Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
X Mistrzostwa TenisWil 23-24 wrzesień 2023.
2023/9/25 15:52:00 ( 229 reads )

 

   Ambitni tenisiści z grup wyczynowych w TenisWil
   mieli w ten weekend swoje święto walcząc
   w Mistrzostwach Klubu do lat 10 i 12.



Do turnieju kategorii do lat 12 zgłosiło się 12 zawodników.
Faworyci turnieju, rozstawieni z uwagi na ranking PZT z dwoma najwyższymi numerami, Kornel Nagórski i Piotr Łyżwa zameldowali się w niedzielne popołudnie w finałowym pojedynku wygranym przez Kornela wynikiem 6/3 6/3.
Aby tego dokonać, nasi finaliści musieli jednak najpierw stoczyć epicką walkę o finał ze swoimi półfinałowymi rywalami. Kornel, po 2 godzinach walki z Yahorem Sheką, zwyciężył dzięki sporej dawce waleczności i szczęścia 7/5 2/6 10/8. Przeżywający emocjonalny rollercoaster Piotr, w prawdziwym dreszczowcu ze Stanisławem Płocińskim, ostatecznie okazał się tym, który jako ostatni zagrał piłkę w kort i z wynikiem 6/2 1/6 14-12 oddał piłki do biura zawodów.
W walce o trzecie miejsce Stanisław Płociński wygrał z Yahorem Sheką 6/4 6/4.

W meczach ćwierćfinałowych ambitnie walczyli Filip Boryczko i Kacper Boryczko, którzy jednak musieli ustąpić pola starszym i bardziej doświadczonym kolegom z grupy wyczynowej. Filip przegrał z Yahorem Sheką 1/6 1/6 a Kacper z Piotrem Łyżwą 0/6 3/4 RET.

W pierwszej rundzie turnieju najciekawszym okazał się pojedynek Filipa Boryczko z Szymonem Tafelskim. Z uwagi na kapryśną pogodę był to mecz dwudniowy, w którym Filip okazał się zwycięzcą, wygrywając z Szymonem 3/6 6/1 10/4. 

Ładnie zaprezentował się Julian Gielec wygrywając z Markiem Zhornovoy 6/4 6/2. Staś Mrówczyński i Konstanty Kozakiewicz walczyli bardzo ambitnie ze swoimi przeciwnikami, ale niestety rywale okazali się zbyt wymagający. Staś uległ Kacprowi Boryczko 2/6 1/6 a Kostek przegrał ze Stanisławem Płocińskim 1/6 1/6.

W turnieju pocieszenia najskuteczniejszym zawodnikiem był Szymon Tafelski, który bez straty gema zwyciężył z Markiem Zhornovoy i Stanisławem Mrówczyńskim.

Do swoich pierwszych Mistrzostw przystąpiło również siedmioro tenisistów do lat 10. Wielkie emocje towarzyszyły wszystkim pojedynkom ćwierćfinałowym, w których Hania Boryczko wygrała z Mikołajem Łuszczykiem 4/0, Ernest Łubiński pokonał Wandę Płocińską 4/2 a Łukasz Pfeiffer okazał się skuteczniejszy od Mirona Zhornovoy wygrywając 4/0.

W dramatycznych pojedynkach półfinałowych skupiona Hania wygrała z Tymonem Małaszyńskim 4/3 (4) a Łukasz Pfeiffer z Ernestem Łubińskim 4/2. W niezwykle zaciętej walce o tytuł Mistrza TenisWil, Łukasz wygrał z Hanią 4/3 (3). W walce o trzecie miejsce między Tymonem Małaszyńskim i Ernestem Łubińskim lepszy okazał się Tymon wynikiem 4/0.

W wyrównanym finale turnieju pocieszenia Mikołaj Łuszczyk pokonał Wandę Płocińską 4/3 (4).

Dziękujemy tenisistom za wspaniałą, ambitną walkę oraz wysoki poziom sportowej rywalizacji. Dziękujemy również wszystkim rodzicom i opiekunom za wysiłek, czas i cierpliwość we wspieraniu poczynań młodych zawodników.

TenisWil


Czołówka naszych tenisistów do lat 12 z wiernymi kibicami.


Najlepsi tenisiści X Mistrzostw TenisWil do lat 12.


Kornel Nagórski - Mistrz TenisWil do lat 12 


Zawodnicy w kategorii do lat 10.


Tymon Korwin Małaszyński - III miejsce w Mistrzostwach TenisWil w kategorii do lat 10.


Mikołaj i Wanda - finaliści turnieju pocieszenia w kategorii do lat 10.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*