Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Pierwsze zwycięstwo Kornela Nagórskiego w kategorii do lat 12.
2023/5/23 7:34:00 ( 379 reads )


   Tenisowa droga to podróż.
   Tenisista to droga.
   Tenisista to poszukiwanie.
   Kariera tenisisty to ciągła zmiana.


Podczas, gdy w dalekiej Hiszpanii niekwestionowany król kortów ziemnych ostatnich dwóch dekad - Rafael Nadal ogłosił, że wycofuje się z udziału w tegorocznym turnieju Roland Garros, który wygrywał w swojej karierze aż 14-krotnie i prawdopodobnie nie wystąpi w tym sezonie w turniejach indywidualnych, na kortach w Piszu (przepiękne polskie Mazury) nasz wychowanek, 12 – letni Kornel Nagórski sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej w turnieju kategorii WTK do lat 12.

Być może nie byłoby w tym osiągnięciu nic szczególnego gdyby nie prawdziwość, osobowość, ambicja i nieustępliwość tego młodego tenisisty rodem z Wilanowa.

Przed czterema laty państwo Nagórscy - rodzice Kornela zapisali swojego syna na zajęcia tenisowe w celu podniesienia sprawności i koordynacji ruchowej swojego 8-latka.
Kornel z treningu na trening odkrywał w sobie wielką pasję, z miesiąca na miesiąc budziła się w nim coraz większa chęć rywalizacji, z roku na rok zaczął dostrzegać w sobie tenisistę.
Setki godzin treningu, niezliczone przyjazdy i odjazdy z klubu przy ulicy Przyczółkowej ukształtowały obraz młodego gracza, który już dzisiaj jest wzorem pracowitości i wytrwałości, zmierza do realizacji swoich cichych, aczkolwiek wielkich w kategoriach sportowych zamierzeń.
„Trenerze, chcę, pragnę być tenisistą pierwszej setki ATP i uczestniczyć w wielkich światowych turniejach” - Te słowa chciałby usłyszeć niejeden trener tenisa. Za nimi kryje się droga wielu, wielu wyrzeczeń, tysięcy powtórzeń i nieograniczonej ilości pracy.
Jak nietrudno zgadnąć nasz bohater choć rywalizował już w turniejach, w dalszym ciągu należy do początkujących tenisistów i ma rozegranych dopiero około 50 oficjalnych meczy w turniejach PZT. Do każdego turnieju podchodzi poważnie, jadąc do Pisza chciał dojść najmniej do półfinału.
W swojej grupie (bo był to turniej rozgrywany w systemie grupowo – pucharowym) pokonał kolejno dwóch tenisistów : Maksymiliana Karpińskiego 6-0, 6-0 i Rafała Sulejewskiego 6-4, 1-6, 10-7.
W ćwierćfinale Kornel pokonał Michała Jabłońskiego 6-3, 6-1.
W meczu półfinałowym zmierzył się z naszym kolejnym wychowankiem, coraz lepiej grającym Piotrem Łyżwą. Po dobrym zaciętym pojedynku górą okazał się starszy o rok Kornel wygrywając 6-3, 7-6(0).
Był to drugi mecz tego dnia, wspólnie z sędzią finaliści wyznaczyli mecz o pierwsze miejsce w dniu następnym, czyli w poniedziałek. Niestety, finał turnieju nie odbył się z uwagi na nieobecność rywala – ponownie Rafała Sulejewskiego.
I tak też w tenisie nierzadko bywa, zwycięża ten bardziej wytrwały, odporny i twardy zawodnik, bowiem w życiu i w sporcie ważna jest podróż, a podróż zależy od nas. Im ta podróż będzie bardziej świadoma, im ta podróż będzie pełniejsza tenisowych przygód i bogatsza w doświadczenia każdego typu, tym lepszy będzie tenisista.
Tę długą i mozolną drogę dokonuje z wolna wielki Mistrz Rafael Nadal, zaś wielu jego następców zaledwie ją rozpoczyna. Kto wie?

Wielkie gratulacje Kornel!


Kornel Nagórski - zwycięzca turnieju WTK do lat 12
Pisz, 22 maja 2023r.


Nasza tenisowa podróż rozpoczęła się w TenisWil :)


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*