Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Towarzyski mecz drużynowy TenisWil – KAT Prince w Krośnie.
2016/10/4 15:55:00 ( 2903 reads )   Wyjątkowy, przepiękny dzień 1 października był scenerią bardzo zaciętego w swoim przebiegu
   meczu tenisowego młodych tenisistów TenisWil z zespołem Krośnieńskiej Akademii Tenisa PRINCE
   w Krośnie.

W sobotę, o godzinie 10.00 obie drużyny stanęły na korcie nr 1. Bardzo uroczyste i miłe otwarcie spotkania zgromadziło wielu rodziców i sympatyków tenisa. Jego rangę podniosła obecność Prezydenta Miasta Krosna - Pana Bronisława Barana (byłego sportowca) oraz znanego w Krośnie biznesmana z krwi i kości, a przede wszystkim człowieka, który zawsze wyciąga pomocną dłoń w kierunku zdolnych, obiecujących tenisistów – Pana Tomasza Jezierskiego.
Już od pierwszych chwil spotkania obu drużyn dało się wyczuć miły klimat i prawdziwie rodzinną atmosferę. Na pięciu kortach Krośnieńskiej Akademii tenisa PRINCE rozgorzała walka o cenne punkty do końcowej klasyfikacji pojedynku.
Pierwsze punkty dla TenisWil zdobyły Klara Popielewska i Noelle Talarek, które przewyższały swoje rywalki doświadczeniem. Pierwszy punkt dla Gospodarzy zdobył Maksym Jezierski, który pewnie zwyciężył z Tymkiem Romanowskim. Pojedynek rakiet nr 1 – Karola Szczapa z Karolem Kandeferem, stał na najwyższym sportowym poziomie i obfitował w dojrzałe fragmenty walki. W końcówce meczu, zawodnik TenisWil dowiódł swojej tenisowej determinacji, zwyciężając 6-4.
Czujący się bardzo pewnie na swoich kortach Gospodarze, odrabiali konsekwentnie straty i zwyciężali w kolejnych meczach. Niebywale staranny w swojej grze Miłosz Pańczuk, poradził sobie z Miłoszem Górą, Kuba Paszek zdecydowanie pokonał Macieja Romanowskiego, waleczna i niezwykle utalentowana Zuzia Kolanko wygrała z ambitnie walczącą Niną Haftek-Lis. Bardzo uważnie i spokojnie grający Wojtek Malinowski pokonał Kubę Krawczyka. Po tej fali zwycięstw zrobiło się 5:3 na korzyść tenisistów z Krosna. Lecz był to zaledwie początek tenisowych zmagań.
Walke na kortach rozpoczynali kolejni zawodnicy. Nasza tenisistka Zuzia Ostaszewicz przyniosła zwycięstwo w pojedynku z Kają Ginalską, uspokajając tylko na chwilę stan meczu 5:4. Zaraz potem Michał Węglowski pokonał 10-letniego Olka Zbyrasza, a Karol Marosz  wygrał z Julią Darską. Krosno Objęło zdecydowane prowadzenie 7:4. Wówczas to nasza drużyna rozpoczęła udanie finiszować. Kolejne punkty dla TenisWil zdobyli w pojedynkach singlowych ponownie: Karol Szczap, Miłosz Góra. Nina Haftek-Lis i Tymek Romanowski. Na korty wyszły po zwycięstwo pary deblowe dziewcząt, chłopców oraz mikst.
Przy stanie 10:10 tego wyrównanego pojedynku, ostatni mecz gry pojedynczej rozgrywał Kuba Krawczyk z Bartkiem Paszkiem. Tutaj doświadczenie startowe 11-letniego tenisisty TenisWil wzięło górę. Po efektownej grze, wygrał Kuba Krawczyk, ustalając wynik całego meczu na 11:10 dla drużyny Gości – TenisWil.

Nie wynik był jednak celem tego bardzo udanego, towarzyskiego meczu. Poza sportowym doświadczeniem, młodzi tenisiści obu drużyn stworzyli  piękne podziękowanie władzom miasta Krosna i całemu środowisku tenisowemu Krośnieńskiej Akademii Tenisa PRINCE za rozwój tej pięknej dyscypliny na Podkarpaciu.
Nie jest tajemnicą, że właśnie Krosno jest obecnie jednym z nielicznych miast w Polsce, w których buduje się korty i hale tenisowe dla mieszkańców. Nowy, powstały w Krośnie obiekt tenisowy, budzi zachwyt i radość w sercach wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie sportu i kultury fizycznej w rozwoju każdego z nas, a co za tym idzie – w rozwoju zdrowego społeczeństwa w każdym mieście naszego kraju.

Brawa dla Krosna za wspaniałą atmosferę, prawdziwe i ciepłe przyjęcie naszej drużyny. Uroczysty obiad, zjedzony wspólnie na Krośnieńskim Rynku w pobliżu przepięknej Kamienicy Wójtowskiej, przy akompaniamencie ciepłego, słonecznego popołudnia i niebywałej serdeczności Gospodarzy, na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.
Warto dodać, że następnego dnia – w niedzielę, rodzice i zawodnicy obu drużyn udali się na wspólną wycieczkę, do bacówki w pobliżu góry Chyrowa.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy stworzyli to bardzo miłe wydarzenie tenisowe.

TenisWil

Wyniki meczów
1) Gra pojedyncza:  Krosno 7 - 9 Warszawa

Kandefer Karol 4 - 6 Szczap Karol
Jezierski Maksym 6 - 0 Romanowski Tymek
Pańczuk Miłosz 6 - 3 Góra Miłosz
Marosz Karol 6 - 0 Darska Julia
Wałęga Martyna 0 - 6 Talarek Noelle
Ginalska Kaja 0 -6 Ostaszewicz Zuzanna
Marosz Julia 0 - 6 Popielawska Klara
Kolanko Zuzia 6 - 1 Haftek-lis Nina
Węglowski Michał 1 - 6 Szczap Karol
Sanocki Maciej 0 - 6 Góra Miłosz
Paszek Bartosz 3 - 6 Romanowski Tymek
Malinowski Wojciech 6 - 1 Krawczyk Kuba
Paszek Kuba 6 - 0 Romanowski Maciej
Węglowski Michał 6 - 0 Zbyrasz Aleksander
Walaszczuk Martyna 0 - 6 Haftek-lis Nina
Paszek Bartek 1 - 6 Krawczyk Kuba

2) Gra podwójna:  Krosno 3 - 2 Warszawa

Marosz Karo l/ Marosz Julia 3 - 6 Popielawska Klara / Romanowski Maciej
Malinowski Wojciech / Miłosz Pańczuk 6 - 3 Krawczyk Kuba / Zbyrasz Aleksander
Kolanko Zuzia / Ginalska Kaja 0 - 6 Ostaszewicz Zuzanna / Talarek Noelle
Jezierski Maksym / Kandefer Karol 6 - 2 Szczap Karol / Góra Miłosz
Paszek Kuba / Węglowski Michal 6 - 2 Romanowski Tymek / Romanowski Maciej


Otwarcie towarzyskiego meczu druzynowego TenisWil - KAT PRINCE


Prezydent Miasta Krosna - Pan Bronisław Baran oraz Pan Tomasz Jezierski
wraz  z  trenerami obu drużyn  podczas uroczystego otwarcia spotkania.


Drużyna TenisWil na Krośnieńskim Rynku.


Podkarpacie to przepiekne widoki i szlaki turystyczne.


Wspólne chwile naszej drużyny.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*