Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Wiosenny Turniej TenisWil pobił rekord frekwencji.
2017/4/4 11:32:00 ( 2368 reads )   Trzydzieści siedmioro wychowanków Klubu Tenisowego TenisWil
   zagrało na kortach naszego klubu w miniony weekend.Tenis prawdziwą pasją naszych wychowanków.

Tenisiści i tenisistki w wieku od 7 do 14 lat dzielnie stanęli do walki o trofea w Wiosennym Turnieju TenisWil w sześciu kategoriach wiekowych. Turniej był rozgrywany w pełnej formule, tzn. do wygrania dwóch setów.

TenisWil po raz kolejny nabrał koloru tenisowej rywalizacji i gwaru wielu towarzyszących im emocji sportowych. Był to prawdopodobnie najlepszy turniej, jaki w sześcioletniej historii naszego klubu udało nam się przeprowadzić.

Pogoda na „szóstkę”, 37 wychowanków klubu wraz z 37 rodzinami pojawiło się w ostatnią niedzielę na naszych kortach. Wielu graczy, którzy tak naprawdę zaczynało treningi zaledwie 2-3 lata temu, dzisiaj rozgrywa turnieje z pozycji zawodników rozstawionych w swoich kategoriach wiekowych. Poziom sportowy rozgrywanych pojedynków, ich zaciętość i wyrównana gra do ostatniej piłki sprawił, że byliśmy świadkami wielu bardzo ciekawych i barwnych meczów.

Doniosłość i znaczenie turniejów TenisWil jest tak wielkie dla naszych najmłodszych wychowanków, że niektórzy przekładali nawet swoje wyjazdy na ostatnie narty w tym roku o jeden dzień po to, aby wystąpić i walczyć na naszych kortach. Miło nam o tym wiedzieć, a jeszcze milej jest nam o tym poinformować.

Na kortach TenisWil rozgrywane są coraz bardziej zacięte mecze.

W kategorii dziewcząt do lat 10 zagrały 4 zawodniczki.
7-letnia Hania Zervakos pokonała po wyjątkowo wyrównanym pojedynku 8-letnią Helenkę Kazalską 6-3, 4-6, 7-6(6).
Zosia Troniewska wygrała z Marysią Nowakowską 6-2, 6-2.
W finale turnieju lepszą nieznacznie tenisistką okazała się Zosia Troniewska, zwyciężając Hanię Zervakos 6-3, 4-6, 7-6(6).
Hania Zervakos otrzymała również puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju.

W turnieju dziewcząt do lat 12 zagrały nasze 10-latki. Sześć tenisistek rozegrało bardzo pasjonujące i trzymające dosłownie do ostatniej piłki w napięciu pojedynki.
Pola Wylęga po dobrym meczu pokonała Melę Nowakowską 6-3, 6-2.
Autorkami meczu – „małej bitwy” były Lena Haftek-Lis i Weronika Kuźniar. Ładne akcje i walka do końca tworzyły charakter tego spotkania. Nieznacznie lepszą okazała się Lena, która awansowała do półfinału wygrywając 4-6, 6-3, 7-6(3).
W półfinałach Pola Wylęga pokonała Karinę Plata 6-4, 6-2, a Matylda Kruppik po zaciętym meczu pokonała Lenę Haftek-Lis 7-5, 6-4.
Pola i Matylda zmierzyły się ze sobą w walce o tytuł mistrzowski – po wyrównanym pojedynku nieznacznie wygrała Pola Wylęga 7-6(5), 7-5.

W kategorii dziewcząt do lat 14 najlepszą zawodniczką okazała się Julia Darska.

W kategorii chłopców do lat 10 zagrało 8 chłopców. Grający w tym turnieju z nr 1 Ignacy Skiba spotkał się w finale z nr 2 -  Carlem von Werner. Wygrał Ignacy w stosunku 6-2, 6-2.
Miłą niespodzianką było dotarcie do półfinałów Niklasa Huterer i Joshua Mc Kelvie.

W grupie chłopców do lat 12 wystąpiło 10 tenisistów. Interesującym meczem I rundy było spotkanie Kuby Nguyen z Mikołajem Sikorskim. Wygrał po zaciętej walce i meczu obfitującym w długie wymiany Kuba 7-6(3), 6-4.
Wszystkie mecze ćwierćfinałowe stały na wysokim poziomie i cechowały się wyjątkową zaciętością, bowiem każdy z tenisistów chciał się znaleźć w strefie medalowej. Igor Wojciechowski pokonał Jana Czepiela 7-5, 6-4, Bobi Ta po niezwykle wyrównanym meczu wygrał z czyniącym stałe postępy Adamem Żelaznym 7-5, 6-4, Oskar Henry wywalczył awans do półfinału pokonując Jana Szulca 6-4, 7-5, a rozstawiony z nr 2 w turnieju Aleksander Zbyrasz zwyciężył Kubę Nguyen 6-4, 6-3.
Półfinałowe mecze wyłoniły finalistów, kolejno zwyciężał Igor Wojciechowski z Bobi Ta 6-3, 7-5 i Oskar Henry z Aleksandrem Zbyraszem, po naprawdę trzymającym w napięciu do końca swojego przebiegu meczu, 6-3, 2-6, 7-6(5). To właśnie pojedynek finałowy Igora z Oskarem był ostatnim rozegranym niedzielnym meczem. Po wyrównanym i mocno emocjonalnym spotkaniu zwyciężył Igor Wojciechowski 7-5, 7-5 (mecz zakończył się o 21.30).

