Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Jubileuszowe V Mistrzostwa TenisWil.
2016/10/25 1:47:00 ( 2697 reads )
   33 tenisistów stanęło na starcie V Mistrzostw TenisWil.

W niedzielę 23 października mimo chłodnej niedzieli (termometry wskazywały 8 stopni Celsjusza) znów zrobiło się gwarno i tłoczno na kortach naszego klubu.

Szczególny przebieg miał początek mistrzostw. Dla wszystkich przybyłych czekał tajemniczy biały, duży karton, a w nim 7 kilogramowy, przepyszny tort z zielonym kortem i czerwonym napisem V  Urodziny TenisWil. Trenerzy i tym razem przywitali wszystkich zgromadzonych i po chwili truskawkowy smak niespodzianki rozpływał się w ustach wszystkich gości.

33 najmłodszych tenisistów TenisWil stanęło do walki o tytuł Mistrza Klubu w 5-ciu kategoriach wiekowych: do lat 10 i 14 dziewcząt oraz do lat 10, 12 i 14 chłopców. Wszystkie pojedynki turnieju odbywały się w formule 1 seta, rozgrywanego od stanu 0-0.

Bardzo interesujące pojedynki odbyły się w kategorii do lat 10 dziewcząt. W pierwszej rundzie los skojarzył dwie debiutantki: Lenę Haftek-Lis i Weronikę Kuźniar. Po pełnej emocji grze zwyciężyła Lena, awansując do półfinału. W tej fazie turnieju rozstawiona z nr 1 Karina Plata zagrała przeciwko kolejnej debiutantce Mirze Szczepańskiej, bardziej doświadczona Karinka przeważała regularnością, co dało jej zwycięstwo 6-3. W drugiej parze półfinałowej Lena Haftek-Lis zagrała przeciwko Matyldzie Kruppik. Tutaj walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre, a długie wymiany zdominowały ten pojedynek. Pewniej władająca forhendem Lena wygrywała decydujące punkty, co doprowadziło ją do zwycięstwa 6-3. Idąca przebojem młodziutka Lena wdarła się do swojego pierwszego finału.
W finale obie zawodniczki próbowały narzucić swój styl gry. Pewniej rozpoczęła Lena, która objęła prowadzenie 4-2, wówczas dobrze kontrolująca swoje emocje Karinka doprowadziła regularną grą do stanu 4-4. Wtedy przez chwilę nacisnęła Lena, obejmując prowadzenie 5-4, z kolei ambitnie walcząca Karina doprowadziła do remisu 5-5. Od tej chwili górę wzięło jej doświadczenie - jej spokojniejsza gra w końcówce meczu doprowadziła do zwycięstwa 7-5.

W finale turnieju dziewcząt do lat 14-stu pewnie grająca Klara Popielewska (zawodniczka trenująca na co dzień w grupie wyczynowej) pokonała dzielnie walczącą Ninę Haftek-Lis.

Turniej dziewcząt do lat 12, decyzją trenerów (z uwagi na wyjazdy rodzinne podstawowych zawodniczek klubu), został przeniesiony na niedzielę 6 listopada na godz. 13.00.

Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie w kategorii chłopców do lat 10, 12 i 14 stanęło aż 27 graczy.
Wśród najmłodszych chłopców byliśmy świadkami wielu naprawdę zaciętych pojedynków. W pierwszej rundzie Mikołaj Sikorski wygrał z Adamem Żelaznym. Robiący stałe postępy Adam dzielnie walczył w każdym z gemów, Mikołaj doprowadził do zwycięstwa większą regularnością. W drugim meczu tej fazy turnieju, wracający do formy po miesięcznej przerwie Oskar Henry pokonał Carla Von Werner.
W ćwierćfinałach dzielni dziesięciolatkowie byli autorami już bardzo wyrównanych meczów. Kajetan Góra pokonał po długim spotkaniu, rozsądnie grającego Stasia Sprunga. Mikołaj Sikorski w drugim swoim meczu walczył do końca z Igorem Wojciechowskim, tutaj szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Igor prowadził już 5-2, ale Mikołaj sumiennie odrabiał straty doprowadzając do wyniku 5-5, wyszedł nawet na prowadzenie 6-5. Igor zdołał opanować zdenerwowanie, wyprowadził na po 6 w gemach i zwyciężył w Tie breaku.
Bardzo zacięty, ciekawy pojedynek rozegrali Kuba Nguyen z Oskarem Henry. W tym meczu doskonale biegający Kuba dzielnie stawiał opór dochodzącemu do formy Oskarowi. Spotkanie było bardzo wyrównane w swoim przebiegu. Starannie ustawiający się zawodnicy doprowadzali do długich wymian, często przekraczających 25 odbić. Niespodziewanym zwycięzcą okazał się w końcówce seta jednak Kuba, który bardzo dobrze wykorzystywał zagrania kątowe.
W czwartym meczu ćwierćfinałowym Jan Szulc pokonał Bobbiego Ta. Tutaj mocno opierający swoje uderzenia Janek dominował w wymianach, wobec których nie wiele mógł począć Bobbi, uznając wyższość rywala 1-6.
W półfinałach Kajetan Góra pokonał Igora Wojciechowskiego 6-2, a Jan Szulc po twardej walce wygrał z Kubą Nguyen, który po raz pierwszy dotarł do półfinału turnieju rangi Mistrzostw Klubu.
W finale Kajetan i Janek pokazali tenis na najwyższym poziomie - silnie opierane uderzenia z forhendu i bekhendu dominowały pełne napięcia wymiany z głębi kortu. Mający większe doświadczenie startowe Kajetan kontrolował przebieg meczu, doprowadzając zdecydowanie do zwycięstwa w całym turnieju. Brawa dla Janka, który dotarł do finału i zdobył swoje pierwsze tak cenne trofeum.

