Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
13 marca 2016r. - I turniej z cyklu Grand Prix TenisWil 2016.
2016/3/14 16:15:00 ( 2943 reads )
   W słoneczną marcową niedzielę  korty TenisWil zdominowała rywalizacja.
   Ten sportowy ton oznajmił pierwszy turniej z cyklu Grand Prix TenisWil 2016,
   rozgrywany  w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10 oraz chłopców i dziewcząt do lat 14.

31młodych tenisistów i tenisistek stanęło do walki na kortach. Była to wielce znacząca chwila dla naszego klubu, ponieważ kolejni nowi gracze poprzez swoją codzienną pracę na treningach osiągnęli poziom gry, który pozwolił im rozgrywać zacięte mecze tenisowe. Podczas, gdy ich starsi koledzy startują już z powodzeniem w turniejach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, oni sami zdobywają ostatni szlif w turniejach klubowych. 
W kategorii dziewcząt do lat 10, niezwykle zacięty pojedynek rozegrały Matylda Kruppik z Anią Bernatowicz, której to przypadło w udziale zwycięstwo 7/5. Bardzo ładnie i odważnie zagrała swój pojedynek Ania Zwolińska, która uległa Meli Nowakowskiej 2/6. W półfinale turnieju, najmłodsza z dziewcząt Karinka Plata stawiała dzielnie czoła Meli Nowakowskiej. Wielką klasę pokazała 9-letnia Pola Wylęga, która w finale pokonała Melę.

W turnieju chłopców do lat 10 zagrało 12 tenisistów. Bardzo zacięte pojedynki stoczyli Bobby Ta z Kubą Nguyen ( wygrał Kuba 6/2) oraz Carl von Werner z Adamem Żelaznym ( zwyciężył Carl 7/5).
Ciekawy pojedynek ćwierćfinałowy rozegrał Mikołaj Sikorski z Igorem Wojciechowskim. Mecz był bardzo wyrównany do stanu po 3, końcówka seta należała do Igora, który rozstrzygnął mecz na swoją korzyść 6/3.
Mecz półfinałowy między Stasiem Sprung i Qingtianem Qin stał chyba na najwyższym tenisowym poziomie w tej kategorii. Obfitował w wiele mocnych wymian, kończonych zwycięskimi piłkami „winnerami”, uderzanymi z głębi kortu – zwycięstwo było udziałem Qingtiana w stosunku 6/4.
W meczu finałowym zagrali Qingtian Qin z Oskarem Henry. Finaliści pokazali przyjemny dla oka tenis, rozgrywając z rozwagą swoje punkty. Zwyciężył Qingtian 6/4.
Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 7-letni Ignacy Skiba, który wygrywając swój pierwszy mecz, dotarł do ćwierćfinału turnieju.

Turniej do lat 14 był rozegrany w kategorii łączonej – dziewczynki rywalizowały razem z chłopcami. Oryginalność pojedynków wpłynęła na ich wysoki poziom. Już w pierwszej rundzie los sprawił, że zmierzyli się ze sobą bracia – Jaś i Staś Romanowscy, którzy pokazali dobry, solidny tenis. Lepszym okazał się w tej walce Staś, wygrywając 6/4.
Bardzo dobrze zagrał Oskar Popiołek , trenujący w klubie zaledwie od września ubiegłego roku. 13-letni tenisista sprawił kibicom miłą niespodziankę, wygrywając z utalentowaną Zihan Tu 6/2.
W meczach ćwierćfinałowych bardzo emocjonujący pojedynek rozegrał Staś Romanowski z Julią Darską. Tutaj długie wymiany i zaciętość w rozgrywaniu każdej piłki „rozpalała widownię do czerwoności”. Julia przy stanie 4/5, obroniła piłkę meczową i sięgnęła po zwycięstwo 7/5.
Na korcie obok, pasjonujący mecz rozgrywali Friedrich von Werner z Peterem Gao. Po blisko godzinnej walce, w tie-breaku wygrał Friedrich 7/6(5).
Wiele napięcia i zaciętości dodali swoimi pojedynkami Noelle Talarek z Sebastianem Wojciechowskim – po wyrównanym meczu, w końcówce zwyciężył Sebastian 7/5.
W całym turnieju swoja klasę potwierdziła Julia Darska, która stale rozwija swój tenis i dodaje do niego błyskotliwe ataki wzdłuż linii. Bardzo dobrze poruszająca się Julia, pokonała w finale wracającego do formy Sebastiana Wojciechowskiego 6/4.

Gratulacje i podziękowania za postawę i sportowo spędzoną niedzielę dla wszystkich uczestników.
Dziękujemy serdecznie trenerom TenisWil za pomoc w organizacji turnieju. Wszystkie mecze sędziowane były przez szkoleniowców klubu. Dziękujemy!

TenisWil


Uczestnicy I turnieju z cyklu Grand Prix 2016


Pola Wylęga i Mela Nowakowska - finalistki turnieju w kategorii dziewcząt do lat 10.


Od lewej: Qingtian Qin i Oskar Henry - finaliści turnieju w kategorii chłopców do lat 10.


Julka Darska i Sebastian Wojciechowski - finaliści turnieju w kategorii do lat 14.
Zobacz Galerię: I turniej Grand Prix TenisWil 2016

 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*