszkę do sztabu WOŚP przy Pałacu Kultury i Nauki, wcześniej  wiele słyszałem na temat pozytywnej energii jaką roztacza, od wielu już lat wokół tej pięknej idei pomocy lider Jurek Owsiak wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami. Wchodząc do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, człowiek nagle czuje, że może więcej, że wszystko jest możliwe, że w zwykłej życzliwości ludzkich serc jest ENERGIA, która pcha do przodu i pozwala sięgać marzeń.
Zawsze próbowałem i do dziś próbuję porównywać i sprowadzać tego rodzaju doznania do mojej profesji i powiem krótko - w tenisie potrzebujemy tej synergii działań i dobrej, zwykłej, prawdziwej, ludzkiej POZYTYWNEJ ENERGII. 
 

I jak mawiają mądrzy ludzie „Do końca Świata i jeden dzień dłużej”.
Dlaczego nie?  

Trener Andrzej Sikorski  


Najmłodsi tenisiści - uczestnicy Talentiady TenisWil.


Tenisiści grupy wyczynowej do lat 9 z panią Katarzyną Nowak.


Sofia i Jakub - finaliści turnieju do lat 12 z naszym honorowym Gościem.


Marysia i Santiago po rozegranym turnieju do lat 16.


Zawodnicy grupy wyczynowej do lat 12 tuż przed rozgrywkami swojej kategorii.


Tenisiści wraz z rodzicami po zakończonej akcji TenisWil.


Tego dnia wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami - liczyły się otwarte serca i chęć pomocy tym, którzy tego potrzebują.


Najmłodsi tenisiści dzielnie wspomagali naszą akcję "TenisWil gra dla WOŚP".


Dzięki naszym wspólnym staraniom, wspaniałej dobrej energii niedzielnego popołudnia i Państwa hojności
mogliśmy zrealizować nasz cel - wesprzeć akcję WOŚP 2023 "Chcemy wygrać z sepsą".
 


 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*