Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
IV Mistrzostwa TenisWil wyłoniły zwycięzców.
2015/10/5 15:36:00 ( 3630 reads )   Czwarte Mistrzostwa TenisWil zgromadziły w niedzielę, 4 października na swoim starcie
   aż 35 zawodników naszego klubu, którzy rozgrywali swoje pojedynki w czterech
   kategoriach wiekowych:...

do lat 9 chłopcy i dziewczęta, do lat 10 również kategoria łączona chłopcy i dziewczęta, do lat 14 chłopcy i do lat 14 dziewczęta.
I tym razem akompaniowali wszystkim tenisistom członkowie rodzin i licznie przybyli znajomi. Cały turniej był rozgrywany przy pięknej, słonecznej pogodzie, co dodało blasku naszym najważniejszym klubowym mistrzostwom. Atmosferę rywalizacji odczuwało się już podczas ceremonii otwarcia turnieju na korcie centralnym. Miała ona również swój wyraz w bardzo zaciętych pojedynkach pierwszych rund turnieju w poszczególnych kategoriach.

W kategorii do lat 9, pojedynek Stacha Romanowskiego ze Stasiem Sprungiem należał do najbardziej wyrównanych w tej kategorii i zakończył się zwycięstwem Stacha Romanowskiego 5-3.
Wspaniale rywalizowali do lat 14 Staś Bednarczyk z Piotrem Siodą, mecz zakończył się zwycięstwem Piotra 7-5. W turnieju do lat 14 chłopców błyskotliwy tenis pokazali również Maciej Romanowski w meczu z Dawidem Jastrzębskim. Mądra, przemyślana gra Macieja zmuszała Dawida do kosztujących niemało wysiłku, pewnych odpowiedzi. O wyniku zdecydowało nieco większe doświadczenie starszego 12-letniego Dawida, który wygrał w stosunku 6-3.

W półfinałach bardzo barwny i niezwykle zacięty mecz rozegrała Zuzia Ostaszewicz z Olkiem Zbyraszem. Po popisie pełnym efektownych zagrań w każdej strefie kortu, zwyciężył dopiero w tiebreaku Olek 7-6(1).
Drugim, bardzo interesującym pojedynkiem tej fazy turniejów, było starcie między Tymkiem Romanowskim i Bartkiem Błockim w kategorii do lat 14. Bardzo pewny swych uderzeń Tymoteusz imponował regularnością i niebywałą koncentracją. Dzielnie stawiający czoła Bartek w końcówce seta musiał uznać wyższość rywala. Zwyciężył Tymek Romanowski 6-3.

W turnieju dziewcząt do lat 14 interesujący finał był udziałem Klary Popielewskiej i Julii Darskiej. Prawdziwy tenis i gra stojąca na wysokim poziomie przynosiły prowadzenie to Julii, to Klarze. Ostatecznie zwyciężyła Klara Popielewska 6-4.

Kategorie: do lat 14 chłopców i do lat 10 łączona, miały swoich bezdyskusyjnych bohaterów w osobach Karola Tomańskiego, który po raz czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo Klubu TenisWi i Kuby Krawczyka, który dla odmiany wywalczył po raz pierwszy  tytuł mistrza naszego klubu.

W turnieju pocieszenia I miejsce w kategorii chłopców do lat 14 zajął Staś Bednarczyk, pokonując  w finale Janka Romanowskiego 7-4.
W kategorii do lat 10 (kat. łączona) I miejsce w turnieju pocieszenia zajął Jan Badurowicz, wygrywając z Anią Bernatowicz 7-1.
W kategorii do lat 9 ( kat. łączona) turniej pocieszenia wygrał Staś Sprung, który pokonał w meczu finałowym Timote Antiga 10-8.

Jako trenerzy jesteśmy wyjątkowo dumni z faktu, że w tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad trzydziestu naszych wychowanków – młodych ludzi, którzy swoje pierwsze kroki na korcie stawiali na treningach w TenisWil.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ambitną walkę. Dziękujemy rodzicom i wszystkim przybyłym kibicom za doping i wspieranie swoich pociech.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w duchu sportowej rywalizacji na kortach TenisWil.


Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach.

Kategoria: do lat 9 łączona
1. Staś Romanowski
2. Qingtian Qin
3. Oskar Henry
3. Igor Wojciechowski

 
Kategoria: do lat 10 łączona
1. Kuba Krawczyk
2. Olek Zbyrasz
3. Zuzia Ostaszewicz
3. Noelle Talarek
 
Kategoria: dziewczęta do lat 14
1. Klara Popielewska
2. Julia Darska
3. Nina Haftek-Lis

Kategoria: chłopcy do lat 14
1. Karol Tomański
2. Tymek Romanowski
3. Bartek Błocki
3. Dawid Jastrzębski


Najlepsi zawodnicy IV Mistrzostw TenisWil wraz ze swoimi rodzicami
- 4 października 2015r.

 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*