Błyskotliwe zwycięstwo 10-latka w turnieju do lat 14.

Wśród kategorii najstarszych chłopców do lat 14-stu już w pierwszej rundzie sprawcą nie małej niespodzianki był Mateusz Maciejewski, który po wyrównanej walce ograł nr 1 turnieju Sebastiana Wojciechowskiego 7-5, 3-6, 7-6(6).
Kajetan Góra pokonał Jana Romanowskiego 6-4, 6-3 (Janek należy do tych zawodników TenisWil, którzy swoim uporem i pracą poprawili swój klubowy ranking i dzisiaj są rozstawiani w naszych turniejach).
Najmłodszy z uczestników tej kategorii 10 letni Qingtian Qin pokonał Rocha Dąbrowskiego 6-2, 3-2 ret.
Rozstawiony z nr 2 Stach Romanowski wygrał ze Stasiem Bednarczykiem 6-2, 6-4.
W pojedynkach o finał turnieju Mateusz Maciejewski ponownie wygrał po bardzo ciężkim meczu z Kajetanem Górą 7-5, 3-6, 7-6(5), a Qingtian Qin pewnie zwyciężył Stacha Romanowskiego 6-3, 6-2.
Mecz finałowy został rozegrany w poniedziałek na centralnym korcie klubu. Zwyciężył w nim najmłodszy zawodnik turnieju Qingtian Qin w stosunku 7-5, 6-7(5), 7-6(3). Wynik młodziutkiego Qingtiana ustanowił swoisty rekord Klubu Tenisowego TenisWil, a to dlatego, że po raz pierwszy gracz młodszy o 3 lata od swoich rywali klubowych zdołał wygrać turniej. 

Nasi tenisiści walczą również na kortach Warszawy i Europy.

W tym samym czasie był rozgrywany turniej WTK 5 do lat 12 na kortach warszawskiej „Spójni”. Dobrze wypadły nasze dziewczęta Zuzia Ostaszewicz i Noelle Talarek.
Zuzia dotarła do finału turnieju, pokonując kolejno:
1 runda – BYE,
2 runda – Jednacz Lena (KT Warszawianka W-wa) 6-2, 6-4,
3 runda – Domaszewicz Lidia (ST TIE BREAK W-wa)) 6-4, 6-2,
półfinał – Walaszek Aleksandra (TKKF FALENICA W-wa) 7-5, 6-2,
finał – Witkowska Nelli (Frajda Tennis Club W-wa) 2-6, 6-1, (7-10).

Nasza para deblowa Ostaszewicz – Talarek dotarła również do finału turnieju.

Nasz najlepszy młodzik, członek Kadry Narodowej do lat 14 Karol Tomański przygotowuje się do startów w dwóch turniejach Tennis Europe Junior Tour w Chorwacji.
Już 10 kwietnia Karol rozpocznie swoje gry w Vinkovci, w kolejnym tygodniu zagra w miejscowości Solin.

W dalekiej Portugalii na kortach w Lizbonie walczy nasz najlepszy tenisista Maciej Rajski (910 ATP). Maciej przeszedł pewnie turniej eliminacyjny odnosząc w nim zwycięstwa:
1 runda – BYE,
2 runda – Von Hafe Perez (POR) 6-1, 6-2,
3 runda – Goncalo Falcao (POR) 6-2, 6-1.
W pierwszej rundzie turnieju głównego Maciej zagra z Jeroen Vanneste (BEL) 841 ATP.

TenisWil pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, członkom rodzin i opiekunom za obecność, wsparcie i wszelką pomoc w organizacji udziału naszych zawodników w turniejach klubowych, krajowych i zagranicznych.

Serdecznie pozdrawiamy,
TenisWil


37 uczestników Wiosennego Turnieju TenisWil


Zosia Troniewska i Hania Zervakos - I i II miejsce w turnieju dziewcząt do lat 10.


Igracy Skiba i Carl von Werner - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat 10.


Pola Wylęga i Matylda Kruppik - I i II miejsce w turnieju dziewcząt do lat 12.


Igor Wojciechowski i Oskar Henry - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat 12.


Qingtian Qin i Mateusz Maciejewski - I i II miejsce w turnieju chłopców do lat14.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*