Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
"Tomański Cup" – Rymanów Zdrój, 13 lipca 2013.
2013/7/13 19:38:00 ( 3781 reads )

 

Zakończył się właśnie ostatni z Małych Szlemów Cyklu "Tomański Cup".Czwarta odsłona cyklu miała odbyć się w Rymanowie Zdroju, jednak ze względu na warunki atmosferyczne turniej został przeniesiony do hali w Krośnie, dzięki pomocy Pana Tomasza Jezierskiego z Dada Paradiso Team.

W turnieju chłopców do lat 10 triumfował po raz czwarty Karol Tomański. Jego waleczność i nieustępliwość nie miały sobie równych. W finale pokonał agresywnie grającego Maxyma Jezierskiego wynikiem 10-5. Karol w walce o finał zwyciężył z robiącym szybkie postępy Mateuszem Maciejewskim 10-5. Maxym w meczu półfinałowym, będącym prawdziwym dreszczowcem, pokonał Dawida Jastrzębskiego 10-8.

W turnieju dziewczynek do lat 10 bezkonkurencyjna okazała się Julia Darska. Zdobywczyni głównej nagrody turnieju i 3 punktów do klasyfikacji "Tomański Cup".

Gwiazdą turnieju do lat 12 był znakomity Aleks Majewski. W rozgrywanych meczach zaskakiwał przeciwników potężnym backhandem, bardzo szybką pracą nóg i szybkością podejmowanych decyzji. W pierwszym meczu pokonał reprezentanta gospodarzy Filipa Cetnarskiego 10/1. W pojedynku ćwierćfinałowym zwyciężył z Maxymem Jezierskim 10-1. Maxym grał odważnie i ofiarnie jednak siła gry przeciwnika była zbyt wielka. W półfinale Majewski zmierzył się ze znakomitym leworęcznym Karolem Kandeferem. Karol gra w tenisa niecały rok, ale jego zdolności koordynacyjne i czucie piłki sprawiły, że stoczył równy mecz z doświadczonym Aleksem. Majewski awansował do finału pokonując Kandefera 10-7.  

Drugim finalistą turnieju został Karol Tomański. W grze ze starszymi przeciwnikami wykazał się dojrzałością taktyczną i wolą walki do ostatniej piłki. W pierwszej rundzie pokonał Michała Węglowskiego 10-3. W zaciętym pojedynku półfinałowym pokonał trenującego w Stanach Zjednoczonym Michała Mochóla wynikiem 10-7.
Jednym z najlepszych meczy turnieju okazał się finał chłopców do lat 12 między Aleksem Majewskim i Karolem Tomańskim. Obydwaj zawodnicy grali niezwykle ofiarnie. Karol trzymał dyscyplinę taktyczną, starając się grać przeciwnikowi poza strefy optymalnej koordynacji. Aleks natomiast nie ustawał w atakach, przeplatając je co jakiś czas efektownymi dropszotami. Wymianą turnieju okazał się ostatni punkt finału składający się aż z 24 uderzeń, wykonywanych przez obu zawodników we wszystkich strefach kortu, zarówno w obronie jak i w ataku. Ostatecznie zwyciężył Majewski wynikiem 10-7.

Turnieje Cyklu "Tomański Cup" pokazały jak ważne są dla zawodników starty w turniejach, a w szczególności ilość rozegranych meczy mistrzowskich. Różnorodność rywali, gra w różnych miejscach i na różnych nawierzchniach bardzo rozwijają młodego zawodnika i dają wiele wskazówek trenerom w kwestii przyszłej pracy z tenisistami. Trenerzy "TenisWil" byli świadkami każdego z tych meczy, mieli okazję poznać zachowanie się w walce każdego ze swoich podopiecznych. Dzięki temu przygotowania do przyszłych turniejów będą przebiegały w "TenisWil" na najwyższym możliwym poziomie, z pełną świadomością działań podejmowanych na drodze do tenisowej dojrzałości naszych wychowanków.

TenisWil

Uczestnicy czwartego turnieju Cyklu "Tomański Cup" - 13 lipca 2013r.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*