Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Trener Andrzej Sikorski radzi.
2016/10/22 23:00:00 ( 2516 reads )
   UPRAWIAJ SPORT, GRAJ W TENISA, POPRAW SWÓJ NASTRÓJ !Ruch i ćwiczenia fizyczne poprawiają nasze możliwości i budują szacunek do nas samych.

Chyba nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że gra w tenisa jest skuteczną bronią przeciwko nadmiernej otyłości i bardzo popularnym narzędziem w zapobieganiu wszelkim chorobom układu krążenia i samej cukrzycy. Nic również dziwnego, że lekarze coraz częściej zalecają pobyt na kortach jako skuteczną terapię w „meczu” z takimi przeciwnikami.

Okazuje się, że nie tylko nasza fizyczność wygrywa na korcie. Korzyści rozciągają się na nasze, przecież tak ważne zdrowie psychiczne. Każda aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na naszą mentalność, dobrze uderzony forhend, serwis czy dokładny wolej poprawia naszą pewność siebie, a co za tym idzie, zręczność, pamięć, wrażenie dobrego samopoczucia i rzecz jasna doskonali naszą sylwetkę. Zatem godzina spędzona w TenisWil, Drodzy Państwo, jest wskazana w każdym momencie Waszego wolnego czasu.

Na co dzień obserwujemy zatroskanych, dosłownie zagonionych rodziców, którzy w pośpiechu podwożą i odwożą swoje dzieci, zupełnie zapominając o sobie, o swoim udziale w kulturze fizycznej.  Pomijają fakt, że ich zdrowie psychiczne jest również bardzo ważne.

Uprawianie sportu redukuje stres i powiększa wrażenie optymizmu, pomaga w elastyczności kontaktów interpersonalnych.
Aktywuje endorfiny - hormony, które pod wpływem wysiłku fizycznego powodują uczucie dobrego samopoczucia.
Ćwiczenie fizyczne pomaga w autoregulacji, jego rutyna i regularność redukują w dużej mierze intensywność emocji takich jak gniew, agresja, niepokój i depresja.
Poza tym wszelka aktywność zmniejsza nasze wrażenie zmęczenia, co pozwala każdej osobie poczuć się „energetyczniej”, z większą zdolnością do wykonania pracy i wykorzystania dobrze wypoczynku.

To wszystko składa się na to, że każda osoba widzi się lepiej i korzystniej, to znaczy poprawia szacunek do samego siebie.

W przypadku osób starszych, sport poprawia jakość życia: zapobiega osteoporozie, zwiększa siłę, elastyczność i wytrzymałość mięśni, redukując znacznie zanikanie ich z upływem czasu. Starsi uprawiający sport czują się zręczniejsi, ze znacznie większym wrażeniem dobrego samopoczucia i co nie jest bez znaczenia, mają większą autonomię – tak miłe dla wszystkich wrażenie młodości.

Tam i ówdzie ocieramy się na co dzień o te mądrości. Jak jednak uporządkować naszą codzienność, aby z nich dobrze skorzystać.

Sport jest hormonem szczęścia w zasięgu każdego. Te korzyści może mieć każda osoba. Bez wątpienia zwracamy uwagę na ważność wkomponowania tych zwyczajów w panoramę zdrowego życia. Rodzaj sportu, który dostarczy najlepszych wyników każdemu z Państwa powinien być tak dobrany, aby mógł dawać radość i utrzymywać się  wraz z upływem czasu.

 Dzisiejszy rytm życia skutecznie przeszkadza nam w szczytnych zamiarach i planach uczestniczenia w aktywności fizycznej. Aby nie w paść do dziurawego worka ambitnych zobowiązań proponujemy jednak zdefiniować, po co uprawiamy sport, które ćwiczenia są dla nas przyjemne i z jaką częstotliwością możemy w nich brać udział. Nie ma najmniejszego sensu zakładać sobie ambitnie celów trudnych, bo nieuchronnie doprowadzi to nas do zostawienia praktyki uprawiania sportu.

Jedni szukają w sporcie współzawodnictwa, inni chcą poczuć smak adrenaliny, jeszcze inni pragną walczyć w drużynie, niektórzy szukają relaksu, siły mięśniowej, inni chcą po prostu schudnąć. Jak widzimy, celów, które dostrzegamy w praktykowaniu sportu jest co nie miara. Wszystkie poprawiają samopoczucie, ale klucz znajduje się w indentyfikacji tego co naprawdę potrzebujemy, aby móc osiągnąć najlepsze rezultaty.

Tenis jest bez wątpienia tym sportem, który w swojej treści oferuje szeroki wachlarz aktywności fizycznej i miłych, niepowtarzalnych wrażeń.

Jeśli odczuwamy stres, fakt zagrania na korcie zabierze nas z okoliczności napięcia i zdenerwowania.  Rozgrywając seta, na którym mi autentycznie zależy, powaga chwili i sportowa atmosfera zmuszą mnie do koncentracji nad tym, co dzieje się w danym momencie i pozwoli oddalić się od moich zmartwień. Zarazem mamy okoliczność do bycia z innymi osobami, wyłączenia się i zmęczenia, co z pewnością zapewni lepszą jakość snu, który jest mocno nadszarpnięty w przypadku osób dotkniętych stresem. Poza tym uwalniają się endorfiny, ” małe piłeczki” hormonu dobrego samopoczucia. Każdy z nas będzie miał wrażenie bardzo przyjemne po odbytym treningu, co sprawia, że stres znacznie się zmniejsza.

Szanowni Państwo przed nami, a praktycznie już z nami Złota Polska Jesień , która zamiast słońca pokazuje  niskie deszczowe chmury i zieje chłodem. TenisWil zabierze Was w słoneczną i radosną przestrzeń sportu, rywalizacji i czynnie spędzonego czasu na korcie.

Trzeba tylko podjąć właściwą decyzję.   

Andrzej Sikorski
 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*