Language selector
Menu
Witamy Witamy
Filozofia Filozofia
Kadra szkoleniowa Kadra szkoleniowa
Oferta TenisWil 2023/2024 Oferta TenisWil 2023/2024
Konsultacje Konsultacje
Półkolonie 2024 Półkolonie 2024
Grupy wyczynowe Grupy wyczynowe
Tenis dla dzieci Tenis dla dzieci
Nasze doświadczenie Nasze doświadczenie
Gdzie trenujemy ? Gdzie trenujemy ?
Nasi zawodnicy Nasi zawodnicy
Regulamin Regulamin
Opłaty Opłaty
RODO RODO
Blog / Aktualności Blog / Aktualności
Galeria Galeria
Zapytanie Zapytanie
Kontakt Kontakt
Jak dojechać? Jak dojechać?
Mapa serwisu Mapa serwisu
PrinterFriendly
Printer Friendly Page
Krzysztof Zbyrasz zwycięzcą I "TenisWil" Open Mężczyzn 2014
2014/2/3 13:08:00 ( 4284 reads )


W międzynarodowej obsadzie z udziałem zawodników ze Szwecji, Włoch, Chin i Polski został rozegrany pierwszy w tym roku turniej  „TenisWil” Open Mężczyzn.
 W turnieju wystąpiło 19 panów i jedna zawodniczka, aktualna mistrzyni turnieju pań – Katarzyna Litniewska. 
Bardzo miłym zaskoczeniem dla obserwatorów turnieju był wyjątkowo wyrównany poziom wszystkich pojedynków. Niespodziewanych porażek już w pierwszych rundach turnieju doznali tzw. murowani faworyci: nr 1 turnieju – Marcin Zbyrasz ( zwycięzca dwóch ostatnich turniejów „TenisWil” Open 2013) przegrał z Mauro Zanotto 2/6, nr 2 – Adam Romanowski uległ Rafałowi Szczapowi również 2/6, nr 3 – Hua Qin musiał uznać wyższość Krzysztofa Zbyrasza ulegając 3/6.

Na wyróżnienie zasługuje koncentracja i wielki spokój w grze Aleksandra Hetko oraz bardzo ambitna gra i fantastyczna sprawność fizyczna na korcie Łukasza Wylęgi. Obaj panowie dotarli do ćwierćfinału turnieju. Również rozsądna gra Andrzeja Kowalskiego pozwoliła mu na dojście do pierwszej ósemki turnieju.
Nie lada niespodziankę sprawił Paweł Nogajczyk, który sięgnął w pierwszym swoim starcie aż po półfinał  I „TenisWil” Open 2014, imponując bardzo uważną i mądrą taktycznie grą. To jego rakieta powstrzymała „sensację turnieju” – idącego przebojem Włocha Mauro Zanotto.
Na wielkie słowa pochwały zasłużył Paweł Żelazny, który jako jedyny tenisista rozstawiony w turnieju (nr 4 drabinki) dotarł do półfinału. Mocny dynamiczny serwis, bardzo pomysłowa gra Pawła oraz jego skuteczne i zaskakujące ataki siatki pozwoliły mu potwierdzić dobry poziom gry.
Sprawcą największej niespodzianki turnieju okazał się jednak Rafał Szczap, który dotarł aż do finału. Zważywszy na pierwszy udział w „TenisWil” Open, tym większa była to niespodzianka. Bardzo dobrze ułożony serwis, agresywny forhend i pewnie uderzany jednoręczny bekhend zaskakiwał wszystkich rywali.
Gratulacje za walkę do ostatniej piłki i ambitną grę.

Tytuł mistrzowski i zwycięstwo w turnieju przypadły w udziale bardzo równo i starannie grającemu Krzysztofowi Zbyraszowi. Gratulacje za prawdziwą sportową postawę i pokaz wyjątkowo skutecznego tenisa. Warto dodać, że panowie Krzysztof i Marcin Zbyraszowie to bracia i byli sportowcy – piłkarz i koszykarz, a dzisiaj doskonale radzący sobie na korcie tenisiści.

W turnieju pocieszenia zagrało ośmiu tenisistów. Brawa dla naszych ambitnych nastolatków: Damiana Wiatera, Karola Zaparta i Feliksa Jaskólskiego, którzy z miesiąca na miesiąc robią postępy i dzielnie dotrzymują kroku starszym kolegom.
W turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zdobył Andrzej Kozakiewicz pokonując niezwykle walecznego Pawła Łyżwę 6/3.

Jako organizatorom i trenerom TenisWil jest nam bardzo miło, że grono miłośników tenisa powiększa się, a wraz z liczbą uczestników naszych turniejów wzrasta poziom umiejętności tenisowych naszych wszystkich zawodników.
Szczere gratulacje.

TenisWil 

Od lewej: Rafał Szczap - II miejsce i Krzysztof Zbyrasz - I miejsce w I "TenisWil" Open Mężczyzn 2014.


Back Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Printer Friendly Page
logo-3
 Nasz partner

stopka
© Graphik & Design WORLDSOFT

Username:
User Login
Your Email
*