Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Zacięte mecze i wysoki poziom tenisa w Grand Prix TenisWil do lat 10 i 14.
2016/4/21 23:47:00 ( 2708 reads )   17 kwietnia, na starcie drugiego turnieju stanęło 27 naszych najmłodszych tenisistów i tenisistek.
   Już tradycyjnie pogoda dopisała naszym zawodnikom. Ciepły i słoneczny dzień zachęcił
   zawodników, rodziców i kibiców do rodzinnego spędzenia czasu na kortach TenisWil.

Po losowaniu i pamiątkowym zdjęciu na centralnym korcie, rozpoczęły się turniejowe pojedynki.
W kategorii dziewcząt do lat 10 zagrało 6 tenisistek. Pola Wylęga i Matylda Kruppik, jako dwie pierwsze zawodniczki turnieju, dostały „bye” – pierwszy mecz wolny i tym samym awansowały bezpośrednio do półfinałów.
W pierwszej rundzie Mela Nowakowska pokonała Anię Bernatowicz v/o, a Karina Plata, po zaciętym pojedynku wygrała z Mają Jankowską 7/6, 6/3. Duże słowa uznania należą się Mai, która rozpoczęła swoje treningi w TenisWil dopiero kilka miesięcy temu.
W pierwszym półfinale faworytka turnieju, rozstawiona z nr 1 Pola Wylęga, pokonała Melę Nowakowską 6/4, 6/2. W dolnej części tabelki turniejowej, Karina Plata wygrała niezwykle zacięty i pełen emocji pojedynek z Matyldą Kruppik 3/6, 7/6, 11/9. W tym meczu szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, a razem z nią niejedna łza radości i rozpaczy.
Mecz finałowy między Polą Wylęgą, a Kariną Plata to pokaz dobrze ułożonego tenisa i ambitnej walki do ostatniej piłki meczu. Zwyciężyła Pola Wylęga 6/3, 7/6. Brawa dla naszych najmłodszych tenisistek.

W kategorii chłopców do lat 10 zagrało 8 zawodników. W pierwszych rundach zwyciężyli faworyci: Qingtian Qin pokonał Janka Szulca 6/3, 6/2, Staś Sprung wygrał z Mikołajem Sikorskim 6/3, 6/3, Igor Wojciechowski pokonał Ignasia Skibę 6/2, 6/3, a Oskar Henry okazał się lepszy w meczu z Adamem Żelaznym, wygrywając 6/2, 6/2.
Do finału awansowali najwyżej rozstawieni tenisiści turnieju – Qingtian Qin (nr 1) oraz Oskar Henry (nr 2). Obaj młodzi zawodnicy nagrodzili swoich kibiców pięknym tenisowym widowiskiem. Wspaniale rozgrywane akcje i przemyślane zagrania sprawiły, że mecz trzymał do końca w napięciu. W końcówce, minimalnie lepszy okazał się Qingtian Qin – 4/6, 6/4, 7/6(7).

Lista zgłoszonych tenisistów i tenisistek do turnieju w kategorii do lat 14, z uwagi na swoją obsadę oraz udział w jednym turnieju dziewcząt i chłopców, zapowiadała bardzo ciekawy przebieg rywalizacji.
Zuzia Ostaszewicz pokonała Stasia Bednarczyka 6/3,6/4, Peter Gao po wyrównanym meczu z Friedrichem von Werner wygrał 7/5,6/4, Roch Dąbrowski odniósł zwycięstwo w meczu z Timote Antiga 6/2,7/5, a Janek Romanowski pokonał Mateusza Krzysztoporskiego 6/2,6/2.
Wydarzeniem tej fazy turnieju był mecz Noelle Talarek ze Stachem Romanowskim (aktualnym mistrzem klubu do lat 10). Zarówno Noelle, jak i Stach rozegrali bardzo dobry mecz, obfitujący w zagrania kątowe, przemyślane akcje obronne i dynamiczne, kończące ataki. Trzysetowa walka na korcie pokazała również zaawansowane predyspozycje mentalne obojga tenisistów, wyrażające się spokojem i odpornością psychiczną w chwilach trudnych, decydujących dla przebiegu meczu. W końcówce spotkania minimalnie lepsza okazała sie Noelle, która awans do II rundy wywalczyła wynikiem 6/7(5),6/2,7/6(5).

W ćwierćfinałach meczem o podobnej dramaturgii okazał sie pojedynek Klary Popielewskiej (rozstawionej z nr 1) z Zuzią Ostaszewicz. Tutaj widzowie byli świadkami bardzo długich wymian, liczących nierzadko po 40 uderzeń. Tenisistki walczyły w wyrównanych trzech setach, a szczęście uśmiechnęło sie tym razem do Zuzi, która wygrała cały mecz 3/6,7/5,7/6(4).
Do półfinału dotarli również Roch Dąbrowski, który pewnie pokonał Petera Gao 6/2 ,6/2 oraz Sebastian Wojciechowski, który wygrał z Janem Romanowskim 6/3 ,6/2.  Noelle Talarek tym razem poradziła sobie z Julią Darską (nr 2 turnieju) w stosunku 6/3,6/3.
Dwie dziewczynki i dwóch chłopców walczyło o awans do finału turnieju. Wytrwała Zuzia Ostaszewicz mocno wspierana przez swoja mamę i tym razem dopięła swego. W równie zaciętym trzysetowym pojedynku pokonała Rocha Dąbrowskiego 6/2,4/6,7/6(4).

W drugim pojedynku półfinałowym, rozegranym tym razem na korcie krytym (cały turniej był grany na kortach krytych i korcie otwartym), górą był Sebastian Wojciechowski, który odnalazł swój dynamiczny rytm i z dużą skutecznością rozgrywał poszczególne punkty. Zmęczona trudami dwóch poprzednich zwycięskich meczów Noelle Talarek. uznała wyższość swojego kolegi ulegając 2/6,3/6. Finał turnieju do lat 14 decyzją sędziego zostanie rozegrany w kolejną niedzielę, 24 kwietnia.

I tym razem korty TenisWil tętniły emocjami i sportową rywalizacją. Coraz lepsze serwisy, precyzyjne forhendy i bekhendy są w posiadaniu naszych, robiących duże postępy wychowanków. Wysoki poziom technicznych umiejętności najmłodszych „TenisWilków” jest bez wątpienia efektem wytrwałości i codziennej pracy wszystkich, którzy tworzą codzienność tenisa w Wilanowie. Wszystkich tenisistów mocno namawiamy do pójścia drogą Oskara, Qingtiana, Noelle, Poli, Klary, Zuzi, Kuby, Stasia i wielu innych, którzy swój tenis wykuwają w codziennych treningach, nierzadko stojąc na korcie już o 7 rano.

TenisWil dziękuje wszystkim, którzy przybyli na turniej ostatniej niedzieli.

 


Uczestnicy II turnieju cyklu Grand Prix TenisWil 2016.


Karina Plata i Pola  Wylega - finalistki turnieju w kategorii dziewcząt do lat 10.


Oskar Henry i Qingtian Qin - finaliści turnieju w kategorii chłopców do lat 10.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*