W turnieju do lat 12 wystąpiło 8 zawodników. W tej kategorii zdecydowanym faworytem był Kuba Krawczyk (zawodnik trenujący na co dzień w grupie competition), który w pierwszej grze wygrał ze zdolnym Januszem Górskim, a Janek Romanowski pokonał debiutanta Matteo Ragonesi. Ciekawy mecze rozegrali Sebastian Wojciechowski ze Stachem Bednarczykiem. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem w pierwszej części, końcowe gemy wygrywał pewnie Sebastian. Zacięty mecz rozegrał Stach Romanowski z Friedrichem Von Werner. Gra obfitowała w długie wymiany przekraczające nawet 30 uderzeń. Zwycięstwo wywalczył Stach w stosunku 6-2.
W pierwszym półfinale Kuba Krawczyk pokonał Janka Romanowskiego, któremu udało się dzielnie wytrzymać ataki Kuby i urwać jednego gema w meczu. Drugi mecz półfinałowy był znacznie bardziej wyrównany, tutaj praktycznie do końca o zwycięstwo spierali się Sebastian ze Stachem, a długie wymiany i mądrze kierowana gra doprowadziła do stanu 4-4. Zawodnikiem bardziej opanowanym w końcówce meczu okazał się Stach Romanowski, który awansował do finału.
W finale Kuba rozpoczął od atakujących forhendów i mocno krosowanych bekhendów, które mocno przycisnęły Stacha. Odpowiedzią jednak były wysokie zwalniające tempo gry piłki, które zmusiły Kubę do popełnienia kilku błędów. Przy stanie meczu 2-2 sprawę w swoje ręce wziął jednak Kuba Krawczyk. Wykorzystując swoje większe ogranie turniejowe nie przegrał już do końca ani jednego gema.

Mecze w kategorii do lat 14 chłopców pokazały wiernym kibicom turnieju naprawdę dojrzały jak na ten wiek kunszt tenisowych zagrań. Wszyscy zawodnicy turniejowej drabinki to utalentowana grupa młodych ludzi potrafiąca już wiele. Karol Tomański, Bartek Błocki, Edgar Paszkowski (jako jedyny wystąpił dzielnie w towarzystwie grupy competition), Filip Łukowski, Tymek Romanowski, Dawid Jastrzębski, Miłosz Góra i Karol Szczap to młodzi zdolni gracze.
W meczach półfinałowych Karol Tomański z niemałymi trudnościami pokonał Filipa Łukowskiego - początek tego spotkania to zacięta walka gem za gem. Ograny turniejowo Karol spokojniej rozstrzygnął decydujące gemy na swoją korzyść, wygrywając 6-3. Z kolei Karol Szczap w meczu z Dawidem Jastrzębskim pokazał się z jak najlepszej strony, wygrywając pewnie 6-1.
W finale turnieju pewność uderzeń była domeną Karola Tomańskiego, który mądrze poprowadził grę na swoją korzyść pokonując Karola Szczapa 6-1.
Wartym podkreślenia jest fakt, że Karol Tomański już po raz piąty z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Klubu w swojej kategorii wiekowej.

 V Mistrzostwa TenisWil zostały rozegrane w miłej, sportowej atmosferze rywalizacji klubowej. Zawodnicy zostali nagrodzeni efektownie prezentującymi się pucharami i nagrodami rzeczowymi. Turniej ten to bez wątpienia ważny sprawdzian umiejętności sportowych naszych wychowanków, ale również ważna informacja dla nas trenerów, pokazująca prawdziwą chęć do rywalizacji w tenisie i przywiązania zawodników do klubu.

Mistrzostwa Klubu to prawdziwe wydarzenie, kolejna okazja do spotkania się na kortach i rywalizowania ze sobą o palmę pierwszeństwa. Wielu wielkich tenisistów rozpoczynało swoje kariery od zwycięstw i pojedynków w swoich macierzystych klubach. Przegranymi są ci wszyscy, którzy z udziału w takim turnieju świadomie zrezygnowali.

V jubileuszowy turniej o Mistrzostwo TenisWil dawał również punkty do Klubowego rankingu Challenge : I miejsce-16, II miejsce -12, III miejsce- 8, ćwierćfinał -4, I runda-2 pkt.  

Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszych jubileuszowych Mistrzostw TenisWil.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim rodzicom za wsparcie i wspaniałe domowe wypieki, dziękujemy również właścicielom sklepu Express Carefur przy ulicy Klimczaka nr 13 w Wilanowie za wyjątkowo smaczne sportowe batony.

TenisWil


Urodzinowy, 7-kilogramowy tort, nawiązujacy swoją wagą do siedmiu zwycięstw w drodze
do wiktorii w turnieju wielkoszlemowym :}


" Nareszcie! Moje pierwsze trofeum!" wykrzyknął Janek podnosząc swój puchar.


Najlepsze tenisistki V Mistrzostw TenisWil w kategorii dziewcząt do lat 10.


Kajetan i Janek - finaliści turnieju w kategorii chłopców do lat 10.


Klara i Nina - I i II miejsce Mistrzostw w kategorii dziewcząt do lat 14.


Najlepsi zawodnicy w kategoriach chłopców do lat 12 i do lat 14.
 


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*